Kontenerowy wywóz gruzu Warszawa – czym do was jeżdżę?
|

Kontenerowy wywóz gruzu Warszawa – czym do was jeżdżę?

Czytając artykuł poznasz flotę Mariana. Dowiesz się, czym do Ciebie przyjadę, kiedy zamówisz kontenerowy wywóz gruzu Warszawa. Marian opowie o rodzajach ciężarówek przeznaczonych do transportu kontenerów różnej pojemności. Po co masz to wiedzieć? Chodzi o bezpieczny załadunek i dobry dostęp do posesji. Razem ochronimy Twój wjazd przed uszkodzeniem. Co by nie powiedzieć do wywozu gruzu trzeba kawał ciężkiego sprzętu.

To znowu ja Marian. Ten od wywozu gruzu. Ostatnio lubię pisać o samochodach. Jakoś ten temat sprawia, że nawet po dniu ciężkiej pracy robi mi się cieplej na sercu. Może dlatego, że w wolnych chwilach lubię majsterkować przy autach.

Czasem zdarza się, że jakiś kumpel znając moje hobby i zdolności w tym temacie poprosi mnie o małą naprawę małej usterki, a ja się zgadzam, bo tak jak lubię wykonywać swoją pracę by Warszawa i jej okolice były czystsze, tak też lubię umilać życie sąsiadom, a jak jeszcze mogę wykorzystać moje umiejętności majsterkowicza, to jest naprawdę dobrze.

Ale innym pozytywnym skutkiem samochodowej pasji jest moje dobre podejście do pojazdów służących podczas wykonywania usług, co się zwą – kontenerowy wywóz gruzu Warszawa.

Legalny, kontenerowy wywóz gruz Warszawa pozna po profesjonalnym sprzęcie

Kontener na gruz Warszawa - gdzie zamówić

Słyszę zazwyczaj, gdy silnik warczy zdrowo i z pełną mocą, a kiedy rzęzi i trzeba będzie odwiedzić warsztat samochodowy. Chyba zauważyliście to przy czytaniu na blogu wpisu o szambiarce.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pojazd asenizacyjny – do czego służy i jak działa? Marian opowiada

Lecz tym razem opowiem trochę o ciężarówkach służących do załadunku kontenerów z gruzem. Napiszę o rodzajach pojazdów przewożących kontenery na gruz oraz o tym, jakie kontenery ładuje się na konkretne ciężarówki.

Skoro ważne jest zapewnienie przez was dobrego dojazdu na posesję, to wypada mieć trochę wiedzy, czym Marian przyjedzie, kiedy zamawiacie kontenerowy wywóz gruzu Warszawa i które kontenery na gruz da się załadować na jakie ciężarówki.

Kontenerowy wywóz gruzu Warszawa – jakie są rodzaje ciężarówek?

Rodzaje pojazdów obsługujących kontenerowy wywóz gruzu Warszawa są wyodrębnione na podstawie tego, do jakiej wielkości kontenerów są przystosowane. Nie chodzi tu więc stricte o marki ciężarówek, ale o rodzaje, które przystosowane są do przewożenia różnej wielkości kontenerów na gruz, które muszą być prawidłowo załadowane na ciężarówkę.

Kontenery o pojemnościach takich jak 7, czy 10 m3 ładuje się na małe hakowce. Kontenery o wyżej wymienionych pojemnościach mają zazwyczaj niżej zamontowane haki (standardowo 1200 mm) oraz węższy rozstaw płóz (1020 mm).

Małych hakowców nie da się wykorzystać do załadunku większych kontenerów na gruz, gdyż kontener może zmienić podczas podnoszenia pozycję z poziomej na pionową, po załadunku natomiast ze względu na długość ramienia haka nie dotknie on nadwozia zostając pod kątem, a zabezpieczenia (bolce zapobiegające przemieszczaniu się kontenera) nie zadziałają, więc załadunek będzie nieprawidłowy.

Sama zabudowa hakowa waży ok. 1 tony, samochód ok. 6 ton, a kontener ok. 900 kg co przy DMC 18 ton, daje nam 10 Mg teoretycznej ładowności, jednak w praktyce dla małego hakowca będzie to zazwyczaj za dużo. Wszystko zależy od zabudowy i samego pojazdu.

Kontenera nie można przeładować, gdyż kończy się to tak

Kontenery o pojemnościach od 4 do 16m3 można załadować na ciężarówki o zabudowie bramowej (wykorzystujące do podnoszenia kontenerów żurawie hydrauliczne).

Zaletą ciężarówek o zabudowie bramowej jest to, że podnoszone kontenery są ciągle w pozycji poziomej, ale trzeba pamiętać, że kontenery ładowane na bramowce są mniejsze i węższe od tych, do których załadunku wykorzystuje się hakowce.

Natomiast kontenery o takich pojemnościach jak np. 30 m3 i wyprodukowane zgodnie z normą DIN 30722-1 ładuje się na duże hakowce. Takie kontenery mają zamontowany hak na wysokości 1570 mm, a standardowy rozstaw płóz dla takich kontenerów to 1060 mm. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.

Jeśli nasza budowa, remont, czy rozbiórka jest duża, a teren jest podmokły, a co za tym idzie trudno jest wjechać tam zwykłym pojazdem do przewożenia kontenerów na gruz, możemy skorzystać z ciężarówki samowyładowczej, czyli wywrotki.

Do wywozu gruzu najlepsza będzie wywrotka typu ciężkiego przeznaczona na pojazdy 3 lub 4-osiowe, gdyż łatwiej będzie taką ciężarówką wjechać na teren błotnisty, który dla zwykłych samochodów ciężarowych przeznaczonych do wywozu gruzu jest trudno dostępny. Więcej o wywrotkach i ich typach możecie przeczytać na tutaj.

Ciężarówka samowyładowcza przyda się, gdy np. na podwórku brakuje silnych osób do załadunku gruzu do kontenera lub jest zbyt ciasno, by podstawić kontener.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kontener na gruz Warszawa – gdzie zamówić najlepszy?

Kontenerowy wywóz gruzu Warszawa – jak wygląda załadunek?

Pojazd jest zaopatrzony w hydrauliczny dźwig samochodowy, którego ramię zaopatrzone jest w chwytak, którym operator dźwigu przerzuca gruz na wywrotkę. Jeśli chodzi o rozładunek, to ciężarówka samowyładowcza dzięki hydraulicznemu systemowi wysypuje gruz w miejscu docelowym. Opróżnianie samochodu trwa kilka minut, po czym znów jest on gotowy do pracy i może jechać po kolejny ładunek.

A ja czekam na wasze telefony pod numerem telefonu: 669 939 999. Śmiało dzwońcie, żeby omówić ze mną najdrobniejsze szczegóły dawanych przez was zleceń, żeby kontenerowy wywóz gruzu Warszawa odbył się tak jak powinien, czyli w spokoju i bez niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *