Wywóz szamba Warszawa, a więc czy szambo może zamarznąć?

22 maja 2020
Domek letniskowy zimą
  • Wywóz szamba Warszawa, czy możliwe jest jego zamarzanie zimą?

  • Wywóz szamba Warszawa, czyli jak uniknąć zamarznięcia zbiornika na ścieki?

  • Wywóz nieczystości płynnych w Warszawie, a więc kiedy szambo może zamarznąć?

  • Wywóz szamba Warszawa, ale co zrobić ze zbiornikiem na ścieki przy domku letniskowym, gdy nadchodzi zima?

Kiedy zbudujemy nasz dom, a prace przy jego zakończeniu będą szły ku końcowi, czyli zadbamy również o odprowadzanie ścieków, możemy jeszcze niepokoić się o jedno, a mianowicie o to, czy w zimie nie zdarzy się tak, że zbiornik na ścieki po prostu nam zamarznie i czy nie trzeba już teraz myśleć nad jakimiś zabezpieczeniami na okres zimowy.

Tak więc, mimo ciepłej wiosny wracam w tym poście do niezbyt przyjemnego mroźnego czasu zimowego, żeby rozjaśnić niepewności kłębiące się w waszych głowach.

Reklama

Uwaga! Uwaga! Szamba zamarzają! Czasami

Na przykład wtedy gdy szambo jest mało używane (na działkach w domkach letniskowych). Wtedy trzeba opróżnić szambo przed wyjazdem z takiej działki, gdyż w przeciwnym przypadku taki zbiornik może zamarznąć, a konsekwencją tego może być uszkodzenie konstrukcji szamba, co będzie generowało duże koszty naprawy. Nie dopuście do tego! Macie przecież Mariana. Opróżniam szambo w kilkanaście minut, a wy w tym czasie posłuchajcie ulubionej muzyki.

Wywóz szamba – Off Topic Mariana

Opróżnianie szamba Warszawa, a więc czemu zbiornik na ścieki zamarza

Na początku powiem wam, że szambo, którego codziennie używamy nigdy nie zamarznie. Dzieje się tak dlatego, że przebiegają tam ciągle procesy biologiczne takie jak fermentacja i gnicie, których skutkiem jest wydzielanie się gazów sprawiających, że w szambie panuje dodatnia temperatura.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Marian opowiada, jak sprawić by szambo służyło nam przez długie lata?

Ale jeśli przez dłuższy czas do zbiornika nie są dostarczane ścieki naturalnym jest, że bytujące tam mikroorganizmy nie będą miały świeżego pożywienia, tak więc i rozkładać nie będą miały czego.

Zachodzące tam procesy zaczną zanikać, temperatura się obniży, aż w końcu spadnie po niżej zera i zawartość zbiornika zacznie zamarzać.

A że zamarznięte płyny zwiększają swoją objętość, to ścieki w stałym stanie skupienia mogą zacząć napierać na konstrukcję szamba, co może je uszkodzić.

Opróżnianie szamba Warszawa, czyli jak uniknąć jego zamarznięcia

Żeby uniknąć zamarznięcia szamba, musi być spełnionych kilka czynników.

Często jest na przykład tak, że rura odpływowa kierująca ścieki do zbiornika jest wkopana pod złym kątem i ma słabe nachylenie, przez co zbiera się w niej woda, która podczas zimy może zamarznąć.

Taki sam problem może zaistnieć, gdy szambo jest przepełnione, ponieważ rura odprowadzająca ścieki do zbiornika jest pełna wody co grozi zamarznięciem rury i szamba.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kiedy wywozić szambo? Nie zgaduj, załóż elektryczny czujnik

Ważne też jest wkopanie rury odprowadzającej ścieki. Chodzi o to, by była ona dwadzieścia centymetrów niżej niż linia przemarzania gruntu.

Jeśli jednak musi ona być wkopana płycej, trzeba ją odizolować od podłoża. Można to zrobić wykładając wnętrze wykopu styropianem lub kupić fabrycznie izolowaną rurę.

Do zamarznięcia zbiornika może też przyczynić się rura odpływowa mająca zbyt małą średnicę. O zamarzaniu szamba więcej dowiecie się tutaj.

Wywóz szamba, czyli podsumowanie

Przydomowe szamba, które używamy codziennie, nie mają prawa zamarznąć, gdyż przebiegają w nich procesy biologiczne, które generują dodatnią temperaturę we wnętrzu zbiornika, co naturalnie uniemożliwia przejście płynu w stały stan skupienia. Ale w niektórych przypadkach szambo może zamarznąć.

Masz domek letniskowy? Przed zimą nie zapomnij o wywozie szamba!

Jeśli mamy zbiornik na ścieki przy domku letniskowym, musimy go całkowicie opróżnić przed naszym wyjazdem, gdyż w zimie jego zawartość zamarznie.

Tak samo, jeśli mamy źle ułożoną instalację odpływową (zły kont nachylenia rur lub mała średnica), możemy mieć problem z zamarzającym zbiornikiem.

Jeśli natomiast mamy przepełnione szambo, to tak jak w powyżej opisanym przypadku, może zamarznąć rura odprowadzająca ścieki, gdyż jest pełna, a także szambo.

Tak więc to czy zbiornik na ścieki zamarznie, zależy od tego, czy jest używany i od dobrego ułożenia instalacji odpływowej.

A jeśli chcesz bym opróżnił ci szambo to dzwoń na numer 669 939 999 lub pisz na adres mailowy kontakt@zamowmariana.pl. Jeśli to zrobisz szambo możesz uważać za wywiezione.

A ciekawych mojego zawodu zapraszam na bloga, na którym dzielę się potrzebnymi radami na interesujące czytelników tematy.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie