Rękaw zsypowy – sposób na szybki wywóz gruzu

27 grudnia 2018
Pracownik budowlany montujący rękaw zsypowy do wywozu gruzu
  • Jak usprawnić wywóz gruzu Warszawa?

  • Wywóz gruzu – zalety korzystania z rękawa zsypowego?

  • Kiedy warto stosować rękaw zsypowy do wywozu gruzu?

Kto remontował dach lub prowadził prace budowlane na wysokich piętrach, docenia rękaw zsypowy do gruzu. To takie coś, co ułatwia transport do kontenera i przeciwdziała unoszeniu się pyłu. Dziś o tym, jak Marian dowiezie wam rękaw w Warszawie i zamontuje jak należy. Będziecie mieli porządek na budowie, a wywóz gruzu nie spędzi wam snu z powiek. Zobaczcie, czym są rękawy zsypowe i co jeszcze możecie dzięki nim zyskać. Sami oceńcie, czy warto?

Co to jest rękaw zsypowy do gruzu?

Najprościej mówiąc to specjalna rura, przez którą wsypiecie gruz z dachu lub wysokich pięter wprost do kontenera. Jej zastosowanie usprawni pracę i pozwoli na szybsze pozbycie się gruzu z terenu budowy. Zapewni komfort wam, robotnikom i sąsiadom w całym okresie remontu.

Zsyp składa się z segmentów i koszy zsypowych. Powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości i posiadać wzmocnienia z ocynkowanej blachy, która zabezpieczy poszczególne segmenty prowadzone po łuku. Wykorzystuje się go powszechnie przy pracach remontowych, budowlanych i dekarskich, ale nie tylko. Zobacz inne zastosowania.

Reklama

Jak wygląda montaż?

Rękaw zsypowy można łatwo zmontować i dodawać kolejne segmenty, uzyskując pożądaną długość. Dla mnie to pestka! Jak to robię? Osadzam go za pomocą konstrukcji nośnej z profili stalowych na otworze okiennym lub rusztowaniu. Używam do tego wyciągarki ręcznej.

Zestawy krótkie wymagają lekkiej konstrukcji nośnej, długie – odpowiednio cięższej. Łączę ze sobą elementy za pomocą klamer i łańcuchów, co zapewnia stabilny układ. Kubły, które stosuję są funkcjonalne, a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Wywóz gruzu – montaż rękawa zsypowego

Zsyp do gruzu – przymus czy luksus?

Często słyszę, kiedy i czy w ogóle zainwestować w rękawy zsypowe do gruzu. Ludzie pytają, bo martwią się o wydatki. Znowu trzeba za coś zapłacić, a remont jak to remont, ciągnie się i kosztuje. Ale prawda jest taka, że przy większych robotach budowlanych nie unikniecie dużej ilości pyłu. Wywóz gruzu będzie łatwiejszy, a często także tańszy.

Pył za nic ma fizjologię robotniczych płuc. Wdziera się przez nos, usta, drażni oczy, skleja włosy, zatyka pory. Wystarczy, aby odechciało się pracować? „Z niewolnika nie ma pracownika“. Lubicie swoją pracę, jak ja? To wiecie o czym mówię. A tym bardziej, gdy od rana marzy się wam wieczór w domowym zaciszu bez gderającego szefa nad głową.

No dobrze, ktoś powie: „Płacę ludziom za robotę i guzik mnie obchodzi, jak się zorganizują“. Ale to tylko świento prawda. Tys prawda jest taka, że rękaw zsypowy do gruzu ma jedną wadę – kosztuje, i wiele zalet – jakich? Czytajcie dalej!

Usprawnić wywóz gruzu

Każdy kto prowadzi remont lub budowę i nie zatrudnia firmy, ma obowiązek wywiezienia gruzu na własną rękę. Wspomnę tylko, że można na tym zaoszczędzić zamawiając odpowiedni kontener na gruz czysty lub odpady zmieszane.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kontener na odpady – jak wybrać?

Ale do tematu! Dzięki rękawom zsypowym odpady z wyższych kondygnacji, czy z trudno dostępnych miejsc budowy, trafią prosto do kontenera przeznaczonego do zbiórki, co umożliwi utrzymanie porządku i sprawny wywóz gruzu.

Kolejną korzyścią montażu rękawów jest zmniejszenie zapylenia powietrza. Gruz, który leci do kontenera nie stwarza zagrożenia i spełnia normy BHP. Stosowanie rękawa w dłuższej perspektywie chroni zdrowie pracowników budowlanych. Doraźnie korzystasz na tym, że zwyczajnie mniej się narobią. Nie muszą własnoręcznie nosić ciężkich wiader, co zapewne zwiększy efektywność prac remontowych. Zapełnienie kontenera zajmie im mniej czasu. Zaoszczędzicie roboczogodziny. Zaoszczędzicie pieniądze.

Zadowoleni będą także sąsiedzi. Podziękują wam za to, że pył nie wdziera się do ich domów czy mieszkań i nie muszą znosić hałasów tygodniami. Dobry sąsiad na wagę złota – przypilnuje domu lub mieszkania, gdy na dłuższy urlop wyjedziecie.

Kiedy zamówić zsyp do gruzu?

Często dowożę rękawy do domów jednorodzinnych w związku z naprawą dachów czy kominów. Ludzie chętnie też korzystają z nich przy remoncie mieszkań położonych na wyższych kondygnacjach. Niektórzy zamawiają je także zimą, gdy chcą usunąć śnieg z dachu.

Rękaw zsypowy ułatwi wywóz gruzu w Warszawie i nie tylko

Wywóz gruzu Warszawa – z rękawem drożej?

Jeśli wahacie się, czy z zsypem będzie droższy wywóz gruzu Warszawa jest miastem wielu ofert. Dlatego sprawdźcie ceny w kilku firmach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz gruzu Warszawa. 7 sprawdzonych sposobów na to, jak znaleźć dobrą firmę?

Paradoksalnie może się okazać, że pomimo kosztów wynajmu kontenera z zsypem, remont będzie krótszy, a przez to tańszy.

Wywóz gruzu Warszawa – z rękawem czy bez?
Chcę porównać koszty – Dzwonię do Mariana:)

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie