Jak działają bakterie do szamba
|

Bakterie do szamba – jak działają i czy warto je stosować?

Z artykułu dowiesz się, co to są bakterie do szamba. Marian wyjaśni dziś, jak działają takie preparaty i dlaczego warto je stosować. Podpowie też na co zwrócić uwagę podczas zakupu. I najważniejsze – jaki wpływ mają bakterie na wywóz szamba oraz jego częstotliwość. No to do roboty!

Jak bakterie do szamba ułatwiają wywóz nieczystości?

Bakterie do szamba, które nazywane są także aktywatorami to produkty, które zawierają w sobie naturalne bakterie występujące w zbiorniku na ścieki, czyli w szambie. Są one odpowiedzialne za rozkładanie nieczystości, rozbijanie osadów oraz neutralizowanie przykrego zapachu. W tym sensie ułatwiają wywóz szamba.

Można je kupić w sklepach z chemią gospodarczą lub w sklepach ogrodniczych. Bakterie do szamba znajdziecie także w wielu sklepach internetowych. Należy pamiętać, że wywóz szamba wspomogą preparaty, które posiadają odpowiednie składniki — powinny zawierać tylko takie bakterie, które standardowo występują w szambie. Ale bakterie to nie wszystko! Dowiedz się, jak bezpiecznie wywozić szambo z Marianem:)

Czy można rzadziej wywozić nieczystości stosując bakterie do szamba?

Opróżnianie szamba to czynność, której trzeba pilnować i zlecać regularnie. Wiele osób zastanawia się, co zrobić, aby ograniczyć liczbę wywozów. Motywacje są różne, np. finansowe lub organizacyjne. Marian podpowie wam, że jednym ze sposobów, by zmniejszyć liczbę wywozów, jest właśnie stosowanie bakterii do szamba. Dlaczego?

Otóż podczas eksploatacji zbiornika na dnie mogą tworzyć się osady, które zmniejszają jego pojemność. Jest to bardzo niekorzystne zjawisko, na szczęście bakterie do szamba przychodzą z pomocą. Rozpuszczają osady, muł oraz upłynniają nieczystości. Ich regularne stosowanie będzie zapobiegało tworzeniu się osadu, a to pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć wywóz nieczystości ciekłych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak dbać o szambo, aby służyło nam przez długie lata?

Uwaga! Zapchane rury i awaryjny wywóz szamba

Wszyscy dobrze wiemy, że wywóz szamba nie zawsze jest konieczny tylko wtedy, kiedy zbiornik jest pełny. W przypadku kiedy zapchają się rury firma, która ma je odetkać, zazwyczaj zaleca opróżnianie zbiornika przed wykonaniem usługi. Jak zatem zapobiegać zapchaniu się rur? W tym przypadku również pomogą bakterie do szamba.

Rozpuszczają one osady nie tylko w zbiorniku, ale także w rurach. Już tam zaczynają działać i rozpuszczać nieczystości, dzięki czemu wszystkie wspomniane osady, nie zalegają w sieci wodnej. To z kolei zapobiega zapychaniu się rur. Stosowanie bakterii do szamba daje zatem bezpieczeństwo związane z brakiem niespodzianek w postaci zatkanej instalacji oraz koniecznością nagłego wzywania Mariana do wywozu nieczystości ciekłych. Warto zainwestować w taki spokój.

Pamiętaj o regularnym wywozie szamba – Zamów Mariana!

Wywóz zamów

Przykre zapachy! Warto stosować bakterie do szamba

Wywóz szamba będzie mniej uciążliwy, jeśli zastosujecie biopreparaty, które w znacznym stopniu neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Często klienci, zwłaszcza kobiety, pytają, w jaki sposób można pozbyć się smrodu wydobywającego się ze zbiornika podczas jego opróżniania. Jest to wyzwanie, z którym również poradzą sobie bakterie do szamba.

Jak już wspomniałem, zapobiegają one fermentacji ścieków, a tym samym ograniczają powstawanie brzydkich woni. Co więcej, szybko zachodzące procesy upłynniające zawartość szamba sprawiają, że nie zdąży się ona nawet wytworzyć.

Nie bez powodu Marian poleca stosowanie bakterii do szamba, ponieważ jest to łatwy sposób i niesie ze sobą wiele korzyści, a co najważniejsze nie zrujnuje waszych kieszeni.

25 g co dwa tygodnie – przykładowe bakterie do szamba

Dodatkowo, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zapachu, warto rozważyć zamontowanie szybkozłączki. Chociaż to rozwiązanie nie zawsze jest to możliwe, daje ten komfort, że wywóz szamba można zorganizować pod nieobecność domowników.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz szamba z szybkozłączką. To naprawdę działa!

Czy bakterie do szamba są bezpieczne?

Wiele osób może zastanawiać się, czy bakterie do szamba są bezpieczne dla nich samych, ale także dla środowiska, zwierząt i roślin. Biopreparaty, które zawierają bakterie naturalnie występujące w szambie, są bezpieczne dla wszystkich organizmów żywych i roślin. Nie trzeba się także obawiać, że zniszczą one instalację bądź zbiornik, ponieważ nie są agresywne i nie powodują korozji metalu.

Co ciekawe, są one nie tylko bezpieczne, ale nawet pożądane. Zmniejszają występowanie bakterii oraz drobnoustrojów chorobotwórczych w szambie. Wpływają także korzystnie na środowisko, bo zmniejszają ilość zanieczyszczeń, gdyż rozpoczynają proces rozkładu już w zbiorniku. Ograniczają także tworzenie niebezpiecznych gazów powstających podczas fermentacji ścieków.

Zadbaj o swój zbiornik – Stosuj bakterie do szamba!
Do wywozu szamba zamów Mariana:)
Zadzwoń lub napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *