Wywóz odpadów Warszawa po remoncie
|

Wywóz odpadów Warszawa – jak to zrobić po remoncie i nie przepłacić?

Z artykułu dowiesz się, co zrobić z odpadami, które pozostały po remoncie. W końcu mieszkanko czy dom czasami potrzebuje SPA, a po wszystkim zostaje okazała hałda. Dziś Marian, pasjonat brudnej roboty, wyjaśni, jakie śmieci zaliczyć do budowlanych i co z nimi począć. A także – kiedy zapłacicie za wywóz odpadów Warszawa część z nich może pozbyć się za darmo. Zaczynamy!

Odpady komunalne i budowlane – jak je rozróżnić?

Każdy wie, że odpady komunalne i budowlane to zupełnie inna bajka. Wy na pewno to wiecie. W końcu czytacie blog Mariana, trochę rozeznania macie, a i zawsze łatwiej zrozumieć moje opowieści niż suche paragrafy.

Co wrzucicie do kubła na śmieci?

Do mądrych ustaw Marian zagląda, dlatego powiem wam, że odpady komunalne to wszystkie te, które powstają w związku z nieprzemysłową działalnością człowieka, a dokładniej zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 7 Ustawy o odpadach z 14 grudnia 2012 roku. Są to:

„odpady powstające w gospodarstwach domowych, z wyłączeniem pojazdów wycofanych z eksploatacji, a także odpady niezawierające odpadów niebezpiecznych pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach domowych”.

Oj ciężko z tymi przepisami, ale trzeba znać i stosować. Odpady komunalne to nic innego, jak te, które zwykle wytwarzamy w codziennym życiu i nie są one związane z działalnością gospodarczą, np. przemysłową czy wytwórczą. Można je oddać podczas objazdowej zbiórki. Jednak jak wspomniałem na początku, dziś opowiem wam przede wszystkim o odpadach z budowy i remontu tak, aby wywóz odpadów Warszawa nie naruszył zbytnio waszego domowego budżetu.

Co trzeba wywieźć na wysypisko?

Ustawodawca w Polsce sklasyfikował aż 30 grup odpadów. Do budowlanych zaliczył śmieci powstające przy budowie domu, wykonywaniu prac remontowo-wykończeniowych, demontażu instalacji, ocieplaniu budynków, burzeniu ścianek itp.

Wywóz odpadów Warszawa nie wrzuci tego do kubła na śmieci

Wywóz śmieci

Odpady budowlane to zazwyczaj pozostałe po remontach tynki, gipsy, kafelki skute przez nas lub znajomego, co na remontach się zna, a także gruz, elementy podłóg takie, jak panele i wykładziny, resztki płyt gipsowo-kartonowych, styropian, papa. Sporo tego? Takich śmieci nie można mieszać z tymi zwykłymi, domowymi. Niektóre muszą trafić do utylizacji, inne nadają się do recyklingu. Nikomu nie odpuszczą – takie są przepisy. Bo środowisko chronić trzeba.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak wywieźć gruz po remoncie lub budowie?

Wywóz odpadów Warszawa – co oferuje PSZOK?

Każda gmina zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 6 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach musi zapewnić miejsce, gdzie można wywieźć odpady budowlane powstałe w gospodarstwie domowym. Można je oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów. Nazwa długa, ale już wyjaśniam, w czym rzecz.

Jeśli chodzi o wywóz odpadów Warszawa uchwałą rady gminy wyodrębniła dwa takie miejsca i określiła sposób i zakres świadczenia usług przez PSZOK. Znajdziecie je przy ulicy: Zawodzie 16 i Płytowej 1. Niestety coś wam zdradzę. Wywóz odpadów do PSZOK jest darmowy, jednak jak to zwykle bywa, jest małe „ale”.

Jeżeli przekroczycie określoną w regulaminie ilość, musicie dopłacić zgodnie z cennikiem PSZOK. Warszawa przyjmuje bezpłatnie 1000 kg na jedno gospodarstwo domowe.

Do tego odpady muszą być posegregowane i mogą pochodzić tylko z niewielkich remontów prowadzonych samodzielnie, a nie przez firmy budowlane.

Wywóz odpadów Warszawa – co przyjmie PSZOK?

Wywóz odpadów Warszawa przyjmie do PSZOK po remoncie lub budowie:

 • opakowania z tekstyliów, po olejach, detergentach, aerozolach;
 • odpady z betonu, gruzu ceglanego, ceramiki, glazury i terakoty itp.;
 • szkło (lustra, okienne, drzwiowe bezbarwne);
 • rozpuszczalniki, kwasy, alkalia;
 • farby, opakowania po farbach, w tym zawierające substancje niebezpieczne;
 • kleje, opakowania po klejach zawierające substancje niebezpieczne;
 • drewno, w tym zawierające substancje niebezpieczne;
 • lampy fluorescencyjne, świetlówki, lampy energooszczędne;
 • urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne, np.: lodówki, chłodziarki, klimatyzatory domowe;
 • zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, np.: odbiorniki radiowe i TV zawierające lampy rtęciowe, zmywarki, kuchenki gazowe i elektryczne, pralki, odkurzacze, odtwarzacze CD, DVD;
 • odpady wielkogabarytowe.

Wywóz odpadów Warszawa – za co musicie zapłacić?

Po budowie, remoncie zostanie kupa odpadów niebezpiecznych. Aby się ich pozbyć najwygodniej wynająć firmę, która świadczy usługę wywóz odpadów Warszawa i posiada stosowne zezwolenia, np. taką, jak moja:)

Do odpadów niebezpiecznych należą;

 • papa, styropian, wełna mineralna;
 • materiały zawierające azbest;
 • odpady w opakowaniach cieknących, uszkodzonych w stopniu powodującym wycieksubstancji znajdujących się wewnątrz tego opakowania;
 • odpady w ilościach i charakterze wskazujących na to, iż pochodzą z działalności gospodarczej.

Wywóz odpadów Warszawa z Marianem – to jest to!

Już słyszę te myśli – Marian nieźle skasuje za wywóz odpadów Warszawa, po co przepłacać. Otóż, wadą PSZOK jest to, że trzeba tam wywieźć odpady samodzielnie. Nie każdy będzie miał transport odpowiedni do tego celu, chociaż zawsze można kilka razy podjechać swoim autem. Warto też pamiętać, że PSZOK nie będzie dla was, jeśli odpady pochodzą, np. z remontu firmy. Dlaczego prościej odpady, w tym gruz, wywieźć z Marianem?

Bądźcie pewni, duży remont wygeneruje górę śmieci. W PSZOK trzeba będzie dopłacić. W takich sytuacjach macie mnie Mariana. Wywóz odpadów Warszawa – dzwonicie, włączam stary, dobry przebój, odpalam auto i jestem. Podstawiam kontener i po sprawie.

Wywóz odpadów w Warszawie? Zamów Mariana!

Panowie nie muszą się martwić o nowiutkie auta, a panie dodatkowo o taszczenie ciężkich wiader z gruzem. Można zwołać kilku chłopa do załadunku, albo zlecić to Marianowi.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Co dzieje się z wywiezionym gruzem?

Drżyjcie odpady! Każdą ilość i każdy rodzaj śmieci wywiozę tam, gdzie ich miejsce – do recyklingu lub utylizacji. Za niewielką opłatą – dodajmy dla uczciwości:)

Wywóz odpadów Warszawa – nie przepłacam!
Dzwonię po Mariana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *