Chcesz zmniejszyć koszty eksploatacji i wywozu szamba? Stosuj biopreparaty

12 września 2019
Biopreparaty do szamba
  • Czy stosowanie biopreparatów ułatwia wywóz szamba?

  • Jak bakterie w szambie wpływają na wywóz nieczystości?

  • Czy biopreparaty są bezpieczne?

Marian dziś poruszy popularny temat biopreparatów. Są to specyfiki zawierające naturalne bakterie, które mają za zadanie „robić porządek w szambie„. Dziś odpowiemy sobie na pytania, czym są takie preparaty, czy warto i jak ich używać oraz na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Oczywiście Marian podpowie także, jaki wpływ mają bakterie na wywóz szamba oraz jego częstotliwość.

Jak biopreparaty ułatwiają wywóz szamba?

Biopreparaty, które popularnie nazywane są aktywatorami to produkty, które zawierają w sobie bakterie naturalnie występujące w zbiorniku na ścieki, czyli w szambie. Są one odpowiedzialne za rozkładanie nieczystości, rozbijanie osadów oraz neutralizowanie przykrego zapachu. W ten sposób ułatwiają wywóz szamba.

Można je kupić w sklepach z chemią gospodarczą lub w sklepach ogrodniczych. Znajdziecie takie preparaty także w wielu sklepach internetowych. Należy pamiętać, że wywóz szamba wspomogą preparaty, które posiadają odpowiednie składniki — powinny zawierać tylko takie bakterie, które standardowo występują w szambie. Ale bakterie to nie wszystko! Dowiedz się, jak bezpiecznie wywozić szambo z Marianem:)

Reklama

Czy można rzadziej wywozić szambo?

Opróżnianie szamba to czynność, której trzeba pilnować i zlecać regularnie. Wiele osób zastanawia się, co zrobić, aby ograniczyć liczbę wywozów. Motywacje są różne, np. finansowe lub organizacyjne. Marian podpowie wam, że jednym ze sposobów, by zmniejszyć liczbę wywozów szamba, jest właśnie stosowanie bakterii. Dlaczego?

Pamiętaj o regularnym wywozie szamba – Zamów Mariana!

Otóż podczas eksploatacji zbiornika na dnie mogą tworzyć się osady, które zmniejszają jego pojemność. Jest to bardzo niekorzystne zjawisko, na szczęście bakterie przychodzą z pomocą. Rozpuszczają osady, muł oraz upłynniają nieczystości. Ich regularne stosowanie będzie zapobiegało tworzeniu się osadu, a to pozwoli ograniczyć wywóz nieczystości ciekłych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Marian opowiada, jak sprawić by szambo służyło nam przez długie lata?

Uwaga! Zapchane rury i awaryjny wywóz szamba

Wszyscy dobrze wiemy, że wywóz szamba nie zawsze jest konieczny tylko wtedy, kiedy zbiornik jest pełny. W przypadku kiedy zapchają się rury firma, która ma je odetkać, zazwyczaj zaleca opróżnianie szamba przed wykonaniem usługi. Jak zatem zapobiegać zapchaniu się rur? W tym przypadku również pomogą bakterie.

Rozpuszczają one osady nie tylko w zbiorniku, ale także w rurach. Już tam zaczynają działać i rozpuszczać nieczystości, dzięki czemu wszystkie wspomniane osady, nie zalegają w sieci wodnej. To z kolei zapobiega zapychaniu się rur. Stosowanie bakterii daje zatem bezpieczeństwo związane z brakiem niespodzianek w postaci zatkanej instalacji oraz koniecznością nagłego wzywania Mariana do wywozu szamba. Warto zainwestować w taki spokój.

Wywóz szamba bez przykrego zapadu? Warto stosować biopreparaty

Wywóz szamba będzie mniej uciążliwy, jeśli zastosujecie biopreparaty, które w znacznym stopniu neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Często klienci, zwłaszcza kobiety, pytają, w jaki sposób można pozbyć się smrodu wydobywającego się ze zbiornika podczas jego opróżniania. Jest to wyzwanie, z którym również poradzą sobie bakterie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz szamba Warszawa, czyli jak wybrać biologiczne preparaty do szamba?

Jak już wspomniałem, zapobiegają one fermentacji ścieków, a tym samym ograniczają powstawanie brzydkich woni. Co więcej, szybko zachodzące procesy upłynniające zawartość szamba sprawiają, że nie zdąży się ona nawet wytworzyć.

Nie bez powodu Marian poleca stosowanie preparatów, ponieważ jest to łatwy sposób i niesie ze sobą wiele korzyści, a co najważniejsze nie zrujnuje waszych kieszeni.

Wystarczy 25 g preparatu co dwa tygodnie, aby lepiej zadbać o wywóz szamba!

Dodatkowo, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zapachu, warto rozważyć zamontowanie szybkozłączki. Chociaż to rozwiązanie nie zawsze jest to możliwe, daje ten komfort, że wywóz szamba można zorganizować pod nieobecność domowników.

Czy biopreparaty są bezpieczne?

Wiele osób może zastanawiać się, czy stosowanie biopreparatów jest bezpieczne dla nich samych, ale także dla środowiska, zwierząt i roślin.

Biopreparaty, które zawierają naturalnie występujące w szambie bakterie, są bezpieczne dla wszystkich organizmów żywych i roślin.

Nie trzeba się także obawiać, że zniszczą one instalację bądź zbiornik, ponieważ nie są agresywne i nie powodują korozji metalu.

Co ciekawe, są one nie tylko bezpieczne, ale nawet pożądane. Zmniejszają występowanie bakterii oraz drobnoustrojów chorobotwórczych w szambie. Wpływają także korzystnie na środowisko, bo zmniejszają ilość zanieczyszczeń, gdyż rozpoczynają proces rozkładu już w zbiorniku. Ograniczają także tworzenie niebezpiecznych gazów powstających podczas fermentacji ścieków.

Zadbaj o swój zbiornik – Stosuj biopreparaty!
Do wywozu szamba zamów Mariana:)
Zadzwoń lub napisz!

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie