669 939 999 [email protected]

Zimowe projektowanie ogrodu. Warszawa przygotowuje się do Świąt – jak udekorować dom i ogród?

30 listopada 2021
projektowanie ogrodu na święta
 • Projektowanie ogrodu Warszawa. Jak udekorować ogród na Święta?

 • Świąteczny ogród Warszawa. Kiedy dekorować dom na Święta?

 • Projektowanie ogrodu Warszawa. Jakie dekoracje wybrać?

 • Święta w ogrodzie Warszawa. Choinki w domu i na zewnątrz

 • Ozdoby świąteczne do ogrodu. Jak samodzielnie wykonać dekoracje?

Zima to czas, kiedy na chwilę możemy odłożyć na bok wiele czynności, np. prace porządkowe czy projektowanie zieleni. Warszawa i jej mieszkańcy przygotowują się obecnie do Świąt Bożego Narodzenia, a to dobra okazja, by pięknie udekorować swój dom i ogród. Jak to zrobić? Sky is the limit, jak mawiają Brytyjczycy. Poniżej garść pomysłów i inspiracji na projektowanie ogrodu i dekoracje świąteczne.

Reklama

Projektowanie ogrodu Warszawa. Jak udekorować ogród na Święta?

Witam serdecznie, to ja, Marian, spec od usług ogrodniczych w Warszawie i okolicach. Dziś jednak nie będę poruszać takich kwestii jak pielęgnacja zieleni czy zakładanie ogrodu. Warszawa, i w tym też ja, z niecierpliwością oczekujemy nadejścia Świąt Bożego Narodzenia. Na Starym Mieście stanęła wielka choinka, zabytkowe kamienice i uliczne latarnie ozdobiono błyszczącymi dekoracjami a w powietrzu czuć już magię nadchodzących Świąt.

Projektowanie ogrodu zimą to także dekoracje świetlne, np. lampki choinkowe na zewnątrz

projektowanie ogrodu lampki choinkowe

Można też pomyśleć o ozdobieniu własnego domu i ogrodu. Do Gwiazdki jeszcze miesiąc, więc spokojnie, mamy dużo czasu na projektowanie ogrodu. Możemy go np. zamienić w ogród świateł. Warszawa ma taki ogród w Wilanowie, ale co stoi na przeszkodzie, by stworzyć swój własny wokół domu? W sklepach mamy do wyboru różne rodzaje świątecznych dekoracji:

 • Światełka elewacyjne
 • Lampki choinkowe zewnętrzne
 • Ozdoby zewnętrzne, np. wianki, girlandy, figury reniferów, krasnali, Św. Mikołaja, pozytywki wygrywające kolędy, neony
 • Donice i skrzynie z iglakami ozdobione lampkami i bombkami

Czas przed Świętami można bardzo dobrze zagospodarować. Wówczas, gdy nadejdzie Wigilia, nasz dom i ogród będą emanować magią Świąt i cieszyć oczy kolorowym blaskiem. W dzisiejszym poście będzie we mnie coś z czarodzieja i opowiem, jak przywołać tę wyczekiwaną pełną światełek, dzwoneczków i pysznych zapachów atmosferę. Czy do tego potrzeba być czarodziejem? Absolutnie nie. Żeby przeobrazić ogród w baśniową krainę, potrzebujemy odrobinę kreatywności, czasu i chęci, by pięknie przyozdobić ogród a nawet samodzielnie wykonać dekoracje.

Świąteczny ogród Warszawa. Kiedy dekorować dom na Święta?

Z końcem listopada i na początku grudnia zaczynamy odczuwać ten specyficzny, świąteczny klimat, który pobudza nas do marzeń, ale i do zakupowej gorączki. Kupujemy wtedy prezenty, ozdoby choinkowe, zastanawiamy się, kogo zaprosić na Święta i co przygotujemy poza tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Ale kiedy zacząć dekorować ogród? Jak najwcześniej! Specjaliści radzą, by ozdabiać swój dom wcześniej niż tuż przed Wigilią, ponieważ jak zauważono, ludzie, którzy wcześniej dekorują dom na Święta, czują się szczęśliwsi, a jeśli dodamy do tego ogród upstrzony tu i ówdzie światełkami i emanujący baśniową atmosferą, poczujemy się jeszcze lepiej. Na dobre samopoczucie wpływa nie tylko piękny wygląd, ale też brak natłoku zadań. Lepiej na spokojnie zorganizować sobie plan działań, niż zostawiać wszystko na ostatnią chwilę i stresować się potem niewykonanymi czynnościami.

Jeśli zaczniemy wcześniej dekorowanie ogrodu, będziemy mogli w przemyślany sposób wybrać ozdoby. Warto więc wcześniej zabrać się do poważnego zadania, jakim jest projektowanie ogrodu. Warszawa pełna jest miejsc, gdzie można kupić światełka i dekoracje, ale warto też zajrzeć do sieci lub wymyślić swoje własne ozdoby.

Projektowanie ogrodu Warszawa. Jakie dekoracje wybrać?

Ozdabiając dom na święta możemy się zastanawiać, jakie dekoracje będą dobre do ogrodu. Często zapominamy, że to, czym dekorujemy dom, może sprawdzić się również w ogrodzie. Kiedy mamy w ogrodzie drzewo lub krzew iglasty, to może on być kolejną choinką przyozdobioną bombkami i kolorowymi łańcuchami, tyle, że na dworze. Jeśli pogoda w zimę będzie sprzyjać, to kolorowe dekoracje przykryte delikatnym śnieżnym puchem nadadzą ogrodowi niepowtarzalnego klimatu. Ale gdy zima jest kapryśna i śnieg nie ma zamiaru padać, to nie ma problemu. Dobrym pomysłem będą wtedy lampki zamocowane na niskich drzewkach, najlepiej w taki sposób, by wyglądały na rozrzucone. Nada to po zmroku bajecznego charakteru ogrodowi, w którym zda się jakby migotały siedzące na gałązkach błędne ogniki. Warto więc rozważyć różne warianty warunków atmosferycznych planując zimowe projektowanie ogrodu. Warszawa niestety zazwyczaj nie obfituje w śnieg podczas Świąt. Istnieją jednak ozdoby, które sprawdzą się przy każdej pogodzie, więc warto mieć je na uwadze przy projektowaniu ogrodu. Takim pomysłem może być zawieszony na drzwiach wieniec adwentowy, dzięki któremu zadbamy o symbolikę dekoracji świątecznej. Ponadto, żeby nie tylko ładnie wyglądał, ale i pachniał możemy umieścić w nim korę cynamonu i plasterki suszonej pomarańczy.

Święta w ogrodzie Warszawa. Choinka nie tylko w domu

Jeśli mamy w ogrodzie sosnę lub świerk może na okres Świąt stać się drugą, równie pięknie przyozdobioną choinką jak ta w domu. Do jej udekorowania warto użyć kupione ozdoby, tj. światełka, ale możemy również użyć własnoręcznie wykonane dekoracje np. malowane szyszki, plasterki pomarańczy czy orzechy. Jeśli nie mamy w ogrodzie drzewka, to możemy kupić sadzonkę w dużej donicy, która podczas Świąt będzie w domu, a na wiosnę zasadzimy ją w ogrodzie. https://spa4garden.pl/module/wtblog/post/51-1-dekoracje-swiateczne-do-ogrodu-jak-udekorowac-ogrod-na-boze-narodzenie.html

Projektowanie ogrodu na Święta – jak udekorować dom i ogród?

Ozdoby świąteczne do ogrodu. Jak samodzielnie wykonać dekoracje?

Kupowanie w sklepie świątecznych dekoracji do domu i ogrodu to nie jedyne rozwiązanie. Wiele ozdób możemy wykonać samodzielnie. Mogą być to uplecione wieńce, girlandy, ale również bardziej wymyślne ozdoby np. drewniane latarenki. Do ich wykonania potrzebne będą np.

 • Deski drewniane oheblowane. Poszczególne elementy przycięte przez Ciebie własnoręcznie lub przez stolarza
 • Piła ukośnica i wyrzynarka (jeśli chcesz samodzielnie wykonać poszczególne elementy konstrukcji).
 • Klej do drewna.
 • Pędzel okrągły do rozprowadzania kleju.
 • Wilgotna ściereczka do ściągania nadmiaru kleju.
 • Ściski do drewna (8 szt).
 • Szlifierka oscylacyjna.
 • Papier ścierny.
 • Farby do malowania drewna w kolorze czerwonym. Zobacz więcej.

Widzimy więc, że jest to majsterkowanie dla zaawansowanych. Ale na nasze szczęście możemy znaleźć coś prostszego i mniej czasochłonnego. Dobrym pomysłem będzie zrobienie wieńca adwentowego, stroika świątecznego na stół czy gwiazdy betlejemskiej na choinkę. Prawdziwą frajdę może sprawić całej rodzinie przedświąteczne projektowanie ogrodu. Warszawa pełna jest pomysłowych mieszkańców. Jeśli zachęcimy do robienia z nami dekoracji resztę domowników, może się wytworzyć piękna atmosfera i pogłębienie więzi rodzinnych.

Usługi ogrodnicze Warszawa, czyli świąteczne podsumowanie Mariana

Święta zbliżają się dużymi krokami i mimo, że wydaje nam się, że mamy jeszcze dużo czasu, to warto zająć się dekoracjami do ogrodu, które możemy kupić lub samodzielnie wykonać. Ponadto w ogrodzie możemy mieć choinkę, a jeśli jeszcze nie ma u nas iglaka, który mógłby tę funkcję godnie pełnić, możemy kupić sadzonkę. Po Świętach jako choinka zostanie posadzona w ogrodzie i będzie cieszyć oczy na wiosnę wraz z innymi roślinami. Chciałbyś założyć ogród ale nie masz czasu na wiosenne porządki? Nie martw się. Dla mnie pielęgnacja i projektowanie ogrodów to pestka. Marian pomoże nie tylko z posadzeniem choinki, ale także przy zakładaniu ogrodu, przycinaniu drzew i krzewów czy przy koszeniu trawników.

Projektowanie ogrodu sprawia Ci trudności? Zadzwoń na numer 669 939 999 lub napisz na maila [email protected], a pomogę znaleźć rozwiązanie.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie