Narzędzia ogrodnicze niezbędne do pracy w ogrodzie
|

Narzędzia ogrodnicze niezbędne do pracy w ogrodzie. Lista Mariana

Czytając artykuł poznasz pomysły Mariana na to, jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie. Narzędzia ogrodnicze, które każdy musi mieć w swoim garażu, to nie tylko grabie i łopata. Dowiedz się, co jeszcze warto kupić, aby szybko i z przyjemnością pielęgnować ogród.

Nie od dziś wiadomo, że Marian lubi dbać o posesje swoich klientów — to moja praca i pasja! Właśnie dlatego zająłem się usługami ogrodniczymi w Warszawie i okolicach. Od niedawna na blogu przeczytacie o tym, jak dbać o ogród i otoczenie domu. Dziś dam wam kilka rad na temat tego, jak ułatwić sobie prace w ogrodzie, jakie narzędzia ogrodnicze są do tego niezbędne. To będzie poradnik zarówno dla tych, którzy już mają jakieś doświadczenie, jak i dla początkujących.

Wybierz odpowiednie narzędzia ogrodnicze

Firma, która świadczy usługi ogrodnicze, np. firma Mariana, wykona wszystkie podstawowe, jak i te bardziej zaawansowane prace. Jednak posiadając odpowiednie narzędzia ogrodnicze, można także wykonać je na własną rękę. Co będzie potrzebne?

Wszystko zależy od tego, jak wygląda ogród, jakie rośliny w nim rosną i jakie prace wiążą się z ich hodowlą. Inne narzędzia będą potrzebne, jeśli ogród to trawnik z drzewami i krzewami, inne w przypadku ogródka z kwiatami, a jeszcze inne, kiedy właściciel postawił na warzywniak i drzewka owocowe. Narzędzia ogrodnicze powinny być dobierane do prac, jakie będą wykonywane.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak założyć ogród krok po korku? Checklista Mariana

Te narzędzia ogrodnicze musisz mieć w garażu!

Zadbany ogród

Bez względu na to, czy skorzystacie z usług ogrodniczych Mariana, czy postanowicie sami urządzić i wykonać swój ogród, powinniście posiadać podstawowe narzędzia ogrodnicze. Oto prawdziwe filary porządnego ogrodnika:

Grabie — przydadzą się bez względu na to, jakie rośliny rosną w ogrodzie. Można nim zgrabić liście, resztki skoszonej trawy czy też przygotować ziemię pod zasianie warzyw. To podstawowe narzędzie do sprzątania.

Łopaty i szpadle — pozwalają na przekopywanie ziemi w celu jej spulchnienia, przygotowania do zasadzenia nowych roślin lub usunięcia fragmentów starych.
Taczka — jak to młodzi teraz mówią prawdziwy „must have”, przydaje się nie tylko do ogrodu, ale także podczas remontów i prac porządkowych.

Konewka, wąż do podlewania — wszystkie rośliny w ogrodzie należy podlewać. Do tego celu na pewno przydadzą się konewka lub wąż, które zapewnią możliwość dotarcia w każdy zakamarek ogrodu.
Motyka — może posłużyć do spulchniania ziemi oraz usuwania chwastów.

Ten skromny zestaw narzędzi ogrodniczych pomoże wykonać podstawowe prace w ogrodzie.

Każdy trawnik wymaga strzyżenia

Posiadacze trawników powinni zadbać także o narzędzia służące do koszenia. Można wybierać pomiędzy kosiarkami elektrycznymi lub spalinowymi. Te elektryczne są zazwyczaj lżejsze, a ich uruchomienie prostsze. Może przeszkadzać jednak kabel, który zobowiązuje do zachowania ostrożności podczas strzyżenia trawników. Z kolei kosiarki spalinowe są zazwyczaj większe, cięższe, ale można swobodnie przystrzyc każdą przestrzeń bez konieczności podpinania urządzenia do prądu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Koszenie trawnika – jak robić to prawidłowo?

W ogrodzie przydadzą się także podkaszarki, które pozwolą przystrzyc trawniki w miejscach, gdzie nie dociera tradycyjna kosiarka. Są poręczne i proste w obsłudze, a jednocześnie pozwalają zadbać o każdy zakamarek ogrodu, nawet ten trudno dostępny. Oferta może przyprawić o zawrót głowy. Przed kupnem warto więc trochę poczytać, aby nie potem nie żałować.

Zestaw narzędzi ogrodniczych składający się z kosiarki i podkaszarki jest niezbędny do utrzymania pięknych trawników.

Narzędzia ogrodnicze w praktyce – Zobacz, co jeszcze warto kupić!

Bez względu na zasób narzędzi ogrodniczych i maszyn, należy o nie dbać, regularnie czyścić i konserwować. Zwłaszcza po zakończeniu sezonu oraz przed jego rozpoczęciem. Zapewni to bezpieczne i wieloletnie korzystanie z urządzeń.

Nie wiesz jak zadbać o ogród lub nie masz na to czasu? Wybierz usługi ogrodnicze Warszawa u Mariana!

Jeśli jednak potrzebujecie prac w ogrodzie zakrojonych na szerszą skalę, Marian i w takim przypadku przyjdzie wam z pomocą. Nie tylko, kiedy potrzebny jest wywóz szamba czy gruzu. Marian stawia na wygodę klientów i oferuje wszystkim kompleksowe usługi ogrodnicze nie tylko w Warszawie. Są to:

  • nasadzanie drzew i krzewów,
  • konserwacja nasadzeń kwiatowych,
  • konserwacja zieleni wysokiej i niskiej,
  • pielęgnacja krzewów i żywopłotów,
  • koszenie trawy, usuwanie chwastów,
  • grabienie wiosenne i jesienne liści.
  • odśnieżanie.

Usługi ogrodnicze Warszawa, które zamówicie u Mariana, pomogą utrzymać w porządku każdy ogród. Jeśli potrzebujecie rad, zaglądajcie na mojego bloga. Jeśli jednak potrzebujecie pomocy przy wykonaniu i konserwacji ogrodu, a także przy regularnym strzyżeniu trawników, dzwońcie czym prędzej.

Ogród marzeń stworzysz z Marianem!
Zamów usługi ogrodnicze Warszawa – Zadzwoń lub napisz!

Popularne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *