Wywóz szamba z szybkozłączką. To naprawdę działa!

7 stycznia 2019
Wjazd na posesję - widok zamkniętej bramy
  • Szambo do wywozu – jak uniknąć nieprzyjemnych zapachów?

  • Opróżnianie szamba Warszawa – dla kogo szybkozłączka?

  • Wywóz szamba Warszawa – kiedy opłaca się montować szybkozłączkę?

Dziś opowiem o zaletach montażu szybkozłączki. Nikogo nie ma w domu. Brama zamknięta. Marian podjeżdża i pompuje ścieki. To nie bajka, a dobrodziejstwo techniki. Ile razy czekaliście na szambowóz? A potem na wiatr, który przygoni masy świeżego powietrza? Wywóz szamba bez wjazdu na posesję i odsuwania pokrywy! Aż grzech nie korzystać.

Szambowóz w ogródku – znacie to?

To oczywiste, wygodniej podłączyć się do kanalizacji miejskiej. Jednak w Warszawie niekiedy jest to niemożliwe lub zbyt drogie. Wtedy kopiemy dół na działce i umieszczamy w nim betonowy lub plastikowy zbiornik. Tam ścieki grzecznie czekają na wywóz szamba. Nie jest to rozwiązanie pożądane, bo tyleż kłopotliwe, co kosztowne. Co jakiś czas przyjeżdża Marian. Wielkim wozem pcha się na posesję i zdejmuje wieko. Wszyscy wstrzymują oddech. Marian pompuje, co widać, słychać i czuć. Tak też można.

Reklama

Można inaczej? Instalacja szybkozłączki.

Można, jeśli wykonamy stałe przyłącze do odbioru ścieków zakończone szybkozłączką. Instalacja składa się z trzech elementów: rury ssawnej wewnątrz zbiornika, zbrojonej do połączenia szamba z szybkozłączką osadzoną w podmurówce ogrodzenia od strony ulicy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz szamba Warszawa, czyli jak wybrać biologiczne preparaty do szamba?

Potrzebne też będzie kilka metalowych objem do ustabilizowania rury i masa uszczelniająca lub uszczelki gumowe, jeśli zbiornik jest plastikowy. Wylot zatkacie pokrywką, aby nie ulatniały się zapachy. Tych zresztą podczas samego wywozu szamba przez szybkozłączkę uwalnia się o wiele mniej. Proste? Nie dla wszystkich!

Jak daleko od płotu? O tym szepczą na forach

Niektórzy chwalą wywóz szamba przez szybkozłączkę, inni mają wątpliwości. Zanim zabrałem się do pisania tego postu, przeglądnąłem fora. Miejsca, gdzie ludzie wymieniają się doświadczeniem. Chłopaki żywo dyskutują o tym, jak sobie życie ułatwić.

Jedni pytają: „Czy będzie ciągnęło, tak jak powinno? Jak uszczelnić tę nową dziurę, w którą wejdzie rura? Czy rura na całej długości ma być zbrojona?”

Drudzy żałują: „Poskąpiłem grosza i instalację z szamba do płotu zrobiłem z rury kanalizacyjnej fi110. Teraz chyba bym zrobił z rury elastycznej.”

Są też tacy, co radzą: „Jedna ważna uwaga – wylot powinien być skierowany kilka stopni w górę – przy rozłączaniu resztki spływają do szamba – ja mam odrobinę w dół i…chyba to poprawię.”.

A co na to Marian z Warszawy? Powiem krótko: „Mądry Polak po szkodzie”. Najlepiej zawołać praktyka, który obejrzy i na miejscu doradzi, co i jak zrobić, żeby to wszystko grało, a wywóz szamba był wygodny i bez niespodzianek.

Wywóz szamba – zamontuj szybkozłączkę w ogrodzeniu

Montować, czy nie montować? Oto jest pytanie!

Montować, jeśli tylko jest taka możliwość. Przeczytaj – inni też o tym piszą. Większość szamb posiada ujścia na terenie działek, ale to mniej wygodne rozwiązanie. Lepiej tak dla was, jak i dla mnie będzie wtedy, gdy opróżnianie szamba nastąpi prosto z ulicy. Oczywiście poradzę sobie z wjazdem na posesję, gdyż nieskromnie powiem, że jestem jedyny w swoim fachu. Odpalam jakąś żywą muzyczkę i w drogę do klienta…

Wywóz szamba Warszawa – Off Topic Mariana

Jeśli macie wątpliwości natury technicznej i zastanawiacie się, czy ułatwicie sobie w ten sposób wywóz szamba, Warszawa oferuje wiele firm, które zajmują się instalacją szybkozłączki. Co na tym zyskacie? Korzyści! Oto one:

Mniej nieprzyjemnych zapachów

Podłączam przewód ssący szambiarki od strony ulicy. Nie wjeżdżam na teren działki. Wywóz szamba jest szybszy i prostszy. Trwa dosłownie chwilę i zdecydowanie mniej czuć.

Na posesji ład i porządek

Nie musicie czekać w domu od rana, by otworzyć bramę, a potem pilnować ogródka. Skoro nie wjeżdżam swoim super wozem do środka, to i niczego nie zachlapię przy wybieraniu nieczystości.

Ogródek, jak się patrzy

Złącze do podpięcia rury ssącej możecie dyskretnie zamontować w ogrodzeniu, a pokrywę od szamba w łatwy sposób zamaskować. Po co ma szpecić posesję, lepiej przykryć szambo trawką i posadzić kwiatki.

Zlecenie przez telefon o dogodnej porze

Planujcie sobie, co chcecie, podróżujcie w najlepsze. Ze mną umówicie się na wywóz szamba w Warszawie przez telefon. Nie jesteście uzależnieni czasowo. No może poza porą nocną, wtedy Marian śpi.

Wywóz nieczystości pod nieobecność domowników

Nie, nie chodzi tu tylko o sytuacje, kiedy wyjeżdżacie na dłużej. Ale także, gdy macie wiele spraw na głowie i jesteście gościem we własnym domu. Nie czekacie nerwowo od rana. Nie martwicie się, że z jakiegoś powodu musicie nagle wyjść. Przyjadę po towar o każdej porze, także pod waszą nieobecność. Dzięki możliwości wypompowania szamba przez szybkozłączkę, Marian obsłuży się sam.

Bezpieczeństwo dzieci i zwierząt

Po co ryzykować, że ktoś wpadnie do zbiornika podczas opróżniania szamba? Nie wjeżdżam na posesję i nie zdejmuję pokrywy, nie ma więc zagrożenia, że dzieciak, kot czy pies dostaną się do środka. Tym samym fundujecie sobie trochę komfortu i bezpieczeństwa. To się naprawdę opłaca.

Wywóz szamba Warszawa – to trzeba przeliczyć!

Szybkozłączka najlepiej sprawdzi się przy szambach usytuowanych nie dalej niż kilka metrów od ogrodzenia. Przed montażem należy sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje firma odbierająca nieczystości, jakie pompy ma wóz i czy podłączy się do instalacji. Nie wszystkie szambiarki to potrafią. No i koniecznie dowiedzcie się, ile zapłacicie za kurs.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Najtańszy wywóz szamba w Warszawie. Jak i gdzie znaleźć?

Wygoda to jedno, ale jak to często bywa, wybór i tak dyktuje ostateczny koszt. Znacie te różnice w skali roku.

Wywóz szamba Warszawa – czy montować szybkozłączkę?
Sprawdzam! Dzwonię do Mariana

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie