Projektowanie ogrodu Warszawa – czym kierować się przy wyborze stylu?

8 lutego 2021
Zespół architektów krajobrazu opracowuje projekt ogrodu
  • Elementarne zasady projektowania stylowego ogrodu nie tylko w Warszawie

  • Projektowanie ogrodu Warszawa ma do zaoferowania wiele pomysłów

  • Usługi ogrodnicze Warszawa korzysta z dorobku Mariana

Początek roku, gdy jeszcze za oknem panuje zima, to dobry czas, aby zacząć planować to, co zamierzamy realizować wraz z nastaniem wiosny. Czas przedświąteczny nie bardzo sprzyja takim planom, choć to może właśnie wtedy, gdy z rodziną macie więcej czasu na wspólną rozmowę, narodzi się pomysł, w jakim stylu urządzić swój ogród. Pamiętajcie, że latem będziecie w nim spędzać sporo czasu, a zimą podziwiać zza okna. Nie ulega wątpliwości, że projektowanie ogrodu nie tylko w Warszawie jest równie ważne, jak projekt domu.

Nie kieruj się modą. Projekt ogrodu Warszawa przygotuj na lata!

Doświadczyłem już w swojej pracy sytuacji, gdy właściciel ogrodu zażyczył sobie, aby zaprojektować ogród w stylu rustykalnym, a po dwóch latach znudziło mu się i stwierdził, że jednak chciałby bardziej styl nowoczesny. Pomyślałem sobie, że ok, ale co tu teraz powiedzieć tym roślinom, które dopiero co na dobre się przyjęły i zaczęły pięknie się formować.

Oczywiście usługi ogrodnicze Warszawa obejmują zmianę koncepcji, ale uwierzcie, lepiej zaprojektować ogród na dłuższy czas, a nie na rok czy dwa. Po kolejnych dwóch latach może się znów okazać, że ogród nowoczesny trzeba zamienić na taki w stylu japońskim. Tym sposobem w dekadę przerobimy wszystkie dostępne style, a wy i tak nie będziecie usatysfakcjonowani. Dlatego zawsze powinna być to dobrze przemyślana decyzja, choćby ze względu na rośliny, które potrzebują czasu na rozwój.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Projektowanie ogrodu – krótki przewodnik po stylach do zastosowania w Warszawie

Reklama

Usługi ogrodnicze w Warszawie – Marian podpowiada, jaki ogród wybrać dla siebie

Jeśli o mnie chodzi, to zrealizuję dla was każdy projekt, ale pamiętajcie, że styl ogrodu powinien dopełniać całość. I to nie tylko tę waszą najbliższą przestrzeń, czyli dom i resztę posesji. Równie ważne jest, aby pasował do dalszego otoczenia. Co to właściwie znaczy? Otóż chodzi o to, aby projektowanie ogrodu Warszawa uwzględniło takie aspekty jak okolica i pozostałe domy na ulicy.

Projekt ogrodu Warszawa – dostosuj styl do otoczenia!

Mężczyzna pracujący nad projektem ogrodu

Nie oznacza to, że ogród musi wyglądać jak inne na ulicy. Chodzi o to, aby przyciągał wzrok każdego przechodnia i to bynajmniej nie z tego powodu, że jest nieprzeciętnie piękny, ale tak inny od reszty, że wzrok sam wędruje w tym kierunku.

Oczywiście usługi ogrodnicze Warszawa są otwarte na oryginalne pomysły, ale ogólnie panuje taka zasada, że na nowoczesnym osiedlu najlepiej pasują takie również ogrody. Natomiast, gdy mieszkacie w typowo wiejskim otoczeniu, to raczej wybierzcie styl wiejski, rustykalny lub po prostu naturalny. Mogę was zapewnić, że w każdym przypadku na pewno nie będzie wiać nudą. Już w tym głowa Mariana:)

Od projektu do realizacji – Zainspiruj się!
Czytaj więcej!

Projektowanie ogrodu Warszawa determinuje ukształtowanie działki

Ukształtowanie terenu, gdzie będzie znajdować się wasz ogród, to również bardzo ważna sprawa. Projekt ogrodu nie tylko w Warszawie może być realizowany zarówno na płaskim, jak i nierównym terenie. Wszelkie pofałdowania, górki czy wzniesienia mogą być świetnym elementem całego projektu, jeśli tylko na taki się zdecydujecie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli jak zagospodarować naturalne nierówności terenu?

Jeśli jednak interesuje was, np. ogród w stylu francuskim, gdzie wszystko jest równe i precyzyjnie zaplanowane, to takie naturalne akcenty trzeba będzie całkowicie zniwelować. Marian poradzi sobie z wyrównaniem całego terenu, aby w rezultacie powstał regularny i symetryczny ogród w stylu francuskim lub eleganckim. Wystarczy do mnie zadzwonić, a omówimy szczegóły przy dobrej kawie i świetnej muzyce.

Usługi ogrodnicze Warszawa – Off Topic Mariana

Projektowanie ogrodu Warszawa warunkuje wygląd domu i funkcjonalność

Na koniec mam jeszcze dla was bardzo ważną sprawę. Projekt ogrodu w Warszawie i nie tylko powinien przede wszystkim komponować się z domem oraz odpowiadać waszym osobistym preferencjom i upodobaniom. To wy macie czuć się w nim dobrze i komfortowo.

Piękne ogrody, które podziwiają zaproszeni goście, to niewątpliwie wizytówka właściciela posesji, ale pamiętajcie w tym wszystkim, żeby również dla was było wygodnie i funkcjonalnie. To wy będziecie tutaj odpoczywać z rodziną w ciepłe sobotnie i niedzielne poranki czy popołudnia. Być może tutaj będą bawić się wasze dzieci, a wy będziecie realizować swoje pasje.

Ogród nie tylko jest do oglądania, pełni również czysto użytkowe funkcje, jest azylem od betonowych, miejskich krajobrazów i klimatyzowanych biur. Tak naprawdę sprawą drugorzędną jest, na jaki styl się zdecydujecie, najważniejsze abyście czuli się w nim wyjątkowo i ładowali akumulatory przed każdym, kolejnym, ciężkim tygodniem, tak jak ja:)

W kwestii usług ogrodniczych Warszawa ma wiele do zaoferowania
Dowiedz się, dlaczego warto wybrać Mariana?
Zadzwoń lub napisz!

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie