669 939 999 [email protected]

Letnie czyszczenie ulic Warszawa. Tutaj nie ma wakacji!

14 lipca 2021
Letnie czyszczenie ulic Warszawa
  • Czyszczenie ulic Warszawa – kiedy są sprzątane ulice latem?

  • Sprzątanie ulic Warszawa, czyli co to są martwe pola jezdni?

  • Mechaniczne sprzątanie Warszawa – od czego zależy częstotliwość czyszczenia ulic?

  • Czyszczenie ulic Warszawa – na czym polega zmywanie mechaniczne?

  • Mechaniczne sprzątanie ulic – kiedy się odbywa?

Doświadczamy pełni upalnego, pełnego burz lata. Jednego dnia słońce praży niemiłosiernie i w zależności od temperatury z dróg unosi się pył i kurz lub asfalt mięknie tak, że gdy w niego wdepniemy pozostawimy wieczny ślad swojego istnienia… Aż do przybycia drogowców, którzy naprawiając kolejną z rozlicznych dziur, unicestwią nasz wciśnięty w szarość miejskiego betonu trwający zaledwie od kilku dni, ale uwieczniony niby skamielina odcisk.

No dobrze. Ale spytacie pewnie, co w taki straszliwy upał robię. Czasem pojadę na kilka dni odpocząć nad jeziorem. Mówię wam! Nie ma nic przyjemniejszego, jak leżeć nad brzegiem wody z książką. Ale gdy tylko urlop się skończy, wracam do pracy, bo miasto pod wpływem upału wymaga teraz więcej troski niż zazwyczaj. Jezdnie są zakurzone, bo samochody pędzą jak zwykle, a mieszanina pyłu, kurzu i spalin to wznosi się, to opada, więc czyszczenie ulic w Warszawie jest potrzebne na już!

Kiedy odbywa się sprzątanie ulic Warszawa?

Sprzątanie ulic w Warszawie i nie tylko odbywa się w nocy, gdyż w ciągu dnia byłoby to niewygodne zarówno dla sprzątających, jak i dla uczestników ruchu drogowego. Ponadto Warszawa byłaby jeszcze bardziej zakorkowana niż jest, bo trzeba by wyłączać z ruchu te części, gdzie odbywa się czyszczenie ulic Warszawa. Poza tym w takim okresie jakim jest lato, czyszczenie ulic w upalny dzień jest bezsensownym wysiłkiem, bo i tak za chwilę ten sam bród co zmyliśmy, znowu by wrócił z powodu dużego ruchu.

Reklama

Sprzątanie ulic Warszawa – jak się odbywa?

Czyszczenie ulic może nam się kojarzyć z częstym kiedyś widokiem ludzi zamiatających zwykłymi miotłami ulice. Jaka to była ciężka praca można sobie wyobrazić. Na szczęście dzisiaj tak nie jest.

Mechaniczne czyszczenie ulic Warszawa

Mechaniczne sprzątanie ulic Warszawa

Wszystko zmechanizowano, czyszczenie ulic odbywa się według porządku, który ustala się w harmonogramie i od tego zależy, z jaką częstotliwością odbywa się czyszczenie ulic Warszawa. Podczas takiego planowania ustala się częstotliwość czyszczenia ulic, oraz ile pieniędzy trzeba na to wydać.

Co tydzień nocami sprzątane jest na mokro ok. 1300 km dróg. Drogi krajowe, wojewódzkie i powiatowe podlegają w tej kwestii Zarządowi Oczyszczania Miasta, ulice o kategorii gminnej podlegają urzędom osiemnastu warszawskich dzielnic, drogi ekspresowe podlegają Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a uliczki osiedlowe administracjom i wspólnotom mieszkaniowym. Przeczytaj takżeCzyszczenie ulic w Warszawie jest więc rozdzielone między wiele urzędów, które muszą zlecić jakiejś firmie sprzątanie ulic, a ja zawsze chętnie się tego podejmuję.

Czyszczenie ulic Warszawa – na czym polega?

Jak już pisałem wcześniej, sprzątanie ulic w Warszawie jest zmechanizowane.
Używamy mechanicznych zamiatarek do sprzątania ulic na sucho, oraz polewaczek do czyszczenia ulic na mokro. Sprzątanie ulic Warszawa ma nie tylko estetyczny efekt. Dzięki regularnemu czyszczeniu ulic i ich gruntownemu zmywaniu można zredukować pojawianie się smogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Czyszczenie ulic Warszawa, czyli jakie zalety ma sprzątanie na mokro

Szczególnie pomocne jest to latem, kiedy dzięki sprzątaniu na mokro zwiększa się wyczuwalnie wilgoć powietrza, co sprawia, że lepiej się oddycha.

Najpierw jednak trzeba oczyścić jezdnię mechanicznie. Sprząta się ją na całej szerokości, a ponadto czyści się tzw. „martwe pola jezdni”, czyli opaski i zatoki przystankowe i parkingowe usytuowane na poziomie jezdni. Potem następuje czyszczenie ulic na mokro, które powtarzane jest co tydzień. Taka regularność w sprzątaniu pomaga minimalnie w redukcji smogu, czy unoszącego się z ulic pyłu, ale i tak efekt niszczą spaliny, które są nieuniknionym składnikiem miejskiego powietrza.

Podejrzewam, że gdyby sprzątanie ulic Warszawa odbywało się mniej regularnie, to oddychanie w Warszawie byłoby jeszcze trudniejsze. A że jestem trochę zwariowany na punkcie klimatu, smogu itd., to czyszczenie ulic traktuję jak misję.

Czyszczenie ulic Warszawa, czyli krótkie podsumowanie

Miasto jest naszym wspólnym dobrem, więc wszystko co jest związane z troską o nie, jest rozdzielone pomiędzy urzędy osiemnastu warszawskich dzielnic. Tak samo rzecz się ma ze sprzątaniem ulic. Dzięki podzieleniu ulic na kategorie, do których przypisane są różne urzędy, ustalanie harmonogramu czyszczenia ulic ma być łatwiejsze i każda dzielnica zajmuje się czyszczeniem ulic zlecając to firmie, która tym się zajmuje.

Sprzątanie ulic i miasta – Zobacz film!

Są jednak drogi takie jak: krajowe, wojewódzkie i krajowe, którymi zajmuje się Zarząd Oczyszczania Miasta. Ich sprzątanie odbywa się regularnie co kilka dni. Ulice sprząta się i zmywa mechanicznie, co polepsza ich czystość, sprawia, że jest mniej pyłu, a tym samym powietrze staje się czystsze.

A jeśli chcesz bym posprzątał plac, uliczkę, czy chodnik dzwoń na numer: 669 939 999 lub napisz maila na adres: [email protected], a na pewno przyjadę.

A jeśli chcesz przed zamówieniem usługi czyszczenia ulic poznać mnie bliżej, zajrzyj na bloga,  gdzie zamieszczam porady i ciekawostki, dzięki którym wiele wokół domu zrobisz sam.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie