Wywóz szamba Warszawa, czyli wakacyjne pogotowie Mariana

13 lipca 2020
Kobieta w kapeluszu na plaży nad morzem
  • Wywóz szamba Warszawa, czy zbiornik na ścieki trzeba opróżniać przed wyjazdem?

  • Wywóz szamba Warszawa, czyli jak sprawdzać stan zapełnienia zbiornika na ścieki?

  • Wywóz szamba Warszawa, czyli dlaczego nie należy dopuszczać do przepełnienia zbiornika na ścieki?

  • Wywóz szamba Warszawa, a więc co jaki czas opróżniać zbiornik?

Witam serdecznie. To znowu ja Marian. Wreszcie mamy wakacje i pomimo tego, że jest jeszcze w naszym kraju epidemia, można na szczęście pojechać na wypoczynek.

Ludzie spragnieni zmiany miejsca, a także wypoczynku jadą nad morze, w góry, czy nad jeziora. Normalne jest, że chcemy zapomnieć o marcu, kwietniu i maju, które to dla dużej ilości ludzi były czasem trudnym. A jeśli było się człowiekiem samotnym i zostały tylko rozmowy telefoniczne, to pokusa opuszczenia domu, gdy dano taką możliwość, stała się trudna do zwalczenia.

Ale nie o psychologicznych skutkach pandemii, które powinny być omawiane przez bardziej upoważnionych do tego ludzi, będziemy tu mówić, ale o tym co należy zrobić niezwłocznie przed wyjazdem.

Wywóz szamba Warszawa, a więc czy opróżniać zbiornik na ścieki przed wyjazdem wakacyjnym?

O tym, że szambo trzeba opróżniać przed wyjazdem w zimie, żeby nie doszło do zamarznięcia ogólnie wiadomo, a nawet możecie przeczytać o tym u mnie na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz szamba Warszawa, a więc czy szambo może zamarznąć?

Ale zazwyczaj, kiedy myślimy o jakimś wyjeździe, zastanawiamy się, co na niego zabrać, jakie ubrania – lekkie czy też trochę cieplejszych, bo pomimo wakacji może przyjść gorsza pogoda. Ale rzadko myślimy o opróżnieniu szamba, no bo przecież wóz asenizacyjny był tydzień temu, a potem było tylko jedno pranie, a reszta ścieków została po kąpieli, a zmywarkę wstawimy przed wyjazdem. No tylko, że po powrocie będzie dużo brudnych ubrań na dwa, trzy lub nawet cztery prania. I już mamy problem.

Należy również zaznaczyć, że ważny jest regularny odbiór szamba przez cały rok, najlepiej co dwa tygodnie, gdyż zapobiega on przepełnianiu się szamba, które jest groźne dla środowiska, o czym możecie przeczytać u mnie na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Przepełnione szambo, czyli kolejny problem dla środowiska

Reklama

Wywóz szamba Warszawa, czyli jak sprawdzać stan zapełnienia szamba?

Szambo jest zbiornikiem, o którym nie myślimy zbyt często, chyba, że się przepełni i nie jest w stanie dalej spełniać swojej funkcji. Ale jak sprawdzać jego stan zapełnienia, żeby w odpowiednim czasie zamówić wywóz szamba?

Można co jakiś czas otwierać pokrywę i samemu to sprawdzać, co jednak nie zachęca. Ale są też inne sposoby, np. czujnik mechaniczny działający na zasadzie pływaka lub elektryczny działający na podobnej zasadzie, tyle że posiada on część sygnalizacyjno – świetlną lub dźwiękową, którą mamy w domu. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Wywóz szamba Warszawa, czyli jak Marian uratował pranie?

Pamiętam, jak któregoś dnia lipca jadę sobie po Warszawie, po wykonaniu kolejnego zlecenia, a tu głośno i wściekle dzwoni telefon. Ściszyłem radyjko, żeby odebrać. A właśnie moje nowe odkrycie muzyczne. Posłuchajcie!

Wywóz szamba Warszawa – Off Topic Mariana

Moja intuicja w takich wypadkach jest wyjątkowo złośliwą istotą i sprawdza się co do joty. A mianowicie, moje przeczucie było tego rodzaju, że dzwoni ktoś, kto ma tak przepełnione szambo, że nawet zwykły prysznic grozi śmierdzącą apokalipsą na podwórku. I rzeczywiście.

Okazało się, że dzwonił mój stały klient pan Edward z Wawra, który wrócił z jednego wakacyjnego wyjazdu, a za dwa dni znów planował podróż.

Robił właśnie drugie pranie, gdy usłyszał źle wróżący gulgot w rurach i wiedział, że trzeciej partii ubrań nie upierze dopóki nie zostanie wywiezione szambo. Gorzej, że planował dzisiaj jeszcze myć podłogi, wykąpać się jak należy, ale nie dość, że z rur wydobywały się niepokojące dźwięki, to na podwórku od czasu do czasu coś śmierdziało.

Tak więc pan Edward został uziemiony i nie mógł nic wyprać i umyć. Pytał więc, czy nie mógłbym przyjechać wieczorem lub jutro rano. Na szczęście mogłem zrealizować wywóz szamba dzisiaj, więc niezwłocznie zjawiłem się u pana Edwarda.

Wywóz szamba Warszawa – Marian jest tam, gdzie go potrzebują

Szambo pana Edwarda było przepełnione, ale na szczęście mogło być gorzej. Po opróżnieniu zbiornika na ścieki chwilkę pogadaliśmy i zaraz potem pojechałem wykonywać inne zlecenia.

Wywóz szamba Warszawa, czyli podsumowanie

Kiedy planujemy dłuższe wyjazdy, zawsze lepiej zamówić wcześniej wywóz szamba. W zimie dlatego, że zbiornik na ścieki może ulec zamarznięciu, a przez to uszkodzeniom, w lecie natomiast musimy się liczyć z tym, że po dłuższych wojażach mamy więcej ubrań do prania, a szambo ma jednak ograniczoną pojemność, co przy niepraktycznym zarządzaniu zużywaniem wody skończyć się może przepełnieniem szamba, które jest groźne dla środowiska.

Poza tym dobrze jest, gdy przez cały rok zamawiamy wywóz szamba w regularnych odstępach czasu – co dwa tygodnie. Sprawdzanie stanu zapełnienia szamba umożliwiają nam mechaniczne lub elektryczne czujniki, które możemy zamontować.

Jeśli potrzebujecie zamówić u Mariana wywóz szamba dzwońcie na numer: 669 939 999 lub piszcie na adres: kontakt@zamowmariana.pl, a na pewno przyjadę i rozwiążę wasz problem.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie