Marian i jego ekipa pracuje dokładnie i szybko. To zasługa doświadczonej i zaangażowanej kadry oraz specjalistycznego sprzętu. Pewnie niewiele Cię obchodzi, czym dysponujemy, ale uwierz – zaplecze techniczne firmy komunalnej przekłada się na jakość świadczonych usług. Flota naszych samochodów ciężarowych spełnia wysokie normy środowiskowe PM10, PM2.5. Są one zeroemisyjne CNG, emisja spalin to EURO 5. Jest na tyle duża, że obsługa kilkunastu projektów jednocześnie nie powoduje przestojów, a terminowa realizacja zleceń to nasz znak specjalny. Ale do konkretów!
Sprzęt Mariana – czym dysponujemy?

Hakowce do przewozu większych kontenerów

Hakowce występują w dwóch opcjach – małe i duże – albo posiadają wysuwane ramię, co pozwala dobierać odpowiednio ich wysokość. Mogą więc obsłużyć różne pojemności kontenerów – od 10m3 do 34m3. Udźwigną nawet 30 ton. Sprawdzą się przy transporcie materiałów sypkich, jak również płynnych, a nawet materiałów niebezpiecznych.

Hakowce pozwalają na transport kontenerów z bocznym mechanizmem załadowczym. Ich konstrukcja umożliwia szybki załadunek i rozładunek. Bardzo przydatna cecha, jeśli trzeba wymienić kilka kontenerów na raz. Docenią to klienci, którzy generują duże ilości odpadów, np. centra handlowe czy logistyczne. Hakowce są trwałe i bezpieczne w eksploatacji.

Bramowce do przewozu mniejszych kontenerów

Bramowce w praktyce wykorzystuje się do przewozu kontenerów o pojemności do 20m3. Pozwalają na transport pojemników, które nie są zabezpieczone pokrywami. Poziome podnoszenie kontenera gwarantuje, że nie przechyli się on w trakcie załadunku. Nic się nie wysypie i nie wyleje nawet, jeśli wypełnisz go po brzegi.

Mały bramowiec wywiezie kontener niewielkich rozmiarów, np. o pojemności 1,5m3 lub 2,5m3. Zmieści się na stosunkowo wąskich wjazdach, które często występują przy starszych budynkach, np. kamienicach. Możesz także spać spokojnie – nie uszkodzi podłoża, np. kostki brukowej.

Samochód HDS do zadań specjalnych

Żurawie przeładunkowe służą do transportu ładunku o dużych rozmiarach oraz nietypowym kształcie, z którym nie poradzi sobie hakowiec czy bramowiec. Jego zastosowanie jest jednak o wiele szersze. Przewóz szalunków, ogrodzeń, kontenerów, wybieranie odpadów z pojemników do selektywne zbiórki odpadów typu dzwon, zbieranie gabarytów, pielęgnacja wysokich drzew, wywóz dużych ilości skoszonej trawy, gałęzi, liści drzew – z tym wszystkim Marian upora się w oka mgnieniu. 

Uprawnieni operatorzy HDS podejmą się najbardziej wymagającego zadania – od transportu ciężkich towarów po wysokościowe prace stacjonarne. Załadunek i rozładunek przy użyciu HDS odbywa się za pomocą jednego auta. Zbędne jest używanie dodatkowych dźwigów, wózków widłowych czy innych sprzętów. Klienci doceniają oszczędność czasu i wygodę. Coraz częściej sięgają po wynajem dźwigu HDS i to nie tylko w branży budowlanej.

Śmieciarki do odbioru odpadów od firm i klientów indywidualnych

Duża czy mała śmieciarka – nie zwracamy na to uwagi. A jednak rozmiar ma znaczenie! Te mniejsze o pojemności 6-11m3 obsłużą biura, podziemne parkingi i wszystkie obiekty, na teren których trudno jest wjechać większym samochodem.

Posiadamy także śmieciarki wielokomorowe do odbioru odpadów selektywnie zbieranych przeznaczonych do recyklingu. Ich nowoczesna konstrukcja posiada dwa oddzielne odwłoki oraz wanny zasypowe, co pozwala na wywóz śmieci o różnej frakcji. Odpady nie mieszają się podczas transportu, natomiast są zagęszczane. Takie rozwiązanie znacząco podnosi wydajność świadczonych usług.

Śmieciarki Mariana spełniają restrykcyjne normy emisji spalin. System GPS i kamery monitorują trasę pojazdu i nagrywają obraz z przebiegu pracy. Praca jest przyjazna dla środowiska i cicha. Ten komfort doceniają szczególnie klienci instytucjonalni, właściciele firm, mieszkańcy warszawskich osiedli i wszyscy ci, którzy lubią spokój i dyskrecję.

Pojazdy asenizacyjne do wywozu szamba i kabin WC

Każdy kto posiada szambo, wie jak wysokie mogą być koszty jego wywozu względem użytkowania kanalizacji. Niekiedy jednak nie ma innej możliwości. Dlatego Marian posiada beczkowozy różnej pojemności. Nie ważne czy jesteś posiadaczem kilkumetrowego zbiornika czy też potrzebujesz beczki o pojemności 20m3. Zamawiając wywóz szamba u Mariana – nie przepłacisz!

Wynajmujemy także przenośne kabiny WC. Posiadamy specjalny samochód asenizacyjny ze zbiornikiem na czystą wodę i ścieki. Po każdym użyciu kabina jest myta pod ciśnieniem i odpowiednio dezynfekowana. Każda toaleta wyposażona jest w antypoślizgową podłogę, wieszak na ubrania, lustro, podajnik na rolki papieru, zamek. Kabina WC to dziś nieodłączny sprzęt do obsługi imprez masowych czy też placów budowy.

Sprzęt Mariana do odśnieżania i zamiatania

Zamiatanie i czyszczenie ulic to specjalność Mariana. Od wielu lat zajmujemy się mechanicznym czyszczeniem ulic w sezonie letnim i zimowym. Marian posprząta Warszawę bez względu na porę roku i kapryśną aurę. Kurz, pył, lód, śnieg wszystko to zniknie, kiedy nasza ekipa wyruszy na ulice.

A jeśli potrzebujesz posprzątać magazyn, halę, plac, parking? Podejmiemy się każdego zlecenia w dogodnej dla Ciebie porze tak, aby prace porządkowe były jak najmniej uciążliwe i wykonane w jak najkrótszym czasie. Szybka realizacja zlecenia jest możliwa, gdyż sprzęt Mariana to park profesjonalnych pojazdów, urządzeń i maszyn.

Zamiatarki ręczne i ciągnikowe


Zamiatarki występują w różnych rozmiarach i posiadają różną siłę ssania. Ręczne przeznaczone są do chodników, wąskich uliczek w parku, niewielkich parkingów. Posiadają zbiorniki o pojemności od 4m3 do 6m3 i niewielkie gabaryty, dlatego są bardzo mobilne i zwrotne, z łatwością dotrą do trudno dostępnych zakamarków. Powietrze wydmuchiwane jest przez specjalną komorę rozprężającą, dlatego pracują bardzo cicho. System recyrkulacji zasysanego powietrza redukuje kurzenie, dzięki czemu urządzenie nie zużywa dużo wody.

Duże zamiatarki montowane do ciężarówek poradzą sobie z najbardziej zabrudzonymi powierzchniami miejskimi, przemysłowymi i handlowymi. Mogą pracować w trudnym i nierównym terenie. Są bardzo wydajne – w ciągu minuty zbierają do 1 tony piachu, żwiru i innych nieczystości. Zebrane nieczystości zostają przeniesione taśmociągiem na skrzynię ładunkową ciężarówki. Mają zastosowanie nawet w tak ekstremalnych warunkach, jakie panują np. w cementowni.

Polewarki do czyszczenia powierzchni na mokro

Polewarki służą do zmywania oczyszczonej powierzchni na mokro. Wszyscy doceniamy ich pracę w letnie, upalne dni, kiedy pył i kurz dają się we znaki. Specjalne wysokociśnieniowe dysze dostarczają wodę do listew zraszających, które dokładnie zmyją sprzątaną powierzchnię. Najczęściej są to jezdnie, ale polewarki można stosować także w przypadku dużych placów czy parkingów wokół firm. Ekipa Mariana dba więc nie tylko o czystość ulic Warszawy, ale także wyręcza w tym klientów biznesowych, administrację osiedla czy instytucje państwowe.

Posypywarki do zimowego utrzymania dróg i placów

Posypywarki to niezbędny sprzęt Mariana w okresie zimowym. Wyposażone są w pługi, które odgarną zalegający śnieg i błoto pośniegowe z ulicy i pobocza, a także z terenów nieutwardzonych, np. z placu budowy. Posiadają funkcję regulowania ilości stosowanych środków likwidujących śliskość na czyszczonych powierzchniach. Zaspy i oblodzenia nie mają szans, gdy wpadną pod koła Mariana.

Worki na gruz do praktycznego magazynowania odpadów

Worki na gruz to często doskonała alternatywa dla wynajmu kontenera. Są to elastyczne, wielkie torby, w których możesz sukcesywnie gromadzić większość odpadów oprócz tych niebezpiecznych jak np. azbest czy papa. Nie zajmują wiele miejsca, więc można je przechowywać w prosty sposób aż do zapełnienia.

U Mariana znajdziesz worki na gruz o ładowności od 1 do 2,5 tony. Dostarczamy je pod wskazany adres w kilka godzin po złożeniu zamówienia. Zawsze są to nowe i czyste worki jednorazowego użytku. Czas odbioru jest nieograniczony i następuje w ciągu kilku dni roboczych od zgłoszenia Jeśli zamówisz większą liczbę worków na gruz u Mariana, czekają na Ciebie korzystne rabaty.