Kto może wywozić szambo w Warszawie
|

Kto może wywozić szambo w Warszawie? Sprawdź, zanim wybierzesz firmę

W artykule przeczytasz o tym, jak opróżniać szambo zgodnie z przepisami. Dowiesz się, kto może wywozić szambo w Warszawie. Sprawdzisz, jak często trzeba opróżniać szambo i jakie dokumenty są potrzebne w razie kontroli. Będziesz wiedział, jak firmę asenizacyjną, która legalnie pozbędzie się Twoich ścieków.

To nie żarty! Tylko z pozoru sprawa wydaję się prosta. Właśnie z pozoru, bo masa podmiotów oferuje wywóz szamba. Warszawa, podobnie jak inne miasta, może sprawdzać wasze umowy i zażądać dowodów poniesionych opłat. Kontrole przeprowadzają pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Nie dajcie się zaskoczyć. Kto może wywozić szambo w Warszawie? Przeczytajcie!

Czysta Warszawa – jak często wywozić szambo?

Dobrze wiecie, że ścieków z waszych gospodarstw domowych musicie pozbyć się przekazując je firmie asenizacyjnej, która zgodnie z prawem świadczy wywóz nieczystości ciekłych. Warszawa uchwaliła Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta, zobowiązujący właścicieli nieruchomości do opróżniania szamba z częstotliwością uzależnioną od ilości wytwarzanych ścieków oraz objętości zbiornika. Przede wszystkim musicie więc pilnować, aby nic nie wylało się na zewnątrz.

Ważnym postanowieniem Regulaminu jest § 21 pkt. 2, w którym przeczytacie:

Nieczystości ciekłe gromadzone w zbiornikach bezodpływowych należy usuwać nie rzadziej niż raz na kwartał.

Łatwo więc policzyć, że w razie kontroli potrzebne wam będą minimum cztery dowody wpłaty na rok i umowa, które to dokumenty należy przechowywać przez dwa lata. Tylko wtedy, jeśli straż miejska zapuka do waszych drzwi lub wezwie do urzędu, unikniecie kary.

Kto może wywozić szambo w Warszawie?

Ciągle spotykam się z pytaniami, czy trzeba posiadać umowę na wywóz szamba. Odpowiedź jest jedna – tak. I należy ją podpisać z podmiotem uprawnionym do tego typu działalności. Kto może wywozić szambo w Warszawie?

Opróżnianie szamba możecie zlecić gminnej jednostce organizacyjnej lub przedsiębiorcy, który posiada zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych.

Macie wówczas gwarancję, że wszystko odbywa się legalnie. Taka firma musi posiadać odpowiednie do odbioru nieczystości samochody i bazę transportową. Wywozić szambo tak, aby nie doszło do zagrożenia życia i zanieczyszczenia środowiska.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Co to jest recykling ścieków i jak go stosować?

Przede wszystkim trzeba dysponować miejscem do dezynfekcji i mycia pojazdów asenizacyjnych. Zadbać o odbiór transportowanych ścieków przez stację zlewną, czyli specjalne urządzenia zlokalizowane przy kolektorach sieci kanalizacyjnej lub przy oczyszczalniach ścieków.

Wywóz szamba – co dzieje się ze ściekami?

Kto może wywozić szambo w Warszawie? Sprawdź firmę Mariana!

Firmę asenizacyjną sprawdzicie, jak każdą inną. Tego typu podmioty mogą prowadzić działalność gospodarczą w dowolnej formie, poza spółką partnerską. Wystarczy więc, że zaglądniecie do rejestrów przedsiębiorców.

Niestety często spotykam się z tym, że firmy nie umieszczają identyfikatorów na swojej stronie internetowej i wtedy musicie tułać się po sieci, aby sprawdzić, kto może wywozić szambo w Warszawie. Szukajcie po nazwie w CEIDG (jednoosobowe działalności gospodarcze lub spółki cywilne), albo w KRS (spółki jawne, komandytowe, komandytowo-akcyjne, akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością).

Powiem wam, że strasznie nie lubię niedbalstwa i marnotrawienia czasu. Dlatego wszystkie potrzebne numerki znajdziecie u Mariana w zakładce Kontakt. Nie musicie śledzić mnie w Internecie i zastanawiać, czy wywożę szambo legalnie. Wystarczy wrzucić NIP do wyszukiwarki KRS i macie Mariana, jak na dłoni.

Chcecie wiedzieć więcej? Pobierzcie z rejestru KRS wydruk na dysk swojego komputera, a poznacie przedmiot działalności Mariana, organy i skład spółki. Sprawdzicie, czy toczy się postępowanie upadłościowe, a także czy są wymagalne wierzytelności. Słowem dowiecie się wszystkiego, co jest wam potrzebne, aby bez obaw zadzwonić do Mariana i nie zastanawiać się, kto może wywozić szambo w Warszawie.

Kto może wywozić szambo w Warszawie? Wiadomo! Dzwońcie po Mariana:)

Opróżnianie szamba

Legalny wywóz szamba Warszawa zamówisz u Mariana

Niejeden pozbywa się ścieków w mało wyszukany sposób, aby zaoszczędzić. Celowo rozszczelnia zbiornik lub wywozi szambo na przysłowiowe pole. A kontrole straży miejskiej są niewystarczające. Wielu udaje się uniknąć kary.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Szambo do kontroli – co może straż miejska?

Znacie Mariana i wiecie, co myślę o takim cwaniactwie. Ziemię pożyczamy od naszych dzieci i nawet, jeśli nie jesteście rodzicami, nic nie usprawiedliwia takiej degradacji środowiska. Dlatego szukajcie firm po sprawdzeniu, kto może wywozić szambo w Warszawie. One zawiozą wasze ścieki tam, gdzie ich miejsce, czyli do specjalistycznych zlewni.

Wywóz szamba Warszawa – ochrona środowiska leży ci na sercu?
Zamów Mariana! Wypełnij formularz lub zadzwoń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *