Wynajem kontenera na gruz - czym się kierować
|

Wynajem kontenera na gruz – jakimi kryteriami się kierować?

  • Jak wybrać kontener na odpady?
  • Jakie są rodzaje odpadów poremontowych?
  • Ile kosztuje najem kontenera na gruz?

To ja Marian od wywozu gruzu. Gdy dzwonią do mnie klienci często w trakcie rozmowy wynika jeden problem. Nie wiedzą, czym się kierować, kiedy chcą zamówić wynajem kontenera na gruz. Tak więc, po kolejnym telefonie od niedoświadczonego klienta pomyślałem, że należy opisać w przystępny sposób te kilka zapewniających nam oszczędność i właściwy dobór kontenera. No to zaczynamy!

Wynajem kontenera na gruz ze względu typy odpadów

Odpady poremontowe dzielą się na trzy grupy.

  1. Gruz czysty, którego częściami składowymi mogą być: gruz betonowy i ceglany, (jedynymi dopuszczalnymi zanieczyszczeniami są kamienie i ziemia).
  2. Gruz zmieszany, na który składają się beton, gruz ceglany, odpadowe materiały ceramiczne, siatka montażowa, kawałki płyt gipsowo-kartonowych. Styropian, wełna mineralna oraz szkło nie powinny przekraczać pięciu procent pojemności kontenera. Gruz zmieszany nie powinien zawierać: odpadów niebezpiecznych, butelek, opakowań po chemii gospodarczej, szkła butelkowego i opakowaniowego, worków po materiałach budowlanych, wiaderek po cemencie i farbach, a także wykładzin i dywanów. W przypadku stwierdzenia obecności takich zanieczyszczeń gruz klasyfikuje się jako zanieczyszczony, a jeśli zawiera on odpady komunalne i organiczne w ogóle nie jest przyjmowany do tej kategorii.
  3. Gruz zanieczyszczony. Do tej kategorii klasyfikuje się poza gruzem zmieszanym odpady z budowy i demontażu, np. folię malarską i ogrodową, drewno, deski, kartony, panele ścienne i podłogowe, tynki, futryny, złom, worki po materiałach budowlanych oraz wykładziny. Styropian, szkło i wełna mineralna nie powinny przekraczać pięciu procent. Do tej kategorii nie klasyfikujemy: odpadów niebezpiecznych, butelek, opakowań po chemii gospodarczej oraz szkła butelkowego i opakowaniowego.

Wynajem kontenera na gruz ze względu na czas postoju

Czas postoju wynajmu kontenera na gruz często jest ustalany indywidualnie z klientem, a niektóre firmy mają w zakresie tych usług oferty długoterminowe, np. czas postoju kontenera może trwać dwa tygodnie. Wszystko jednak zależy od tego ile wolnych kontenerów może udostępnić firma w danym czasie. Tak więc, niektóre przedsiębiorstwa preferują krótszy postój kontenera, np. 3, 4, 5 lub 7 dni. Co nie znaczy, że po rozmowie z przedstawicielem firmy nie da się ustalić innego terminu.

Wynajem kontenera na gruz ze względu na rodzaj oraz pojemność

Jeśli prowadzimy niewielki remont lub prace porządkowe, wystarczy big bag (worek na gruz) o pojemności metra sześciennego. Sprawdzi się on przy wywozie gruzu, szkła, papy, tworzyw sztucznych, gałęzi, drewna, liści, ziemi, trawy, kartonów, złomu czy makulatury. Ale jeśli nasz remont miałby wygenerować więcej odpadów to zamówić wynajem kontenera na gruz.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kontener na gruz czy big bag? Sprawdź, co lepiej wybrać!

Kontener można wynająć bez pokrywy (polecany do czystego gruzu, gałęzi, liści, czy ziemi) lub z pokrywą polecany do materiałów ceramicznych (kafli, terakoty, pustaków i płyt gipsowych), gdyż w kontakcie z wodą kafle i pustaki nabrałyby masy, a płyty gipsowe po prostu zaczęłyby się rozpuszczać.

Wynajem kontenera na gruz od 4 m3 jest zamawiany przez duże firmy budowlane i sprzątające. Jeśli chce się zamówić taki kontener trzeba się liczyć z tym, że zajmie dużo miejsca, niezbędny będzie wjazd na teren samochodu ciężarowego z hakiem.

Kontenery mogą mieć różną pojemność. Od kontenerów mogących pomieścić poniżej 2 m3, aż do takich co mają pojemność 36 m3. Te ostatnie poza odpadami poremontowymi, gruzem i odpadami pochodzenia naturalnego, mogą też przyjmować odpady wielkogabarytowe.

W jakim zakresie prac są potrzebne kontenery na gruz?

Zastosowania mogą być różne w zależności od potrzeb klienta. Może być w nich składowany zarówno gruz jak i odpady pochodzenia naturalnego (gałęzie, liście, trawa, ziemia) czy odpady poremontowe lub komunalne.

Gdy robimy mały remont, w czasie którego na przykład skuwamy stare, już wyblakłe kafelki, bo chcemy mieć nowe i o wiele ładniejsze lub gdy pod budowę nowego domu chcemy wyburzyć stary, musimy pomyśleć, co zrobimy z odpadami.

Podczas każdej z wymienionych powyżej prac możemy zamówić wynajem kontenera na gruz o dogodnej wielkości. Najmniejsze są kontenery o pojemności poniżej 2 m3, zaraz po nich są pojemniki mające 3 m3. Obie pojemności kontenerów są preferowane przez klientów indywidualnych. Kontenery o większej pojemności są używane w większości przez firmy budowlane i wymagają dużo miejsca na ich postawienie.

Wynajem kontenera na gruz ma szerokie zastosowanie, np. na budowie, podczas rozbiórki, prac porządkowych lub remontu.

Wynajem kontenera na gruz jest niezbędny na placu budowy

Odpady wywóz

Tak więc, zakres prac, w których używa się takich pojemników jest szeroki i obejmuje wywóz gruzu, jak i odpadów pochodzenia naturalnego, szkła, tworzyw sztucznych, a nawet odpadów komunalnych.

Jakie są ceny kontenerów i od czego zależą?

Ceny wynajmu kontenera na gruz są uzależnione od kilku czynników, np. od wielkości pojemnika, ilości odpadów oraz ich rodzaju. Większość odbiorców cenę za wywóz gruzu uzależnia od ilości odpadów, a cennik przelicza w oparciu o pojemność kontenera. Czyli za mały pojemnik, mający pojemność poniżej dwóch metrów sześciennych, zapłacimy 150 złotych.

Cena za wywóz gruzu jest tym atrakcyjniejsza, im większy kontener zamówimy. Tak więc, przy większych pracach budowlanych opłaca się zamówić taki kontener, żeby zmieściły się wszystkie odpady budowlane. Innym czynnikiem, od którego uzależniona jest cena wywozu gruzu jest rodzaj odpadów do wywozu.

Najtańszym rozwiązaniem jest samodzielny wywóz, tzw. gruzu czystego (w Warszawie i w wielu miastach znajdują się skupy przyjmujące ten rodzaj odpadów).

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz odpadów Warszawa – jak to zrobić po remoncie i nie przepłacić?

Natomiast wywóz gruzu z pozostałościami budowlanymi generuje większe koszty związane nie tyle z wypożyczeniem kontenera, co z utylizacją takich materiałów jak papa.

Wynajem kontenera na gruz obejmuje załadunek i wywóz

Wynajem kontenera na gruz zamów u Mariana

Gdy przemyślisz sobie te pięć podstawowych kryteriów pomagających w wyborze kontenera, zrozumiesz, że wybór wcale nie jest taki trudny. Wtedy dzwoń do Mariana i zamów wynajem kontenera na gruz taki, jakiego potrzebujesz. Odpowiednia wielkość, termin postoju i rozsądna cena? Dzwoń do Mariana. Z nim to możliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *