jak odpowiednio pielęgnować drewniane szafki po umywalkę

Jak odpowiednio pielęgnować drewniane szafki pod umywalkę?

Szafki z pewnością jednymi z ważniejszych mebli w łazience. Są obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki bez względu na jej rozmiar. To jaka szafka pod umywalkę zostanie wybrana ma wpływ nie tylko na funkcjonalność pomieszczenia, ale także i na jego design. Jednymi z tych, które cieszą się największą popularnością, są drewniane szafki pod umywalkę. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich pielęgnacji, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Szafki łazienkowe drewniane – do jakich aranżacji pasują?

Drewniane szafki łazienkowe mogą pasować do różnych aranżacji i stylów wnętrz, w zależności od rodzaju drewna, koloru, kształtu i ogólnego projektu łazienki. Do najpopularniejszych stylów, w których drewno się pojawi z pewnością zaliczyć możemy łazienki skandynawskie. W takich aranżacjach powinny pojawić się szafki drewniane w kolorze naturalnego, jasnego drewna. Poza tym szafki pod umywalkę drewnopodobne dobrze prezentują się w stylistyce rustykalnej, vintage. Często można je spotkać również w stylistyce orientalnej czy marynistycznej.

Projektanci wnętrz często wybierają szafki pod umywalkę z drewnianym blatem i frontami do łazienek nowoczesnych  i minimalistycznych. Aranżacje te z założenia są surowe i chłodne w odbiorze. Drewno natomiast ma wpływ na ich ocieplenie, na bardziej miękki i przytulny charakter.

Szukasz szafki pod umywalkę wysokiej jakości? Sprawdź ofertę sklepu https://www.lazienkiabc.pl/Szafki-pod-umywalke-c234

duża szafka pod umywalkę

Pielęgnacja drewnianych szafek pod umywalkę – jak to zrobić?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że naturalne drewno w łazience jest czymś rzadkim. Częściej spotkać się można z szafki wykonanymi z drewnopodobnych materiałów, takich które je po prostu imitują. Dlaczego tak jest? Otóż łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem, w którym sezonowo może występować wilgoć sięgająca nawet 70% czy spore wahania temperatury. W takich warunkach naturalne drewno, które nie jest dobrze zabezpieczone może sobie po prostu nie poradzić. Szafki mogą zacząć puchnąć, wyglądać nie tylko mało estetycznie, ale także nie być funkcjonalnymi.

Z tych względów wielu producentów mebli do łazienki posiada w swojej ofercie meble drewnopodobne. Są one wykonywane z płyt odpornych na wilgoć. Wiele z tych modeli jest dodatkowo zabezpieczonych lakierem czy specjalnymi foliami. Oczywiście na rynku otrzymać można również meble z naturalnego drewna. Wykonywane są one jednak z egzotycznych rodzajów drewna, które są w dużo wyższym stopniu zabezpieczone przed wilgocią. W ich przypadku pielęgnacja powinna polegać nie tylko na olejowaniu, która zabezpiecza drewno przed wyschnięciem, dodaje głębi koloru, ale i po prostu pielęgnuje strukturę drewna. Do czyszczenia natomiast powinno stosować się tylko preparaty do tego przeznaczone.

Na co zwrócić uwagę wybierając drewniane szafki do łazienki?

Do najpopularniejszych mebli obecnie zalicza się szafki pod umywalki nablatowe 60cm drewnopodobne lub drewniane. Wybierając je z pewnością należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Warto zapoznać się z opiniami na ich temat, a także i wszystkimi parametrami technicznymi. Lepsze będą szafki, które posiadają szuflady lub drzwiczki, które mają funkcję cichego domyku lub pełen wysuw szuflad. Istotna jest także powierzchnia zewnętrzna, by meble można było łatwo utrzymać w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *