Usługi ogrodnicze. Jakie ceny w Warszawie?

16 sierpnia 2019
Zdjęcie grabi
  • Jakie są ceny usług ogrodniczych w Warszawie?

  • Od czego zależą ceny usług ogrodniczych w Warszawie i okolicach?

  • Jak uzyskać konkretne ceny usług ogrodniczych w Warszawie?

Zielono mi w głowie, czyli Marian wraca z urlopu. Właśnie przyjechałem z wakacji, podczas których wypocząłem wśród lasów i pól opalając się, spacerując, spotykając się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi oraz czytając książki przy dobrej, czarnej kawie.

Tak więc zielono w głowie mam, mózg przestawia się z powolnego trybu na szybki jak na Mariana przystało, ale gdy pomykam przez naszą stolicę, zdaje mi się ona być nieco zieleńsza niż normalnie.

A że poza wywozem gruzu w Warszawie oraz wywozem szamba zajmuję się usługami ogrodniczymi, pomyślałem że miło będzie napisać dla was post w letnich barwach, pachnący zielenią, choć ze słyszalnym gdzieś w dali brzęczeniem pieniędzy, bo o nich będzie tu również mowa.

No bo gdy myślimy o stworzeniu pięknego ogrodu z pomocą wykwalifikowanych do tego osób, prędzej czy później padnie pytanie „Ile ja muszę na to wszystko wydać?”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak samodzielnie zaprojektować ogród? Przegląd aplikacji

Tak więc, pobuszowałem sobie trochę po Internecie i powiem wam, jakie mniej więcej są ceny za usługi ogrodnicze w Warszawie, od czego zależą i jak są zróżnicowane.

Wiem, że możecie być zdziwieni co ten słynny Marian od wywozu gruzu robi w ogrodzie! No bo to jest tak. Jestem człowiekiem elastycznym, który umie wyczuć rosnące potrzeby klientów. Po prostu rozmawiając z ludźmi podczas wykonywania swojej pracy dowiadywałem się, że ten lub tamten myśli o założeniu jakiegoś pięknego ogrodu i szuka firmy, która zrobiłaby to solidnie i za rozsądną cenę. No i od słowa do słowa w głowie zaczął się rodzić pomysł na rozszerzenie działalności. Wpłynęło to również na większy zakres tematów pojawiający się na moim blogu, więc i temat cen usług ogrodniczych w Warszawie jest nieodzowny. Jakie są ceny za usługi ogrodnicze w Warszawie?

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Najtańszy wywóz szamba w Warszawie. Jak i gdzie znaleźć?

Tak jak wspominałem w poście dotyczącym najtańszych usług wywozu szamba w Warszawie, znalezienie w Internecie konkretnych cen jest dosyć trudne. Niestety to samo tyczy się usług ogrodniczych w Warszawie.

Reklama

Ceny usług ogrodniczych w Warszawie zależą od wielu czynników

Wujek Google nie zawsze pomocny, czyli wyszukiwanie cen usług ogrodniczych w Warszawie

Zazwyczaj gdy wpisujemy w wyszukiwarkę Google frazy: „usługi ogrodnicze”, „usługi ogrodnicze Warszawa”, „usługi ogrodnicze Warszawa i okolice”, w wynikach wyszukiwania mamy mnóstwo linków do stron firm zajmujących się tą dziedziną. Gdy wejdziemy w konkretną witrynę, zazwyczaj gdzieś na początku strony będzie zakładka „oferta”, w której będą wyszczególnione usługi proponowane przez przedsiębiorstwo, np. koszenie trawy, projektowanie ogrodu, nasadzanie drzew, czy budowanie małej architektury ogrodowej. Ale myli się ten, kto ma nadzieję, że obok konkretnej usługi będzie jej cena.

Rzadko kiedy firmy decydują się na opublikowanie cennika, a jeśli już, często są to ceny o charakterze informacyjnym. W ogólnym poznaniu cen mogą nam pomóc cenniki orientacyjne, w których są ogólne ceny usług i to z danego roku, dzięki którym mamy pewne pojęcie, ile będziemy musieli zapłacić.

Gdy przejrzymy takie cenniki, widzimy od razu, że ceny są bardzo zróżnicowane. Gdy przeglądałem Internet spotkałem się z kwotami od 500, 600, 800. 1000 aż do 1500 złotych, a były to ceny jedynie orientacyjne.

Gdy mamy już dość i z nadzieją na konkretną wycenę usług ogrodniczych w Warszawie, zajrzymy na takie portale jak: OLX, lento.pl, czy sprzedajemy.pl, również będziemy zawiedzeni. Żadnych konkretnych cen, jedynie oferta i dane kontaktowe.

Można co prawda wydzwaniać do wielu firm i zadawać ciągle jedno i to samo pytanie „Jaka cena jest np. za nasadzanie drzew”, ale na szczęście w Internecie są rozwiązania pozwalające nam oszczędzić nerwy. Dzięki takim serwisom jak Oferteo.pl, na których można bezpłatnie dodać zlecenie z prośbą o podanie cen, choć zawsze trzeba spodziewać się pewnej rozpiętości cenowej tzw. widełek, ale tu przynajmniej mamy możliwość przebierania w ofertach mając na uwadze cenę usług.

Ceny usług ogrodniczych Warszawa – Szukaj na Oferteo

Od czego zależą ceny usług ogrodniczych w Warszawie?

Ceny takich usług zależą od kilku czynników, np. usługa, którą planujemy zamówić, obszar, gdzie jest ona wykonywana (w dużych miastach takich jak nasza stolica ceny są wyższe). Ilość wydanych pieniędzy zależy również od tego, jaki styl aranżacyjny wybierzemy dla naszego ogrodu, a także jego planowana wielkość. Oczywiście na koszt ogrodu mają wpływ gatunki roślin, jakie będą w nim posadzone.

Podsumowanie

Ceny usług ogrodniczych nie tylko w Warszawie są zależne od wielu czynników (standardy cenowe, duże miasto, województwo, planowana wielkość ogrodu, rodzaj usług, a także gatunki roślin, jakie będziemy chcieli zasadzić).

Znalezienie konkretnych cen usług, wpisując w wyszukiwarkę frazę typu „usługi ogrodnicze Warszawa cennik”, „usługi ogrodnicze Warszawa ceny”, „najtańsze usługi ogrodnicze Warszawa” graniczy z cudem, więc najlepszym sposobem jest skorzystanie z serwisów internetowych, dzięki którym jest możliwość porównywania ofert, także w zakresie cenowym.

A jeśli wybierzecie przypadkiem mnie, to dzwońcie na numer 669 939 999, a wtedy się dogadamy.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie