Sposób na wywóz szamba Warszawa - poznaj dwie metody
|

Sposób na wywóz szamba Warszawa ma dwie metody. Jaką wybrać?

Czytając artykuł sposób na wywóz szamba Warszawa pozna dwie metody – klasyczną i z zastosowaniem szybkozłączki. Dowiesz się, jakie są zalety i wady opróżniania zbiornika w obydwu przypadkach. Bez względu na to, co wybierzesz, możesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Marian wyjaśnia, co trzeba zrobić. Sąsiedzi nie muszą wiedzieć, kiedy pompujesz szambo.

Nawet nie wiecie, ile przyjemności sprawia mi ta praca. Brudna? Banalna? Bez dalszych perspektyw? Nic bardziej mylnego. Zdobyte doświadczenie wykorzystuję również w wolnym czasie. W trakcie wykonywania zleceń poznaję innych ludzi, a w końcu uwalniam moją ukochaną Warszawę – zaczynając od rzeczy tak przyziemnej, codziennej i niemiłej jak odpady, w szczególności te płynne, po radosną twórczość Mariana.

Nie masz czasu na czekanie, to przy płocie Marian stanie.
Rura, przewód… Już zrobione. Nieczystości wywiezione!

Chcesz porady, wejdź na bloga.
Sposób na wywóz szamba Warszawa? Prosta droga.

Co i jakie instalacje?
Marian skrzętnie ci opisze wszystkie za i przeciw racje.

Przyjadę niedługo po twoim telefonie. Najlepszy sposób na wywóz szamba Warszawa i okolice? Już jestem. Tak jak w skeczu – zanim Jasiu naprawi pękniętą rurę pod zlewem.

Sposób na wywóz szamba Warszawa – Off Topic Mariana

Czy istnieje tylko jeden dobry sposób na wywóz szamba Warszawa?

Dziś opowiem wam o różnych możliwościach wywozu szamba, które jest dość kosztowną inwestycją, acz niezbędną w miejscach, gdzie nie dało się dociągnąć kanalizacji, a założenie przydomowej oczyszczalni ścieków nie było możliwe z powodu kosztów budowy. Tak więc, szambo jest czasem jedyną alternatywą generującą jednak koszty za opróżnianie zbiornika.

Zazwyczaj, gdy myślimy o wywozie szamba, to wyobrażamy sobie wielki szambowóz ledwo przeciskający się przez naszą wąską bramę oraz jakże częsty problem pod tytułem „muszę wcześniej iść do pracy, a przecież zamówiłem już wywóz szamba”. Czy jest sposób na wywóz szamba Warszawa bez takich komplikacji?

Jeśli dogadaliśmy się z firmą świadczącą nam usługi asenizacyjne co do godzin odbioru ścieków, to dobrze, a jeśli mamy do tego dość szeroką bramę wjazdową na posesję, to klasyczny sposób na wywoz szamba Warszawa nie powinien stanowić problemu.

Ale co, jeśli pracujemy w piątek, świątek, czy niedzielę, od rana do wieczora, nie mamy czasu na czekanie na szambiarkę, a bramę wjazdową mamy wąską niczym ucho igielne? Oczywiście, że jest alternatywa!

Szambiarka nie zawsze musi wjeżdżać na działkę taranując przy tym posadzone tu i ówdzie kwiatki, a mieszkańcy domu nie muszą na nią czekać bojąc się, że nie zdążą do pracy.

Wystarczy, że zainstalujemy dodatkowy przewód do odprowadzania ścieków, którego jeden koniec opuszczony jest na dno zbiornika, a drugi (zakończony szybkozłączką) dostępny jest z ulicy, tak więc wóz asenizacyjny ma dostęp do naszego szamba, podłącza swoje rury do przewodu i może opróżnić szambo nie wjeżdżając nawet na posesję.

Podoba wam się taki sposób na wywóz szamba Warszawa?

Wywóz szamba

Sposób na wywóz szamba Warszawa z szybkozłączką

Przewód zakończony szybkozłączką najczęściej osadza się nad ziemią w ścianie stanowiącej podstawę ogrodzenia, nawet jeśli wcześniej zagospodarowaliśmy ogród. Oczywiście o montażu takiej instalacji powinniśmy myśleć już, gdy umieszczamy w gruncie zbiornik na ścieki, a już na pewno wtedy, gdy stawiamy ogrodzenie na działce (w takim przypadku można go umieścić estetycznie w murku ogrodzeniowym).

Lecz jeśli na ten sposób na wywóz szamba Warszawa wpadliśmy nieco później i nie wiemy, co zrobić, bo zbiornik już w grunt wkopany, ogrodzenie zamontowane, a my czekamy z niepokojem na kolejny wywóz głowiąc się nad tym jak sprawić, by konieczność zaprowadzenia berbecia do przedszkola lub szkoły, praca i przyjazd szambiarki z sobą nie kolidowały? Nie ma problemu. Prowizorycznie koniec przewodu dostępnego z ulicy możemy zamontować między elementami ogrodzenia, ale należy traktować to jako rozwiązanie tymczasowe.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz szamba z szybkozłączką. To naprawdę działa!

Dwie małe wady korzystania z szybkozłączki

Podstawową wadą takiej instalacji jest możliwość kradzieży dostępnych od strony ulicy nakrętek od przewodów odprowadzających ścieki. Zazwyczaj po takim incydencie użytkownicy takich instalacji nie kupują ponownie nakrętek, tylko zakrywają czymś wylot przewodu.

Inną wadą jest również odległość. Jeśli szambo znajduje się, np. 25 metrów od ogrodzenia, może być problem z wypompowaniem ścieków ze zbiornika. Szybkozłączka najlepiej sprawdza się w szambach leżących nie dalej niż kilka metrów przed ogrodzeniem.

Klasyczny sposób na wywóz szamba Warszawa

Klasyczny sposób na wywóz szamba Warszawa poza wadami natury praktycznej ma jeszcze jeden, ale łatwy do usunięcia mankament.

Mianowicie podczas opróżniania szamba za pomocą pompy od szambiarki powstaje w nim duże podciśnienie, w skutek którego wysysana jest woda z syfonów umywalek, wanien, brodzików, a nawet toalet, co oczywiście powoduje przykry zapach.

Nawet wypsikanie tej przestrzeni hektolitrami perfum, dezodorantów i odświeżaczy powietrza będzie mało skutecznym działaniem bojowym.

Można zapobiec wytwarzaniu się podciśnienia instalując w stropie szamba plastikowy kominek odpowietrzający. Powinien on wystawać 30 cm nad ziemią, żeby w zimie nie zatykał go śnieg.

Jednak gdy dni są coraz cieplejsze, słonko przygrzewa, a powietrze z jadowicie zimnego staje się przyjemne, z takiego kominka również mogą wydobywać się przykre wyziewy, ale i na to jest sposób.

Wystarczy wsypać dwa razy w miesiącu do którejś z toalet odpowiednie biopreparaty, które dzięki obecnym w ich składzie bakteriom i enzymom przyspieszają rozkład związków organicznych zmniejszając tym samym natężenie brzydkiego zapachu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Bakterie do szamba – jak działają i czy warto je stosować?

Tak więc to od ciebie zależy, jaki sposób na wywóz szamba Warszawa wybierzesz. Rozważ wszystkie za i przeciw i dzwoń do Mariana. Czy to będzie kalsycznie czy z szybkozłączką nie ważne, bo bezproblemowy Marian zawsze przyjedzie, dogada się z klientem, doradzi, a co najważniejsze solidnie wykona zlecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *