Kontener na gruz lub big bag - co wybrać
|

Kontener na gruz lub big bag? Sprawdź, co lepiej wybrać!

Czytając artykuł poznasz dwa najpopularniejsze sposoby na wywóz odpadów. Są to kontener na gruz lub big bag. Marian doradzi, kiedy warto sięgnąć po elastyczny worek, a kiedy wynająć kontener. Dowiesz się, jakie są zalety i wady obydwu rozwiązań i w jakiej firmie najlepiej zamówić wywóz gruzu w Warszawie. Wiadomo, że będzie to firma Mariana, który jednak wyjaśni, dlaczego warto na nią postawić.

Sprzątanie po remoncie to spore wyzwanie, zwłaszcza kiedy trzeba wywieźć dużą ilości gruzu. Najłatwiej pozbyć się odpadów na jeden z dwóch najpopularniejszych sposobów – kontener na gruz lub big bag. Kiedy sprawdzą się te dwa sposoby i na który z nich się zdecydować? Oto kilka informacji prosto od Mariana, które pomogą wam w podjęciu decyzji.

Kontener lub big bag do wywozu gruzu

Big bag jest alternatywnym rozwiązaniem na wywóz gruzu. Może zastąpić tradycyjny kontener na gruz oraz wywózkę odpadów budowlanych do miejscowego PSZOK.

Choć wiele osób ma wątpliwości, czy wybrać to rozwiązanie, na pewno warto bliżej się mu przyjrzeć. Marian dokładnie wyjaśni wam, czym jest biga bag, kiedy można go stosować oraz jakie są jego zalety. A więc do dzieła!

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kontener na odpady Warszawa – jak wynająć? Zamów Mariana

Co to jest big bag? Poznaj jego zalety

Szybkie tłumaczenie z języka angielskiego wskazuje na to, że big bag to po prostu duży worek. Co ciekawe, jest w tym sporo racji. Można powiedzieć, że jest to coś w rodzaju elastycznego kontenera do przewozu różnych przedmiotów, produktów, w tym także odpadów.

Odbiór gruzu
Odbiór gruzu

Na rynku dostępne są big bagi jednorazowe oraz te wielorotnego użytku. Wykonuje się je z tkanin polipropylenowych powlekanych i niepowlekanych. Dno worka zazwyczaj przypomina kwadrat. Big bagi mogą różnić się wielkością oraz ilością zaczepów. Ładowność big bagów waha się zazwyczaj od 100 do 2 500 kg.

Co można wrzucić do big bag’a?

Big bagi służą do transportu różnych materiałów. Jednak jeżeli chodzi o wywóz odpadów, big bag spełnia podobną funkcję jak kontener na gruz. Można w nim najpierw gromadzić, a następnie pozbyć się różnego rodzaju odpadów. Są to na przykład:

  • szkło,
  • tworzywa sztuczne,
  • odpady komunalne w postaci wykładzin, dywanów itp.
  • złom,
  • gruz oraz inne odpady powstałe po remoncie,
  • odpady segregowane jak makulatura, folia itp.,
  • odpady biodegradowalne jak liście, trawa i gałęzie,
  • szmaty, ubrania,
  • papa i inne odpady rozbiórkowe.

Big bagi mają bardzo szerokie zastosowanie. Wynika to z faktu, że są relatywnie tanie, pakowne, a jednocześnie wytrzymałe na duże ciężary.

Big bag – elastyczny kontener na gruz. Załadunek

Kiedy warto zamówić worek big bag?

Big bag warto zamówić zawsze wtedy, kiedy konieczny jest wywóz odpadów po remoncie. Można samemu kupić big bag, jednak wówczas trzeba także organizować jego wywóz. Lepszym sposobem jest wynajęcie takiego worka razem z odbiorem odpadów, które zostaną w niego zapakowane.

Sprawdzi się on do różnych typów odpadów, także do tych cięższych jak gruz czy cegły. Oczywiście trzeba pamiętać, że pomieści on znacznie mniej odpadów niż kontener na gruz, ale też cena wywozu będzie znacznie niższa. Warto przemyśleć to rozwiązanie, gdyż może się sprawdzić w wielu sytuacjach.

Kontener na gruz lub big bag – co wybrać?

Zastanawiacie się, co by polecił Marian? Czy kontener na gruz czy big bag? Tak jak już wspomniałem, kontener jest bardziej pojemny i pomieści znacznie większe ilości odpadów. W big bag’u zmieścicie maksymalnie do 2 ton śmieci, w zależności od rodzaju i typu worka. Dlatego w przypadku budowy, gdzie śmieci jest bardzo dużo, lepiej wybrać kontener.

Z kolei big bag będzie bardziej praktyczny przy remoncie. Z całą pewnością chętnie wybiorą go osoby, które nie mają na podwórku wystarczająco dużo miejsca, by postawić kontener. Dodatkowo worek może stać tak dług, dopóki będzie potrzebny. Po napełnieniu firma po prostu odbiera big bag i po sprawie. Niewątpliwą zaletą jest to, że nie ponosicie kosztów postoju jak w przypadku kontenera na gruz.

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jeśli nie wiecie, kontener na gruz czy big bag, śmiało pytajcie Mariana!

Kontener na gruz lub big bag – gdzie zamówić w Warszawie?

Prowadzicie budowę nowego domu? A może wykonaliście właśnie generalny remont? Nieważne, zapewne zalega wam sporo gruzu i innych zbędnych odpadów. Na szczęście trafiliście na mój blog:) Sprawdźcie sobie, dlaczego warto u mnie zamówić kontener na gruz lub big bag.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak znaleźć firmę do wywozu gruzu i nie żałować?

Wspólnie na pewno bez problemu posprzątamy cały ten bałagan. Potem Marian zniknie, a wraz z nim kupa niepotrzebnych śmieci. Pozbędziecie się gruzu i innych odpadów raz na zawsze. Szybko, tanio i bez zbędnych niespodzianek.

Najlepszy kontener na gruz lub big bag w Warszawie! Tylko u Mariana:)
Zadzwoń lub napisz!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *