Ile kosztuje kontener na gruz Warszawa
|

Ile kosztuje kontener na gruz Warszawa?

Z artykułu dowiesz się, na czym polega wynajem kontenera na gruz. Poznasz też przykładowe ceny za wywóz gruzu. Marian nauczy cię, jak w przybliżeniu policzyć, ile kosztuje kontener na gruz Warszawa, wyjaśni, od czego zależy koszt i jak tania może być tego typu usługa.

Będziesz też wiedział, jaki zamówić kontener — to uniwersalne zasady nie tylko dla warszawiaków. Wnioski mogą wyciągnąć też mieszkańcy Otwocka, Legionowa, a nawet nowego Dworu Mazowieckiego.

Kiedy myślimy o rozpoczęciu remontu, sen z powiek spędza nam kilka nurtujących myśli. Najważniejsza to od czego zacząć, a inna — ile kosztuje wywóz gruzu Warszawa i jak znaleźć w miarę tanią, ale profesjonalną firmę, która wywozi odpady budowlane. Marian odpowie na te pytania, dzięki czemu wywóz gruzu w Warszawie nie będzie niczym trudnym.

Wywóz gruzu Warszawa — na czym polega usługa?

Wywóz gruzu na terenie Warszawy obejmuje odbiór odpadów budowlanych od osób prywatnych i firm. Zwykle są to odpady różnego typu.

Najczęściej klienci pytają, dlaczego koszt wywozu jest większy, jeśli chodzi o opady zmieszane, a mniejszy, gdy wywozimy gruz ceglany lub czysty gruz. Cena wywozu gruzu wiąże się z procesem recyklingu. Gruz czysty można wykorzystać ponownie do produkcji kruszywa bez konieczności przesiewania i usuwania zabrudzeń.

Zwykle firmy oferujące wywóz gruzu, zabierają również piasek, torf, ziemię, tłuczeń, papę, azbest i inne śmieci niebezpieczne.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wełna i papa – co zrobić z tymi odpadam


Załadunek kontenera

Jak wybrać kontener na gruz i nie przepłacić?

Cena za wywóz gruzu i innych odpadów budowlanych zależy od ich ilości. Standardowo najmniejsze kontenery mają pojemność 2m3, a największe przeznaczone do dużej ilości gruzu nawet 30 m3. Chcąc wyliczyć, ile kosztuje kontener, trzeba też zaplanować, jakie odpady chcemy wyrzucić. Wówczas wybierzemy ofertę na miarę potrzeb, bez konieczności przepłacania. Warto zorientować się, jakie są możliwości w zakresie wywozu gruzu.

Popularne kontenery na gruz

 • Mulda gruzowa, zbiornik o pojemności od 1 do 7 m3, przeznaczony jest do gromadzenia gruzu z mniejszej budowy. Ze względu na konstrukcję łatwo jest do niej wrzucać odpady.
 • Kontener otwarty o pojemności od 3 do 7 m3 cieszy się największą popularnością. Posiada specjalne drzwiczki, które umożliwiają wejście do środka i układanie odpadów.
 • Kontener zamknięty — podzielony na komory lub bez podziału — posiada górny właz. Zwykle używa się go ze względów bezpieczeństwa. Gdy stoi na ulicy, trudniej do niego zaglądać osobom nieuprawnionym.
 • Kontener z boczną burtą przyda się do załadunku i wywozu odpadów wielkogabarytowych. Mogą to być okna, drzwi, stare meble.
 • Worki big bag o pojemności około 1 m3 sprawdzają się, gdy podczas remontu powstaje niewielka ilość gruzu. Termin odbioru jest nieokreślony. Nie ponosimy dodatkowych opłat związanych z przestojem.

Dodatkowo ważną kwestią, gdy chcemy wyliczyć, ile kosztuje podstawienie kontenera, jest to, w jakiej miejscowości zamówiliśmy wywóz gruzu. Ceny na terenie Polski mogą się od siebie nieco różnić. Warto wiedzieć, że jeśli korzystamy z usługi wywozu gruzu u tego samego przedsiębiorcy, możemy liczyć na rabaty, ale to jest ustalane indywidualnie.

Ile kosztuje wynajem kontenera na gruz? Dodatkowe opłaty

Koszt wynajmu kontenerów na gruz zależy nie tylko od wskazanych powyżej dwóch czynników: objętości i rodzaju odpadów. Trzeba jeszcze za wywóz odpadów wliczyć dodatkowe opłaty. Są to:

 • Czas postoju kontenera. Na terenie Warszawy na podstawienie kontenera czeka się zwykle jeden dzień. Można zamówić usługę podstawienia wraz z załadunkiem na poczekaniu, ale zwykle kontener stoi od 4 do 7 dni. Jeśli przekroczymy ustalony czas, trzeba dopłacić za każdy dodatkowy dzień. Jest to koszt około 20 złotych netto. Do ceny brutto doliczamy 8 procent Vat.
 • Dojazd kontenera na miejsce odbioru odpadów. Koszty wywozu odpadów zależą od tego, jaka jest odległość firmy od zamawiającego kontener na gruz. Firmy przeważnie określają strefy, ustalając dodatkowe opłaty za dojazd. Praga Północ może otrzymać inne stawki za wywóz gruzu niż Praga Południe. Najlepiej szukać kontenera blisko swojego miejsca zamieszkania. Wtedy wyjdzie nam taniej.
 • Wymiana kontenerów. Jeśli powstanie więcej odpadów niż początkowo szacowaliśmy, zawsze jest możliwość podstawienia kolejnego kontenera. Niestety za drugi kontener trzeba także zapłacić.
 • Recykling i utylizacja odpadów. Cena wynajmu kontenera zależy od specyfiki gromadzonych śmieci. Więcej zapłacimy za odpady zmieszane i niebezpieczne niż za czysty gruz.
Kontener na odpady

Ile kosztuje kontener na gruz Warszawa i okolice?

Szukając ceny za wywóz gruzu w Warszawie, możemy skorzystać z wyszukiwarki w Internecie. Trzeba jednak pamiętać, że zamieszczona na stronach firm cena ma charakter informacyjny, ponieważ to, ile zapłacimy w Warszawie i okolicy, zależy od pojemności kontenera, jaki zamawiamy, rodzaju odpadów (gruz czysty lub zmieszany z innymi odpadami poremontowymi) oraz czasu postoju kontenera w danym miejscu.

Cennik wywozu gruzu. Warszawa i okoliczne miejscowości

Cennik wywozu gruzu często widnieje na stronach internetowych firm. Czasami są to podane ceny brutto, a czasami netto i wtedy trzeba doliczyć 8 procent Vat. Obecnie „ceny wywozu gruzu Warszawa”, kształtują się następująco:

 • wywóz gruzu z załadunkiem – cena od 200 zł/m3,
 • kontener 1,7-3,7 m3 na 5-7 dni (czysty gruz lub odpady remontowo-budowlane) – cena 400-650 zł,
 • kontener 5-7 m3 na 5-7 dni (czysty gruz lub odpady remontowo-budowlane) – cena 500-850 zł.

Prezentowane ceny w Internecie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Jednak wystarczy skontaktować się z kilkoma firmami i dokładnie ustalić, ile kosztuje wywóz gruzu.

Wywóz gruzu Warszawa — jak znaleźć dobrą ofertę?

Wybierając pierwszy raz usługę wywóz gruzu Warszawa, musimy uważać, bo możemy niepotrzebnie przepłacić. Dobrze jest zaplanować te rzeczy wcześniej. W przybliżeniu określamy, ile i jakiego rodzaju odpadów budowlanych powstanie. Inaczej możemy wynająć za duży kontener, którego nie wykorzystamy w całości, co będzie nieopłacalne. Tak przygotowani wysyłamy zapytania do kilku firm.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Co zrobić z odpadami budowy, zanim zamówisz wywóz

Utylizujemy odpady budowlane legalnie, a wywozem odpadów zajmujemy się od wielu lat. Marian, specjalista od kontenerów na gruz w Warszawie, czeka pod telefonem.


Ile kosztuje kontener na gruz? Ceny w Warszawie

Cennik wywozu gruzu często widnieje na stronach internetowych firm. Czasami są to podane ceny brutto, a czasami netto i wtedy trzeba doliczyć 8 procent Vat. Obecnie „ceny wywozu gruzu Warszawa”, kształtują się następująco:
·  wywóz gruzu z załadunkiem – cena od 200 zł/m3,
·  kontener 1,7-3,7 m3 na 5-7 dni (czysty gruz lub odpady remontowo-budowlane) – cena 400-650 zł,
·  kontener 5-7 m3 na 5-7 dni (czysty gruz lub odpady remontowo-budowlane) – cena 500-850 zł.

Jaki kontener wybrać przy remoncie mieszkania w Warszawie?

Kontener otwarty o pojemności od 3 do 7 m3 cieszy się największą popularnością wśród warszawiaków. Posiada specjalne drzwiczki, które umożliwiają wejście do środka i układanie odpadów. Cena za wynajem kształtuje się od 500 do 850 zł.

Jak długo można trzymać kontener na gruz w Warszawie?

W Warszawie na podstawienie kontenera czeka się zwykle jeden dzień. Można zamówić usługę podstawienia wraz z załadunkiem na poczekaniu, ale zwykle kontener stoi od 4 do 7 dni. Jeśli przekroczymy ustalony czas, trzeba dopłacić za każdy dodatkowy dzień. Jest to koszt około 20 złotych netto. Do ceny brutto trzeba doliczyć 8 procent Vat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *