Co zrobić z gruzem w Warszawie
|

Co zrobić z gruzem w Warszawie, jeśli został po remoncie

Z artykułu dowiesz się, co zrobić z gruzem w Warszawie. Marian doradzi, jak znaleźć dobrą firmę do wywozu gruzu. Podpowie, jaki kontener wybrać. A może starczy Ci big bag? Marian zawsze wybawi Cię od „śmieciowego kłopotu” pozostałego po remoncie mieszkania.

Jeśli nie byliście pewni, czy w ogóle zaczynać remont, to nie martwcie się, co zrobić z gruzem w Warszawie. Nie ważne czy mały, czy duży gruz. Ja jestem w pogotowiu: ładuję kontener na ciężarówkę, odpalam i jadę. Jeśli kontener potrzebny jest klientowi na dłużej, nie ma sprawy dogadamy się w sprawie czasu użytkowania, wielkości i ceny.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kontener na odpady Warszawa – jak wynająć?

Ale, że są różne sposoby na to, co zrobić z gruzem w Warszawie w zależności od rodzaju odpadów oraz od skali remontu, to sobie to trochę omówimy.

Co zrobić z gruzem w Warszawie? Kontener lub big bag

Po skuwaniu kafli w łazience i tynku oraz po wyburzaniu ścian działowych zostają odpady, których nie można tak po prostu wrzucić do kontenerów na odpady komunalne.

Co zrobić z gruzem w Warszawie? Nie wrzucaj do kubła! Zamów Mariana:)

Wywóz śmieci

Jeśli gruzu nie jest dużo, możemy spakować go w worki po tynku czy cemencie i samemu wywieść do miejsca wyznaczonego przez gminę na selektywną zbiórkę odpadów. Ale sytuacja zmienia się, gdy remont trwa długo i generuje dużą ilość odpadów, które trzeba posegregować.

Jeśli odpadów budowlanych nie jest więcej niż metr sześcienny wystarczy big bag (po angielsku wielka torba), w którym mieści się właśnie tyle gruzu.

Większy remont, to większa ilość odpadów, a wtedy co zrobić z gruzem w Warszawie? Najlepiej zamówić kontener do wywozu gruzu u Mariana, w którym mieści się kilka, kilkanaście metrów sześciennych gruzu (kilka ton).

Taki kontener należy zamówić z wyprzedzeniem, np. dzień wcześniej. W zależności od firmy świadczącej tę usługę kontener może stać aż do jego wypełnienia lub przez określony czas, np. przez tydzień.

Ale gdy remontujemy blok mieszkalny, to sprawa ma się nieco inaczej. Przy domowych remontach można wynosić gruz we wiadrach, ale w kilkupiętrowym bloku jest to zbyt męczące i nieekonomiczne.

Wtedy prace przebiegają częściowo automatycznie dzięki zsypom do gruzu. Robi się je z plastikowych pierścieni połączonych z sobą karabińczykami i tworzących w ten sposób rurę, do której zrzuca się gruz wpadający następnie do kontenera. Automatyzacja sprawia, że z gruzem można uporać się w ciągu doby. Cena wynajmu takich pierścieni waha się od kilku do kilkunastu złotych. Wpływ na cenę usługi ma liczba wynajmowanych pierścieni oraz czas ich wynajmu.

Jak znaleźć dobrą firmę do wywozu gruzu?

Wywóz gruzu w Warszawie nie jest drogą usługą, gdyż oferuje ją wiele firm, a wiadomo, że ekonomicznie myślący człowiek próbuje jak najwięcej zaoszczędzić. Tak więc pierwszym czynnikiem, który rozstrzyga z usług jakiej firmy skorzystamy, zazwyczaj jest cena, choć tańszy nie znaczy zawsze lepszy.

Innym kryterium wyboru firmy jest odległość. Jeśli mieszkamy w stolicy lub nie daleko niej, to na pewno wybierzemy firmę świadczącą usługi z zakresu wywozu gruzu w Warszawie i w miastach koło niej. Bliższa odległość to krótszy czas oczekiwania i niższa cena.

Ale moim skromnym zdaniem strategia wyboru takiej firmy musi być inna. Oczywiście bierzemy pod uwagę koszty i odległość, ale poza tym powinniśmy sprawdzić, jakie rodzaje kontenerów może nam zaoferować firma, z której usług chcemy skorzystać, szacunkowo przeliczyć możliwą ilość gruzu pozostałą po remoncie, a żebyśmy nie przepłacili zamawiając, np. za duży lub za mały kontener.

Ważny jest również czas wynajmu kontenera oferowanego przez firmę oraz to, czy dane przedsiębiorstwo poza wywozem gruzu zajmuje się jego recyklingiem lub przekazuje gruz podmiotom się tym zajmującym. Innym czynnikiem mówiącym nam o solidności wykonywanych usług i rozstrzygającym nasz wybór są opinie klientów dostępne na forach o tematyce budowlanej.

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę frazę „co zrobić z gruzem w Warszawie – kogo polecacie”, to mamy multum polecanych firm, opinii i linków do stron, z pośród których wybierzemy tę najodpowiedniejszą dla nas, mającą w swoim asortymencie odpowiedniej wielkości kontener, czas jego wynajmu, cenę i odległość od naszego miejsca zamieszkania.

Jest to żmudna praca, ale mam i na to radę. Włączcie sobie jakąś fajną muzykę, a nawet program publicystyczny. Wiecie, jaki jest mój ulubiony kanał? Lubię być na bieżąco.

I bez zmartwienia pod tytułem „co zrobić z gruzem w Warszawie” możemy pełną parą zaczynać remont: skuwać stare, brzydkie kafelki i tynk, wyburzyć niepotrzebną ścianę działową i wrzucać gruz do kontenera, po który z wielką przyjemnością przyjadę ja i oddam go do recyklingu.

Wywóz gruzu Warszawa – jeśli nie kontener, to co?

Niestety nie wszystkim zależy na czystości w naszych lasach, gdzie często widać zwały gruzu. Poza ludźmi korzystającymi z usług firm wywożących odpady, czy oddających za darmo gruz tym, którzy potrzebują go, np. do wyrównania działki, są też tacy, co wezmą wszystko do auta i wywiozą na dzikie wysypisko.

Kara za wyrzucanie śmieci w niedozwolonych miejscach wynosi 500 złotych, a gminy poza karami finansowymi stosują także inne mające zachęcić do legalnego pozbywania się odpadów środki.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Co dzieje się z wywiezionym gruzem po remoncie lub budowie?

Na przykład w niektórych miastach można raz do roku zamówić za darmo worek big bag na gruz. Ale nawet jeśli będziemy potrzebowali go jeszcze raz i trzeba będzie zapłacić, to będzie to koszt około stu złotych, więc mniej niż mandat. I to jest dobre posunięcie, bo zmniejszyła się liczba dzikich wysypisk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co zrobić z gruzem w Warszawie i wybrać dla siebie najlepszy kontener, dzwoń do Mariana. Powiedz ilość gruzu, a ja już będę wiedział, co robić. Na pewno nie przepłacisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *