Mała architektura ogrodowa
|

Mała architektura ogrodowa, funkcje i zastosowanie w ogrodzie

Z artykułu dowiesz się, czym jest mała architektura ogrodowa i co wchodzi w jej skład. Gdzie zaprojektować altankę, oczko wodne czy plac zabaw, aby ogród był przytulny. Stworzysz miejsca sprzyjające rekreacji i przyciągające uwagę. Zaplanujesz przestrzeń ogrodu tak, aby był on funkcjonalny dla całej rodziny.

Witam serdecznie. To znowu ja Marian ten od usług ogrodniczych w Warszawie. Jesień już nadchodzi, więc zaczynają się jesienne porządki. Sadzimy, przesadzamy, przycinamy drzewa i krzewy, żeby lepiej wyglądały. Ale również chowamy do garażu lub szopy krzesła i stoły ogrodowe, grille i inne dające się przenieść rzeczy.

Ale jeśli dopiero skończyliśmy budowę domu, jesień może być doskonałym czasem na zastanowienie się, jaki ogród nam się marzy, a także jak dodać mu uroku dzięki małej architekturze ogrodowej, o czym więcej na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Mała architektura w ogrodzie – jak ją projektować?

Tak, więc, gdy zastanawiamy się nad tym, jaki ogród założyć, jesienny spokój może nam się przydać. Lepiej teraz popatrzeć w Internecie na różne style ogrodów i wybrać ten, który nam pasuje. Można również zacząć planowanie przestrzeni ogrodowej, kupowanie części małej architektury ogrodowej, a na wiosnę zabrać się na dobre za sadzenie roślin.

Mała architektura ogrodowa – co to oznacza?

Kiedy zakładamy ogród, poza wyborem roślin, można pomyśleć o małej architekturze ogrodowej. Może ona spełniać wiele funkcji – od nadawania ogrodowi ciekawego klimatu (posągi, oczka wodne) po odpoczynek i funkcję rozrywkową: ławki, zjeżdżalnie dla dzieci, huśtawki, małe domki.

Stwórz miejsca przyciągające uwagę!

Ponadto możemy podzielić ogród na kilka części i zasłonić to, co naszym zdaniem jest niereprezentacyjne.

Mała architektura ogrodowa może pełnić funkcję dekoracyjną jak i użytkową, co jest jej niewątpliwą zaletą.

Poza tym mała architektura ogrodowa może dostarczać jeszcze innej przyjemności. Jeśli mamy dużo czasu lub samozaparcia by robić coś w weekendy, możemy sami zbudować huśtawkę, mały domek, czy oczko wodne, o czym możecie przeczytać u mnie na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Oczko wodne – jak zbudować krok po kroku?

Mała architektura ogrodowa, czyli trochę o planowaniu

Zanim rozpoczęliśmy budowę domu, był potrzebny jego projekt. Kiedy chcieliśmy go wykańczać też potrzebny był plan gdzie jakie kafle, jaki kolor ścian itd. Tak samo rzecz ma się z ogrodem.

Jeśli w ogrodzie ma znajdować się mała architektura ogrodowa, to najlepiej jest postawić to co chcemy przed posadzeniem roślin, które mają zgrywać się z innymi elementami ogrodu. Ponadto, gdy będziemy sadzić rośliny podczas budowy, możemy je uszkodzić. Kiedy mała architektura ogrodowa już stoi, możemy zabierać się za sadzenie roślin, które również wymaga wcześniejszego rozplanowania.

Budowanie małej architektury Warszawa. Podsumujmy!

Kiedy zakładamy ogród w Warszawie i nie tylko, musimy najpierw zaplanować jego położenie. Gdy już to zrobimy, zaczynamy prace budowlane, np. przy zakładaniu małej architektury ogrodowej, która może pełnić dwie funkcje: użytkową i wypoczynkową.

Po tym jak ukończymy prace budowlane, możemy rozpocząć sadzenie roślin, które będą piękną, kojącą nerwy ozdobą naszego ogrodu.

Lecz jeśli nie masz czasu na sadzenie i przycinanie, trawnik domaga się koszenia, a ty nawet nie możesz się ruszyć z krzesła, bo ciągle trzeba klikać w komputerze, nie martw się. Marian pomaga takim jak ty: zapracowanym, zmęczonym. Ekipa ogrodowych pasjonatów chętnie cię wyręczy, a ty po prostu się zrelaksuj.

Usługi ogrodnicze Warszawa – Off Topic Mariana

Jeśli mnie potrzebujesz zadzwoń na numer 669 939 999 lub pisz na adres mailowy kontakt@zamowmariana.pl, a ogród będzie uratowany przed zaniedbaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *