Najlepszy kontener na gruz Warszawa – gdzie zamówić?

25 kwietnia 2019
Plac budowy z kontenerami na gruz
  • Kiedy warto zamówić kontener na gruz i inne odpady?

  • Kontener na gruz – jaką pojemność wybrać?

  • Szukasz kontenera na gruz w Warszawie? Dzwoń śmiało do Mariana

Dziś Marian podpowie wam, jak wybrać najlepszy kontener na gruz w Warszawie, który przyda się podczas remontu i porządków, ale nie tylko. Pogadamy o tym, kiedy warto go zamówić, jakie są najpopularniejsze kontenery na gruz oraz o tym, co można wrzucić do pojemnika. Kiedy już dowiecie się tego wszystkiego, śmiało dzwońcie do Mariana złożyć zamówienie.

Kontener na gruz Warszawa – Jeden telefon i po sprawie!

Kiedy będzie potrzebny kontener na gruz w Warszawie i nie tylko?

Kontener na gruz potrzebny jest zawsze wtedy, kiedy przeprowadzamy remont lub prowadzimy prace budowlane. Uwierzcie, wiele razy widziałem, jakie hałdy gruzu potrafią pojawić się po zburzeniu jednej, małej ścianki. Mówię wam, prawdziwa magia.

W związku z tym podczas takich przedsięwzięć warto zamówić kontener o odpowiedniej pojemności i na bieżąco ładować do niego gruz. Zapobiegnie to bałaganowi na posesji oraz podwójnej pracy. Trzeba pomyśleć o tym odrobinę wcześniej, by gospodarować odpadami zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.

Powiem wam też, że nie tylko podczas ogromnych remontów trzeba zamówić kontener. Z całą pewnością będzie on potrzebny zawsze wtedy, kiedy musimy pozbyć się także innych odpadów. Zapewne powstaną one podczas generalnych porządków, sezonowego sprzątania, przeprowadzki czy robót w ogrodzie.

Marian dobrze radzi, zastanówcie się już wcześniej, jaka będzie ilość odpadów i czego trzeba się pozbyć. Pozwoli to na przygotowanie się do planowanych prac. Dobra wiadomość jest taka, że niekiedy możecie samodzielnie zorganizować wywóz odpadów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Hałda śmieci po remoncie – co z tym zrobić i nie przepłacić?

Reklama

Jakie są najpopularniejsze kontenery na gruz?

Kontenery na gruz muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne. W końcu mają wytrzymać ogromny ciężar związany z załadunkiem, a następnie przewożeniem gruzu.

W swojej karierze używam różnych kontenerów. Począwszy od kontenerów o pojemności 1 m3, a skończywszy na ogromnych o pojemności 36 m3.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wybór kontenera na odpady – jakimi kryteriami się kierować?

Koniecznie trzeba pamiętać, że duże kontenery, np. te o pojemności 36 m3, nie nadają się do wywozu gruzu. Wynika to z faktu, że po załadowaniu do pełna, samochód do przewozu kontenerów może mieć problem z podniesieniem ładunku.

Najlepszy i najchętniej wybierany kontener na gruz ma pojemność około 5-7 m3.

Kontener o pojemności 5 m3 ma wymiary około 3,5 x 1,7 x 0,85 m. Łatwiej go załadować. Można powiedzieć, że jest poręczniejszy. Co więcej, z uwagi na swoje wymiary można postawić go praktycznie wszędzie.

Kolejnym popularnym wyborem jest kontener o pojemności 7-8 m3. Wymiary tego kontenera są niewiele większe, ale objętościowo może on pomieścić znacznie więcej odpadów. Jak już wspomniałem, kontenery wykonane są z blachy stalowej. Jest ona wytrzymała na ciężar oraz przeciążenia podczas załadunku.

Co można wrzucić do kontenera na gruz?

Kiedy już zostanie podjęta decyzja o wynajmie kontenera oraz wyborze jego pojemności, klienci często zadają pytanie, co można w ogóle wrzucać do środka. Kontener nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie na gruz, można oddać razem także odpady z porządków i remontu. Do kontenera można załadować także niepotrzebną ziemię.

Choć nie ma z tym żadnego problemu, to warto pamiętać, że cena kontenera wypełnionego tylko gruzem lub ziemią, znacznie różni się od ceny kontenera załadowanego zmieszanymi odpadami. Różnica w cenie wynika głównie z faktu, że czystej ziemi i gruzu nie trzeba segregować, a procesy utylizacyjne są znacznie prostsze.

Kiedy gruz wymieszany jest z innymi odpadami, wówczas zaczynają się małe schody. Takie odpady trzeba oddzielić od siebie i poddać odpowiednim procesom. Oczywiście nie jest to żaden problem. Po prostu taka usługa kosztuje więcej ze względu na nakłady pracy, jakie trzeba ponieść podczas przygotowania zmieszanych odpadów do dalszej obróbki.

Kontener na gruz Warszawa – gdzie zamówić?

Na szczęście, jeśli chodzi o kontener na gruz, Warszawa jak zwykle może spać spokojnie. Zawsze, kiedy będziecie potrzebować kontenera, możecie w tej kwestii liczyć na pomoc Mariana. Szybko i sprawnie podstawię kontener o odpowiedniej pojemności i równie szybko zabiorę go z waszej posesji, kiedy tylko go załadujecie. Co więcej, załadunek także zlecicie ekipie Mariana. Ile to potrwa? W tym czasie zdążycie pooglądać z dzieciakami ulubiony film.

Załadunek kontenera na gruz. Damy radę!

Na co jeszcze możecie liczyć? Dostępność, bezpieczeństwo, terminowy wywóz gruzu, przemiła obsługa. Aż głupio się chwalić. Sami się przekonajcie:)

Jeśli czeka was remont, budowa lub wielkie porządki, nie ma co zwlekać!
Kontener na gruz Warszawa – Zamów u Mariana:)

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie