Rękaw zsypowy - sposób na szybki wywóz gruzu
|

Rękaw zsypowy – sposób na szybki wywóz gruzu

Z artykułu dowiesz się, co to jest rękaw zsypowy do gruzu, z czego się składa i jak się go montuje. Poznasz zalety korzystania z tego wynalazku. Marian wyjaśni też, kiedy warto stosować takie usprawnienia w trakcie budowy czy remontu.

Kto remontował dach lub prowadził prace budowlane na wysokich piętrach, docenia rękaw zsypowy do gruzu. To takie coś, co ułatwia transport do kontenera i przeciwdziała unoszeniu się pyłu. Dziś o tym, jak Marian dowiezie wam rękaw w Warszawie i zamontuje jak należy. Będziecie mieli porządek na budowie, a wywóz gruzu nie spędzi wam snu z powiek. Zobaczcie, czym są rękawy zsypowe i co jeszcze możecie dzięki nim zyskać. Sami oceńcie, czy warto?

Co to jest rękaw zsypowy do gruzu?

Najprościej mówiąc to specjalna rura, przez którą wsypiecie gruz z dachu lub wysokich pięter wprost do kontenera. Jej zastosowanie usprawni pracę i pozwoli na szybsze pozbycie się gruzu z terenu budowy. Zapewni komfort wam, robotnikom i sąsiadom w całym okresie remontu.

Zsyp składa się z segmentów i koszy zsypowych. Powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości i posiadać wzmocnienia z ocynkowanej blachy, która zabezpieczy poszczególne segmenty prowadzone po łuku. Wykorzystuje się go powszechnie przy pracach remontowych, budowlanych i dekarskich, ale nie tylko.

Jak wygląda montaż rękawa zsypowego do gruzu?

Rękaw zsypowy można łatwo zmontować i dodawać kolejne segmenty, uzyskując pożądaną długość. Dla mnie to pestka! Jak to robię? Osadzam go za pomocą konstrukcji nośnej z profili stalowych na otworze okiennym lub rusztowaniu. Używam do tego wyciągarki ręcznej.

Zestawy krótkie wymagają lekkiej konstrukcji nośnej, długie – odpowiednio cięższej. Łączę ze sobą elementy za pomocą klamer i łańcuchów, co zapewnia stabilny układ. Kubły, które stosuję są funkcjonalne, a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Rękaw zsypowy do gruzu – łatwy montaż

Zsyp do gruzu – przymus czy luksus?

Często słyszę, kiedy i czy w ogóle zainwestować w rękaw zsypowy do gruzu. Ludzie pytają, bo martwią się o wydatki. Znowu trzeba za coś zapłacić, a remont jak to remont, ciągnie się i kosztuje. Ale prawda jest taka, że przy większych robotach budowlanych nie unikniecie dużej ilości pyłu. Korzystając z rękawa zsypowego wywóz gruzu będzie łatwiejszy, a często także tańszy.

Pył za nic ma fizjologię robotniczych płuc. Wdziera się przez nos, usta, drażni oczy, skleja włosy, zatyka pory. Wystarczy, aby odechciało się pracować? „Z niewolnika nie ma pracownika“. Lubicie swoją pracę, jak ja? To wiecie o czym mówię. A tym bardziej, gdy od rana marzy się wam wieczór w domowym zaciszu bez gderającego szefa nad głową.

No dobrze, ktoś powie: „Płacę ludziom za robotę i guzik mnie obchodzi, jak się zorganizują“. Ale to tylko świento prawda. Tys prawda jest taka, że rękaw zsypowy do gruzu ma jedną wadę – kosztuje, i wiele zalet – jakich? Czytajcie dalej!

Usprawnić wywóz gruzu

Każdy kto prowadzi remont lub budowę i nie zatrudnia firmy, ma obowiązek wywiezienia gruzu na własną rękę. Wspomnę tylko, że można na tym zaoszczędzić zamawiając odpowiedni kontener na gruz czysty lub odpady zmieszane.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wynajem kontenera na gruz – jakimi kryteriami się kierować?

Ale do tematu! Stosując rękaw zsypowy sprawicie, że odpady z wyższych kondygnacji czy z trudno dostępnych miejsc budowy, trafią prosto do kontenera przeznaczonego do zbiórki, co umożliwi utrzymanie porządku i sprawny wywóz gruzu.

Kolejną korzyścią montażu rękawa zsypowego jest zmniejszenie zapylenia powietrza. Gruz, który leci do kontenera nie stwarza zagrożenia i spełnia normy BHP. Stosowanie rękawa zsypowego w dłuższej perspektywie chroni zdrowie pracowników budowlanych. Doraźnie korzystasz na tym, że zwyczajnie mniej się narobią. Nie muszą własnoręcznie nosić ciężkich wiader, co zapewne zwiększy efektywność prac remontowych. Zapełnienie kontenera zajmie im mniej czasu. Zaoszczędzicie roboczogodziny. Zaoszczędzicie pieniądze.

Zadowoleni będą także sąsiedzi. Podziękują wam za to, że pył nie wdziera się do ich domów czy mieszkań i nie muszą znosić hałasów tygodniami. Dobry sąsiad na wagę złota – przypilnuje domu lub mieszkania, gdy na dłuższy urlop wyjedziecie.

Kiedy zamówić rękaw zsypowy do gruzu?

Często dowożę rękawy zsypowe do domów jednorodzinnych w związku z naprawą dachów czy kominów. Ludzie chętnie też korzystają z nich przy remoncie mieszkań położonych na wyższych kondygnacjach. Niektórzy zamawiają je także zimą, gdy chcą usunąć śnieg z dachu.

Rękaw zsypowy ułatwi wywóz gruzu i nie tylko

Wywóz gruzu

Wywóz gruzu Warszawa z rękawem zsypowym

Jeśli wahacie się, czy z rękawem zsypowym będzie droższy wywóz gruzu Warszawa jest miastem wielu ofert. Dlatego sprawdźcie ceny w kilku firmach, ale i tak wybierzcie Mariana a pozbędziecie się gruzu szybko, legalnie i tanio.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak wywieźć gruz po remoncie lub budowie?

Paradoksalnie może się okazać, że pomimo kosztów wynajmu kontenera z rękawem zsypowym, remont będzie krótszy, a przez to tańszy.

Wywóz gruzu Warszawa – z rękawem czy bez?
Chcę porównać koszty – Dzwonię do Mariana:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *