Kontener na odpady Warszawa - jak wynająć
|

Kontener na odpady Warszawa – jak wynająć?

Czytając artykuł poznasz typy i pojemności kontenerów. Będziesz wiedział, kiedy warto zamówić kontener, a kiedy wystarczy Ci worek typu big bag. Sam wstępnie oszacujesz koszt wywozu odpadów na podstawie ich ilości i rodzaju. Marian powie Ci, co musisz wziąć pod uwagę. Kontener na gruz Warszawa zamawia u Mariana – tu dostaniesz ofertę na miarę potrzeb, a nadto możesz negocjować warunki i ceny.

Dziś Marian zabiera się za temat kontenerów. Muszę przyznać, że to moja druga miłość zaraz po szambiarce. No cóż, każdy przecież kocha inaczej:) Z wyborem usługi kontener na odpady Warszawa jest podobnie, jak z torturami w markecie. Stoi człowiek przed półką pełną kartonów mleka i rozmyśla, co kupić.

Dlatego podpowiem, kiedy przyda się wam kontener na odpady Warszawa, jaką wielkość pojemnika wybrać oraz jakiej ceny możecie się spodziewać za wywóz śmieci po budowie czy remoncie. Marian zabiera się do pisania, a was zaprasza do czytania!

Czy zawsze trzeba zamówić kontener na odpady Warszawa?

Kontener na odpady Warszawa to usługa, która nie zawsze będzie wam potrzebna. Warto rozważyć inne możliwości pod warunkiem, że remont jest niewielki. Co możecie zrobić? Oto trzy możliwości:

 • Przyjmę gruz

Zanim więc zamówicie kontener na odpady Warszawa, przejrzyjcie ogłoszenia w Internecie, prasie lokalnej lub po prostu popytajcie znajomych. Być może znajdziecie osoby chętne przyjąć gruz, które chcą go wykorzystać do różnych prac budowlanych.

Ale pamiętajcie, że wówczas sami finansujecie transport i załadunek. No i zostają wam na głowie inne odpady, np.: styropian, folie, opakowania po farbach itp.

Zatem taka metoda sprawdzi się, jeśli dysponujecie odpowiednim autem i macie czas. Inaczej, moim skromnym zdaniem, gra nie jest warta świeczki.

 • PSZOK

Możecie także sami zorganizować wywóz i uniknąć wynajmu kontenera na odpady. Warszawa jak każda gmina, prowadzi PSZOK-i. Wówczas najprawdopodobniej zgromadzicie śmieci w wiaderkach lub workach po cemencie, ale to prosty sposób na zaprowadzenie bałaganu. Często kończy się tak, że gruz i inne śmieci walają się wkoło budowy. Dlaczego?

Prokrastynacja, czyli zrobię to jutro. Któż z nas tak nie ma. Znamy to – odwlekanie nużących zajęć, nowy deadline i wyrzuty sumienia naszego, wewnętrznego lenia. Wywóz odpadów do PSZOK – przeczytajcie, czego pozbędziecie się w Warszawie. Polecam tym, którzy są systematyczni i zdyscyplinowani.

 • Big Bag

Czas na big bag! To duża, wytrzymała torba o pojemności od 0,6 do 2,3 m3. Możecie do niej wrzucić do jednej tony odpadów, np. ziemi, gruzu, starych mebli, ale trzeba to wcześniej uzgodnić z firmą oferującą worki.

Kontener na odpady Warszawa – u Mariana wystarczy jeden telefon

I wreszcie telefon do Mariana. Jeżeli chodzi o kontener na odpady Warszawa może być spokojna, a dokładniej jej zacni mieszkańcy. Wystarczy wykręcić numer i Marian przybywa.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kontenerowy wywóz gruzu Warszawa i okolice – czym do was jeżdżę?

Nie ukrywam, że jest to rozwiązanie najbardziej komfortowe, gdyż pozbywacie się problemu praktycznie w ciągu jednego dnia. Zyskujecie pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z przepisami. No i świadomość, że chronicie środowisko. Bezcenne!

Wywóz odpadów

Jaki kontener na odpady Warszawa będzie najlepszy? Wróćmy do półki z mlekiem, gdyż kontenerów jest tak wiele, jak kartonów na regale w markecie. Wybór zależy od kilku rzeczy.

 • Ilość odpadów

Niejedna osoba przygotowująca się do remontu zastanawia się, ile gruzu lub innych odpadów wytworzy. Otóż Marian spróbuje to dzisiaj oszacować.

Przy drobnych robotach, jak wymiana płytek w kuchni czy łazience lub zmiana podłogi w przedpokoju, powinno powstać nie więcej niż 2-3 m3 odpadów. Z kolei podczas bardziej zaawansowanych prac, jak wyburzanie ścian, z marianowego doświadczenia wynika, że wytworzycie dodatkowo ok. 2-5 m3.

Wahania są duże, gdyż zależy to od grubości i rodzaju ścian, wysokości pomieszczeń, zakresu planowanych prac. Na przykład przy rozbiórkach średnio można sobie założyć, że objętość gruzu będzie wynosiła 1/3 powierzchni domu.

Czemu mam wrażenie, że nie pomogłem? Bo wiecie co, często jest tak, że w trakcie budowy czy remontu dopadają nas nieplanowane okoliczności. Wtedy zabieram pełny i podstawiam nowy kontener na odpady Warszawa to duże miasto, pełne kreatywnych umysłów:) Najlepiej więc weźcie telefon i zadzwońcie. Złapiecie mnie od 8:00 do 20:00.

A jak nocnymi markami jesteście, wyślijcie formularz online. Jeden klik i gotowe. Bądźcie pewni, że oddzwonię. Nie zostawię was przecież z pełnymi wiadrami.

 • Typ odpadów

Praktycznie wszystkie śmieci budowlane wrzucicie do kontenera na odpady. Warszawa może jednak zamówić zamówić osobny pojemnik na czysty gruz i osobny na odpady zmieszane. Ten drugi bez problemu załadujecie płytami gipsowo-kartonowymi, deskami ze starych podłóg, fragmentami metalu, zużytym sprzętem AGD i RTV czy starymi meblami. Najlepiej przy zamówieniu powiedzcie, co chcecie wyrzucić.

Dogadamy się tak, że cena za wywóz nie doprowadzi was do bankructwa. Optymalizacja kosztów w najczystszej postaci – tak jest u Mariana:)

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Rękaw zsypowy – sposób na sprawny wywóz gruzu

 • Wielkość i rodzaj kontenera

Jedziemy dalej! Tak naprawdę mało kogo obchodzi, jaki rodzaj pojemnika podstawię. Ludzi bardziej interesuje wielkość kontenera na odpady Warszawa, gdyż to ona oprócz wagi załadunku decyduje o cenie. W zależności od tego, co chcemy wywieźć, wybieramy pojemnik o możliwie najmniejszej objętości, ale na tyle duży, by wszystko pomieścił. Złote myśli Mariana! Za darmo!

I tak przy mniejszej ilości śmieci świetnie sprawdzą się pojemniki wielkości 2-3 m3. Kontenery o pojemności 5-7 m3 przeznaczone są na większe ilości. Doskonale nadają się do wywozu ciężkiego gruzu, ale także innych odpadów po remoncie. Te, które zajmują dużo miejsca, ale ważą relatywnie niewiele zapakujecie do kontenera 34 m3. Tyle teorii. Praktyka czasami chodzi swoimi drogami.

Byłbym zapomniał. Wielkość kontenera ma także znaczenie ze względu na jego usytuowanie. Jeśli umieścicie pojemnik na odpady na własnej posesji, nie będziecie musieli starać się o pozwolenie na jego postawienie.

 • Ceny w Warszawie

Oczywista prawda głosi, że trzeba zapłacić za kontener na odpady Warszawa nie jest miastem tanim. Każdy to wie. Na szczęście ceny są do zaakceptowania, jeśli zważymy wygodę tego sposobu wywozu gruzu. Powiecie: „Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. I trudno się z tym nie zgodzić, ale…

W województwie mazowieckim średnio zapłacicie 130 zł za kontener na gruz o poj. 1,7 m3, a za pojemnik na odpady zmieszane o poj. 6 m3 już 520 zł. Nie ma oczywiście regulowanego cennika.

Przeglądnąłem oferty konkurencji i wiecie co? U Mariana możecie negocjować ceny! Bo któż, jak nie ja! Gaduła i pasjonat, co miłość do brudnej roboty deklaruje i słów na wiatr nie rzuca. Zresztą sami się przekonajcie. Wiecie, co trzeba zrobić. Jeszcze chwila, mam dla was małe podsumowanie.

Kontener na odpady Warszawa. O tym pamiętaj!

No to w końcu, jak wybrać kontener na odpady Warszawa? Tak ogólnie mówiąc, musicie zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Oto one:

 • czas wynajmu kontenera,
 • wielkość kontenera,
 • cena (jak firma liczy?),
 • konieczność segregacji odpadów lub jej brak (np. na gruz i pozostałe odpady),
 • czy firma oferuje załadunek gruzu, czy pozostaje to po waszej stronie,
 • czy potrzebne jest pozwolenie na postawienie kontenera.

„Wypasione”, „ Polskie”, „Zimne”, „Łaciate”, „Świeże”! Nadal krążysz po markecie? Daj spokój!
Kontener na odpady Warszawa – Po prostu zrób zakupy u Mariana:)
Zadzwoń lub napisz!

Kontener na odpady Warszawa – Błagam! Nie dzwońcie w nocy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *