Szybkozłączka do szamba - jakie przyłącze do szamba
|

Szybkozłączka do szamba, jakie przyłącze, rura do szamba?

Z artykułu dowiesz się, jak działa szybkozłączka do szamba w ogrodzeniu. Poznasz zalety takiego sposobu pompowania ścieków. Zapomnisz o przykrym zapachu, zniszczonym ogródku czy naruszonym wjeździe na posesję. Marian wyjaśni także, kiedy można i kiedy warto montować szybkozłącze do szamba. Przeczytaj i sprawdź, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie?

Dziś opowiem, co daje montaż szybkozłączki do szamba. To nie bajka, a dobrodziejstwo techniki. Ile razy czekaliście na szambowóz? A potem na wiatr, który przygoni masy świeżego powietrza? Nikogo nie ma w domu. Brama zamknięta. Marian podjeżdża i pompuje ścieki. Podłączenie szamba do ogrodzenia to wywóz bez wjazdu na posesję i odsuwania pokrywy! Aż grzech nie korzystać.

Szambowóz w ogródku – znacie to?

To oczywiste, wygodniej podłączyć się do kanalizacji miejskiej. Jednak w Warszawie i nie tylko niekiedy jest to niemożliwe lub zbyt drogie. Wtedy kopiemy dół na działce i umieszczamy w nim betonowy lub plastikowy zbiornik. Tam nieczystości grzecznie czekają na wywóz szamba. Nie jest to rozwiązanie pożądane, bo tyleż kłopotliwe, co kosztowne. Co jakiś czas przyjeżdża Marian. Wielkim wozem pcha się na posesję, zdejmuje wieko, podłącza węże do szamba. Wszyscy wstrzymują oddech. Marian pompuje, co widać, słychać i czuć. Tak też można.

Szybkozłączka do szamba – można inaczej!

Można inaczej, jeśli wykonamy stałe przyłącze do opróżniania szamba. Instalacja składa się z kilku elementów. Są to: rura ssawna do szamba, rura zbrojona do połączenia zbiornika z szybkozłączką osadzoną w podmurówce ogrodzenia od strony ulicy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak wybrać preparaty do szamba i jak je stosować?

Potrzebne też będzie kilka metalowych objem do stabilizacji i masa uszczelniająca lub uszczelki gumowe, jeśli zbiornik jest plastikowy. Warto też zadbać o przedłużenie komina szamba, aby nie ulatniały się zapachy. Szybkozłączka do szamba znacząco je zneutralizuje. Proste? Nie dla wszystkich!

Jak zrobić odpływ do szamba? O tym szepczą na forach

Dla niektórych szbykozłączka do szamba to najlepsze rozwiązanie, inni mają wątpliwości. Zanim zabrałem się do pisania tego postu, przeglądnąłem fora. Miejsca, gdzie ludzie wymieniają się doświadczeniem. Chłopaki żywo dyskutują o tym, jak zrobić odpływ z szamba i ułatwić sobie życie.

Jedni pytają: „Czy będzie ciągnęło, tak jak powinno? Jak uszczelnić tę nową dziurę, w którą wejdzie rura? Czy rura do szamba 110 wystarczy?”

Drudzy żałują: „Poskąpiłem grosza i instalację z szamba do płotu zrobiłem z rury kanalizacyjnej fi110. Teraz chyba bym zrobił z rury elastycznej.”

Są też tacy, co radzą: „Jedna ważna uwaga – wylot powinien być skierowany kilka stopni w górę – przy rozłączaniu resztki spływają do szamba – ja mam odrobinę w dół i…chyba to poprawię.”.

A co na to Marian z Warszawy? Powiem krótko: „Mądry Polak po szkodzie”. Najlepiej zawołać praktyka, który obejrzy i na miejscu doradzi, co i jak zrobić, żeby wywóz ścieków był wygodny i bez niespodzianek, a szybkozłączka do szamba działała jak należy.

Opróżnianie szamba

Szybkozłączka do szamba. Montować, czy nie montować?

Montować, jeśli tylko jest taka możliwość. Większość szamb posiada ujścia na terenie działek, ale to mniej wygodne rozwiązanie. Lepiej tak dla was, jak i dla mnie będzie wtedy, gdy opróżnianie szamba nastąpi prosto z ulicy. Oczywiście poradzę sobie z wjazdem na posesję, gdyż nieskromnie powiem, że jestem jedyny w swoim fachu. Odpalam jakąś żywą muzyczkę i w drogę do klienta.

Jeśli macie wątpliwości natury technicznej i zastanawiacie się, czy szybkozłączka do szamba ułatwi wam wywóz, w Warszawie znajdziecie wiele firm, które oferują przyłączenie rury do szamba betonowego lub plastikowego. Co na tym zyskacie? Korzyści! Oto one:

Rura ssawna do szamba to mniej nieprzyjemnych zapachów

Podłączam przewód ssący szambiarki od strony ulicy. Nie wjeżdżam na teren działki. Wywóz szamba jest szybszy i prostszy. Trwa dosłownie chwilę i zdecydowanie mniej czuć.

Szambo w ogrodzeniu to ład i porządek na posesji

Nie musicie czekać w domu od rana, by otworzyć bramę, a potem pilnować ogródka. Skoro nie wjeżdżam swoim super wozem do środka, to i niczego nie zachlapię przy wybieraniu nieczystości.

Przyłącze do szamba to nienaruszony ogródek

Złącze do podpięcia rury ssącej możecie dyskretnie zamontować w ogrodzeniu, a pokrywę od szamba w łatwy sposób zamaskować. Po co ma szpecić posesję, lepiej przykryć szambo trawką i posadzić kwiatki.

Rura do szamba to zlecenie przez telefon o dogodnej porze

Planujcie sobie, co chcecie, podróżujcie w najlepsze. Ze mną umówicie się na wywóz szamba w Warszawie przez telefon. Nie jesteście uzależnieni czasowo. No może poza porą nocną, wtedy Marian śpi.

Końcówka do szamba to wywóz bez wjazdu na posesję

Nie, nie chodzi tu tylko o sytuacje, kiedy wyjeżdżacie na dłużej. Ale także, gdy macie wiele spraw na głowie i jesteście gościem we własnym domu. Nie czekacie nerwowo od rana. Nie martwicie się, że z jakiegoś powodu musicie nagle wyjść. Przyjadę po towar o każdej porze, także pod waszą nieobecność. Szybkozłączka do szamba daje tę możliwość, że Marian obsłuży się sam.


Szybkozłączka – szambo bezpieczne dla dzieci i zwierząt

Po co ryzykować, że ktoś wpadnie do zbiornika podczas opróżniania szamba? Nie wjeżdżam na posesję i nie zdejmuję pokrywy, nie ma więc zagrożenia, że dzieciak, kot czy pies dostaną się do środka. Tym samym fundujecie sobie trochę komfortu i bezpieczeństwa. Szybkozłączka do szamba naprawdę się opłaca.

Rura do wypompowywania szamba – to trzeba przeliczyć!

Szybkozłączka do szamba najlepiej sprawdzi się przy szambach usytuowanych nie dalej niż kilka metrów od ogrodzenia. Przed montażem należy sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje firma odbierająca nieczystości, jakie pompy ma wóz i czy podłączy się do instalacji. Nie wszystkie szambiarki to potrafią. No i koniecznie dowiedzcie się, ile zapłacicie za wywóz szamba z szybkozłączką.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Najtańszy wywóz szamba w Warszawie. Jak i gdzie znaleźć?

Wygoda to jedno, ale jak to często bywa, wybór i tak dyktuje ostateczny koszt. Znacie te różnice w skali roku.

Szybkozłączka do szamba – czy montować?
Sprawdzam! Dzwonię do Mariana

Jakie są zalety szybkozłączki do szamba?

Szybkozłączkę do szamba 110 montuje się w ogrodzeniu od strony ulicy. Takie rozwiązanie umożliwia wywóz nieczystości bez wjazdu na posesję i pod nieobecność domowników. Podczas pompowanie ścieków wydziela się o wiele mniej zapachów. Nie ma także ryzyka zniszczenia posesji.

Jak zamontować szybkozłącze do szamba w ogrodzeniu?

Szybkozłączka do szamba składa się z kilku elementów. Są to: rura ssawna umieszczona wewnątrz zbiornika, rura zbrojona do połączenia szamba z szybkozłączką osadzoną w podmurówce ogrodzenia od strony ulicy. Potrzebne też będzie kilka metalowych objem do stabilizacji i masa uszczelniająca lub uszczelki gumowe, jeśli zbiornik jest plastikowy.

Kiedy zamontować rurę ssawną do szamba?

Rurę ssawną do szamba najlepiej zamontować w trakcie budowy instalacji. Można to zrobić także w używanym szambie, jednak trzeba się liczyć z nieco wyższymi kosztami montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *