Pielęgnacja ogrodu Warszawa – 5 pomysłów na prezent dla ogrodnika

18 stycznia 2021
Sadzonki roślin w formie prezentu
  • Kto ucieszy się z prezentu do pielęgnacji ogrodu nie tylko w Warszawie?

  • Jakie narzędzia przydadzą się przy zakładaniu ogrodu Warszawa?

  • Co podarować miłośnikowi ogrodu? Pomysły dla warszawiaków i nie tylko

Dzisiaj będzie sentymentalnie i nieco nostalgicznie. Ale też trochę wesoło. Nie będę pouczał, jak powinna przebiegać pielęgnacja ogrodu Warszawa, co i kiedy sadzić, podlewać, segregować, przycinać, wycinać, siać. Dzisiaj będzie o prezentach i to nie byle jakich, bo dla ogrodnika. Przypomnę sobie i podzielę się z wami, jakie to ja już wspaniałe i oryginalne prezenty dostałem z racji tego, że zakładanie ogrodu Warszawa to po prostu moja pasja. No więc od czego to się zaczęło?

Co dostał mały Marian, czyli jak pielęgnacja ogrodu Warszawa stała się moją pasją

Jak to zwykle bywa, wielkie pasje zaczynają kiełkować w człowieku już w dzieciństwie. Tak było też i ze mną. Co prawda nie będę wmawiał, że grabki i łopatka to był mój wymarzony prezent, który w końcu udało mi się dostać na urodziny (całe szczęście, że wypadają latem, a nie w środku zimy), bo zdecydowanie wolałem wóz strażacki, ale była jedna rzecz w dzieciństwie, która zdecydowanie wpłynęła na moje późniejsze wybory życiowe.

To zielnik babci rozbudził pasję Mariana do zakładania ogrodów w Warszawie

Karta z zielnika

Reklama

A był to po prostu zielnik mojej babci, która skrupulatnie zbierała latami rośliny, suszyła je i opisywała. Uwielbiałem z nią to robić, więc gdy pewnego dnia podarowała mi ten nieźle już gruby zielnik, to uznałem go za jeden z najlepszych prezentów, jaki mi się zdarzył. W wyniku tego, a może i trochę wcześniej, pielęgnacja ogrodu Warszawa stała się moją życiową pasją i związałem z nią swoje życie.

Ciekawe – czy dziś babcia podarowałaby mi księgę roślin?
Praktyczny zielnik online – Zerknij!

Przyznam jednak, że nie zawsze zdarzało mi się dostawać takie wspaniałe prezenty. Jeśli jednak macie w rodzinie miłośnika roślin i pracy w ogrodzie, to porządne atlasy i poradniki o roślinach będą zawsze sprawdzonym prezentem. Niech to jednak nie będą przypadkowe pozycje, ale takie, które naprawdę zawierają fachową wiedzę i dobre rady – to zawsze jest w cenie i na pewno ucieszy obdarowaną osobę.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
6 ciekawych blogów o pielęgnacji ogrodu. Subiektywny ranking Mariana

Już nie będzie tak sentymentalnie, czyli o zakładaniu ogrodu w Warszawie od podstaw

Gdy tylko bliscy odkryli, że rośliny i ogrody to moja pasja, zacząłem dostawać prezenty przeznaczone do pielęgnacji ogrodu Warszawa. Co znajdowałem pod choinką lub w pięknie zapakowanym prezencie na urodziny? Były to przeróżne rzeczy. Zacznę może od podstawowego sprzętu, który przyda się każdemu amatorowi-ogrodnikowi.

Na początku były to nawet nieszczęsne grabie i konewki. Czy to dobry pomysł na urodzinową niespodziankę? Ucieszyła mnie kiedyś oryginalna konewka miedziana, którą mam do dzisiaj, ale teraz pełni już tylko rolę dekoracyjną w moim ogrodzie. Grabki, widełki, łopatki też zdarzało mi się dostawać, ale powiem tak, zdecydowanie wolę je sam sobie wybierać.

Jeśli jednak ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę, a zakładanie ogrodu Warszawa traktuje bardzo hobbistycznie, to taki prezent może być całkiem dobry. Wybierzcie tylko sprzęt dobrej jakości, połamane widełki przy nieco cięższych pracach mówią same za siebie. Ogród to jednak nie piaskownica – tu potrzeba porządnego sprzętu!

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Marzysz o pięknym ogrodzie? Te narzędzia i usługi ogrodnicze Warszawa ułatwią Ci pracę

Przyjemne z pożytecznym, czyli pielęgnacja ogrodu Warszawa na co dzień

Ucieszył mnie kiedyś i zaskoczył jeden prezent. Otóż otrzymałem domek dla owadów. Potem jeszcze okazało się, że ten domek został wykonany własnoręcznie. Mam go do tej pory i uważam, że budki lęgowe powinny znaleźć się w każdym ogrodzie. Świetnie wyglądają i intrygują, a do tego są pożyteczne. Jeśli jednak majsterkowanie niekoniecznie jest waszą mocną stroną, to domek dla owadów z powodzeniem można zakupić gotowy i też świetnie będzie spełniał swoją rolę.

Idąc dalej tym torem, równie dobrze na prezent można wybrać inne tego typu akcesoria. Może to być karmnik dla ptaków lub innych zwierząt, poidełko, a także inne drobne dekoracje, które dodadzą uroku wyjątkowym rabatom ogrodnika – trzeba tylko pamiętać, żeby pasowały do stylu całego ogrodu, Jeśli ktoś posiada nowoczesny ogród, to donice w stylu retro niekoniecznie go ucieszą.

Specjalistyczny sprzęt, który ułatwi zakładanie ogrodu Warszawa na poważnie

Są to rzeczy bardzo przydatne i ułatwiające pracę w ogrodzie, ale również nieco droższe. Piła łańcuchowa, kosiarka, porządny sekator, dmuchawa czy rozdrabniarka ogrodowa to narzędzia, które zawsze się przydadzą, ale nie każdego stać na taki wydatek. Osobiście uważam, że dobrym pomysłem jest bon zakupowy do sklepu ogrodniczego. Można wtedy przeznaczyć go na zakup wybranego sprzętu i ewentualnie coś dołożyć z własnej kieszeni. Jak to się mówi wtedy – wilk syty i owca cała.

Zakładanie ogrodu w Warszawie i nie tylko ułatwi specjalistyczny sprzęt

Sadzonki i nasiona – gdy solenizant planuje zakładanie ogrodu w Warszawie samodzielnie

Jest to też sposób na prezent, ale taki zakup trzeba dobrze przemyśleć. Najlepiej podpytać osobę, która ma w planach zakładanie ogrodu w Warszawie, jakie rośliny chciałaby w nim posadzić. Nie ma sensu kupować egzotycznych i wymagających roślin, które nie mają w ogrodzie racji bytu. Jeśli ktoś jednak marzy o jakimś wyjątkowym iglaku lub drzewku, to dlaczego mu go nie podarować? Na pewno się ucieszy, jak ja kiedyś z sadzonek lawendy, którą chciałem obsadzić ścieżkę żwirową.

Jeśli chodzi o nasiona, to one zawsze się przydadzą. Mają zazwyczaj dłuższy termin ważności i obdarowana nimi osoba nie musi od razu ich wszystkich wysiać. Może robić to stopniowo, ale trzeba też pamiętać, żeby trafić w jej gust.

Szukasz prezentu dla bliskiej osoby? Zamów voucher u Mariana!
Pielęgnacja ogrodów Warszawa – Dowiedz się więcej!
Zadzwoń lub napisz!

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Pielęgnacja ogrodów – przycinamy rośliny! Jak robić to dobrze? Vademecum - […] dla których pielęgnacja ogrodów to życiowe hobby, docenią fachową lekturę pt. „Vademecum cięcia roślin”. Co znajdziemy w […]
  2. Pielęgnacja ogrodu – zakładamy piękny trawnik! Teoria i praktyka - […] informacje łatwo przyswoić. To także świetny pomysł na prezent. Ucieszy każdego, dla kogo pielęgnacja ogrodu stanowi życiowe hobby i…
  3. Pielęgnacja zieleni pokojowej. 650 propozycji Angeliki Throll - […] można podarować na prezent osobom posiadającym małe dzieci czy zwierzęta, dla których pielęgnacja zieleni w domu lub ogrodzie to…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie