Projektowanie ogrodu w Warszawie i nie tylko, czyli trochę o tym, po co nam mała architektura ogrodowa

28 września 2020
Fotele i stolik w altance ogrodowej
  • Pielęgnacja ogrodu w Warszawie, czyli czym jest mała architektura ogrodu

  • Projektowanie ogrodu w Warszawie, czyli co wchodzi w skład małej architektury?

  • Usługi ogrodnicze Warszawa, czyli jak podzielić przestrzeń ogrodową?

  • Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli do czego może służyć mała architektura w ogrodzie?

Witam serdecznie. To znowu ja Marian ten od usług ogrodniczych w Warszawie. Jesień już nadchodzi, więc zaczynają się jesienne porządki. Sadzimy, przesadzamy, przycinamy drzewa i krzewy, żeby lepiej wyglądały. Ale również chowamy do garażu lub szopy krzesła i stoły ogrodowe, grille i inne dające się przenieść rzeczy.

Ale jeśli dopiero skończyliśmy budowę domu, jesień może być doskonałym czasem na zastanowienie się, jaki ogród nam się marzy, a także jak dodać mu uroku dzięki małej architekturze ogrodowej, o czym więcej na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Urządzanie terenów zielonych w Warszawie i nie tylko. Czym jest mała architektura ogrodowa?

Tak, więc, gdy zastanawiamy się nad tym, jaki ogród założyć, jesienny spokój może nam się przydać. Lepiej teraz popatrzeć w Internecie na różne style ogrodów i wybrać ten, który nam pasuje. Można również zacząć planowanie przestrzeni ogrodowej, kupowanie części małej architektury ogrodowej, a na wiosnę zabrać się na dobre za sadzenie roślin.

Reklama

Zakładanie ogrodu w Warszawie. Mała architektura ogrodowa. Co to oznacza?

Kiedy zakładamy ogród, poza wyborem roślin, można pomyśleć o małej architekturze ogrodowej. Może ona spełniać wiele funkcji – od nadawania ogrodowi ciekawego klimatu (posągi, oczka wodne) po odpoczynek i funkcję rozrywkową: ławki, zjeżdżalnie dla dzieci, huśtawki, małe domki.

Zakładanie ogrodu – Stwórz miejsca przyciągające uwagę!

Ponadto możemy podzielić ogród na kilka części i zasłonić to, co naszym zdaniem jest niereprezentacyjne.

Mała architektura ogrodowa może pełnić funkcję dekoracyjną jak i użytkową, co jest jej niewątpliwą zaletą.

Poza tym architektura ogrodowa może dostarczać jeszcze innej przyjemności. Jeśli mamy dużo czasu lub samozaparcia by robić coś w weekendy, możemy sami zbudować huśtawkę, mały domek, czy oczko wodne, o czym możecie przeczytać u mnie na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Projektowanie ogrodu Warszawa – jak zbudować oczko wodne?

Projektowanie ogrodu w Warszawie, czyli trochę o planowaniu

Zanim rozpoczęliśmy budowę domu, był potrzebny jego projekt. Kiedy chcieliśmy go wykańczać też potrzebny był plan gdzie jakie kafle, jaki kolor ścian itd. Tak samo rzecz ma się z ogrodem.

Jeśli w ogrodzie ma znajdować się mała architektura, to najlepiej jest postawić to co chcemy przed posadzeniem roślin, które mają zgrywać się z innymi elementami ogrodu. Ponadto, gdy będziemy sadzić rośliny podczas budowy, możemy je uszkodzić. Kiedy mała architektura ogrodowa już stoi, możemy zabierać się za sadzenie roślin, które również wymaga wcześniejszego rozplanowania, o czym więcej tutaj.

Budowanie małej architektury Warszawa. Podsumujmy!

Kiedy zakładamy ogród w Warszawie i nie tylko, musimy najpierw zaplanować jego położenie. Gdy już to zrobimy, zaczynamy prace budowlane, np. przy zakładaniu małej architektury ogrodowej, która może pełnić dwie funkcje: użytkową i wypoczynkową, o czym więcej tutaj.

Po tym jak ukończymy prace budowlane, możemy rozpocząć sadzenie roślin, które będą piękną, kojącą nerwy ozdobą naszego ogrodu.

Lecz jeśli nie masz czasu na sadzenie i przycinanie, trawnik domaga się koszenia, a ty nawet nie możesz się ruszyć z krzesła, bo ciągle trzeba klikać w komputerze, nie martw się. Marian pomaga takim jak ty: zapracowanym, zmęczonym. Ekipa ogrodowych pasjonatów chętnie cię wyręczy, a ty po prostu się zrelaksuj.

Usługi ogrodnicze Warszawa – Off Topic Mariana

Jeśli mnie potrzebujesz zadzwoń na numer 669 939 999 lub pisz na adres mailowy kontakt@zamowmariana.pl, a ogród będzie uratowany przed zaniedbaniem.

A teraz jadę, bo praca nie lubi czekać.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie