Marzysz o pięknym ogrodzie? Te narzędzia i usługi ogrodnicze Warszawa ułatwią Ci pracę

5 września 2019
Narzędzia ogrodnicze
  • Prace w ogrodzie – jakie narzędzia kupić?

  • Nie tylko strzyżenie trawników – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

  • Usługi ogrodnicze Warszawa – gdzie zamówić?

Nie od dziś wiadomo, że Marian lubi dbać o posesje swoich klientów — to moja praca i pasja! Właśnie dlatego zająłem się usługami ogrodniczymi w Warszawie i okolicach. Od niedawna na blogu przeczytacie o tym, jak dbać o ogród i otoczenie domu. Dziś dam wam kilka rad na temat tego, jak ułatwić sobie prace w ogrodzie. To będzie poradnik zarówno dla tych, którzy już mają jakieś doświadczenie, jak i dla początkujących.

Wybierz odpowiednie narzędzie do ogrodu

Firma, która świadczy usługi ogrodnicze, np. firma Mariana, wykona wszystkie podstawowe, jak i te bardziej zaawansowane prace. Jednak posiadając odpowiednie narzędzia, można także wykonać je na własną rękę. Co będzie potrzebne?

Wszystko zależy od tego, jak wygląda ogród, jakie rośliny w nim rosną i jakie prace wiążą się z ich hodowlą. Inne narzędzia będą potrzebne, jeśli ogród to trawnik z drzewami i krzewami, inne w przypadku ogródka z kwiatami, a jeszcze inne, kiedy właściciel postawił na warzywniak i drzewka owocowe. Narzędzie powinny być dobierane do prac, jakie będą wykonywane.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Zakładamy ogród krok po korku. Check lista Mariana

Reklama

Nawet jeśli wybierasz usługi ogrodnicze Warszawa u Marina, te narzędzia musisz mieć w garażu!

Bez względu na to, czy skorzystacie z usług ogrodniczych Mariana, czy postanowicie sami urządzić i wykonać swój ogród, powinniście posiadać podstawowe narzędzia. Oto prawdziwe filary porządnego ogrodnika:

Grabie — przydadzą się bez względu na to, jakie rośliny rosną w ogrodzie. Można nim zgrabić liście, resztki skoszonej trawy czy też przygotować ziemię pod zasianie warzyw. To podstawowe narzędzie do sprzątania.

Łopaty i szpadle — pozwalają na przekopywanie ziemi w celu jej spulchnienia, przygotowania do zasadzenia nowych roślin lub usunięcia fragmentów starych.
Taczka — jak to młodzi teraz mówią prawdziwy „must have”, przydaje się nie tylko do ogrodu, ale także podczas remontów i prac porządkowych.

Konewka, wąż do podlewania — wszystkie rośliny w ogrodzie należy podlewać. Do tego celu na pewno przydadzą się konewka lub wąż, które zapewnią możliwość dotarcia w każdy zakamarek ogrodu.
Motyka — może posłużyć do spulchniania ziemi oraz usuwania chwastów.

Ten skromny zestaw pomoże wykonać podstawowe prace w ogrodzie.

Każdy trawnik wymaga strzyżenia

Posiadacze trawników powinni zadbać także o narzędzia służące do koszenia. Można wybierać pomiędzy kosiarkami elektrycznymi lub spalinowymi. Te elektryczne są zazwyczaj lżejsze, a ich uruchomienie prostsze. Może przeszkadzać jednak kabel, który zobowiązuje do zachowania ostrożności podczas strzyżenia trawników. Z kolei kosiarki spalinowe są zazwyczaj większe, cięższe, ale można swobodnie przystrzyc każdą przestrzeń bez konieczności podpinania urządzenia do prądu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli jak prawidłowo skosić trawnik

W ogrodzie przydadzą się także podkaszarki, które pozwolą przystrzyc trawniki w miejscach, gdzie nie dociera tradycyjna kosiarka. Są poręczne i proste w obsłudze, a jednocześnie pozwalają zadbać o każdy zakamarek ogrodu, nawet ten trudno dostępny.

Oferta może przyprawić o zawrót głowy. Przed kupnem warto więc trochę poczytać, aby nie potem nie żałować. Tutaj znajdziecie całkiem przyzwoity poradnik, jak wybrać kosiarkę do ogrodu.

Zestaw składający się z kosiarki i podkaszarki jest niezbędny do utrzymania pięknych trawników.

Nie tylko strzyżenie trawników – Zobacz, o co jeszcze trzeba zadbać!

Bez względu na zasób narzędzi i maszyn, należy o nie dbać, regularnie czyścić i konserwować. Zwłaszcza po zakończeniu sezonu oraz przed jego rozpoczęciem. Jak to robić? Poznaj trzy proste czynności, które zapewnią bezpieczne i wieloletnie korzystanie z urządzeń.

Nie wiesz jak zadbać o ogród lub nie masz na to czasu? Wybierz usługi ogrodnicze Warszawa u Mariana!

Od teraz Marian przyjdzie wam z pomocą nie tylko w przypadku, kiedy potrzebny jest wywóz szamba czy gruzu. Marian stawia na wygodę klientów i oferuje wszystkim kompleksowe usługi ogrodnicze nie tylko w Warszawie. Są to:

  • nasadzanie drzew i krzewów,
  • konserwacja nasadzeń kwiatowych,
  • konserwacja zieleni wysokiej i niskiej,
  • pielęgnacja krzewów i żywopłotów,
  • koszenie trawy, usuwanie chwastów,
  • grabienie wiosenne i jesienne liści.
  • odśnieżanie.

Usługi ogrodnicze Warszawa, które zamówicie u Mariana, pomogą utrzymać w porządku każdy ogród. Jeśli potrzebujecie rad, zaglądajcie na mojego bloga. Jeśli jednak potrzebujecie pomocy przy wykonaniu i konserwacji ogrodu, a także przy regularnym strzyżeniu trawników, dzwońcie czym prędzej.

Ogród marzeń stworzysz z Marianem!
Zamów usługi ogrodnicze Warszawa – Zadzwoń lub napisz!

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie