Wywóz śmieci Warszawa, czyli segregacja odpadów także i w Święta!

23 grudnia 2020
wywóz odpadów
  • Święta, święta i po świętach, a kontener na śmieci pełny

  • Wywóz śmieci Warszawa, czyli nie zapomnij o segregowaniu odpadów

  • Wywóz odpadów Warszawa, czyli nie marnujemy jedzenia

  • Kontener na śmieci Warszawa, czyli świąteczna fabryka śmieci i prezenty dla kwiatów

Witam serdecznie. To znowu ja Marian. Ten od wywozu odpadów w Warszawie. Święta to cudowny czas. Spotykamy się z dawno niewidzianą rodziną, przyrządzamy przeróżne pyszności na stoły wigilijne, dajemy sobie nawzajem prezenty, a później śpiewamy kolędy, rozmawiamy ciesząc się z kolejnego radosnego spotkania. Ale tak jak przed obżarstwem przestrzegają nas w tym okresie dietetycy, tak ja zwrócę uwagę na inny problem, który co prawda istniał, istnieje i istnieć będzie zawsze, ale w święta narasta i trzeba zwrócić nań szczególną uwagę. Polega on na tym, że w ferworze świątecznych przygotowań i olbrzymiej ilości generowanych odpadów przestajemy zwracać uwagę na to do którego kosza coś wyrzucamy, a po świętach gdy realizujemy wywóz śmieci w Warszawie w kontenerach są rzeczy, które można by jeszcze spożytkować lub oddać, a się marnują. Tak więc w poście napiszę dziś o tym jak poradzić sobie z dużą ilością śmieci i ich segregacją, a także o tym, że jedzenie w cale nie musi się zmarnować w śmietniku.

Reklama

Wywóz odpadów Warszawa, czyli co zrobić z nadmiarem jedzenia po Świętach?

Gdy święta się skończą, goście wyjadą, a my zostajemy w domu sami pojawia się problem, którego bardzo rzadko doświadczamy. Zdarza się bowiem, że gdy przygotowywaliśmy wszystko na Święta Bożego Narodzenia trochę przesadziliśmy i zostało nam dużo jedzenia, którego nie jesteśmy w stanie zjeść. Łasuchy się ucieszą, bo na śniadanie, obiad i kolację przez jakiś czas będzie można zjeść pierogi, karpia, łazanki, sałatkę, a na koniec ukroić kawałek piernika. Co rozważniejsi zamrożą to co wiedzą, że nie zjedzą od razu, a może się zepsuć. Inni oddadzą to co zostało potrzebującym i to też będzie bardzo dobry krok.

Wywóz odpadów w Warszawie po Świętach dotyczy także dużych ilości resztek jedzenia

wywóz odpadów warszawa

Ale są też i tacy co bez mrugnięcia okiem wyrzucą do kontenera na odpady dużo niezepsutego mogącego się przydać jedzenia. I gdy po świętach realizuję zlecenia na wywóz odpadów widzę, że w kontenerach nie zawsze są tylko śmieci, ale i dużo żywności. Pamiętajmy, żeby nie wyrzucać tego co jest jeszcze zdatne do jedzenia. Zawsze lepiej jest oddać to czego nie przejemy ludziom, którzy często głodują niż wyrzucać coś co jest dobre do spożycia. Jeśli weźmiemy sobie to do serca nic nie zostanie zmarnowane, a wywóz odpadów po świętach nie będzie fundował tak przykrych widoków jak dobre jedzenie w kontenerze na śmieci.

Jak segregować odpady w Warszawie i nie tylko?

Przez kilka dni przed świętami, a także w czasie ich trwania generujemy większe niż zwykle ilości odpadów. Wszystko przez przygotowania do wigilii, podczas których do naszych śmietników trafia większa ilość butli i butelek, paczek po cukrze, opakowań po jajkach, wędlinach i różnym innym mięsie, a także większe i mniejsze foliowe siatki, zużyte ręczniki papierowe, chusteczki, stare ścierki. Chciało by się powiedzieć, że przez ten czas nasz dom przeradza się w fabrykę śmieci. Musimy jednak pamiętać, by każda resztka, plastik, szkło, papier, czy metal trafiły do właściwego worka, a później pojemnika. A o tym jak poprawnie segregować śmieci możecie przeczytać na moim blogu.

Pamiętajmy, że segregacja nie tylko ułatwia wywóz odpadów nie tylko w Warszawie, ale sprawia, że więcej śmieci nadaje się do przetworzenia i mniej ich trafi na wysypiska śmieci, a staną się materiałem zdatnym do użycia w produkcji np. szkło, plastik, metal, papier.

Ale jeśli segregacja odpadów nie będzie dla nas ważna to przyczynimy się do większej ilości nieczystości, których nie będzie można drugi raz wykorzystać, a co za tym idzie będą one zalegać na składowiskach odpadów.

Wywóz odpadów nie zawsze jest konieczny. Jak zrobić domowy kompost?

Kiedy jest okres wiosenny, letni, czy jesienny duża część odpadów biologicznych może zasilić nasz kompost. Ale co zrobić w święta, kiedy to nie jest możliwe? Wszystko zależy od tego jakie odpady mamy, bo większość lepiej wrzucić do kontenera na śmieci i tyle, ale są i takie, które nawet w zimę da się spożytkować. Mówię tu o skorupkach po jajkach. Możemy je rozdrobnić i wsypać trochę do doniczek z kwiatami co da naszym zielonym przyjaciołom dużo składników odżywczych. Będzie to bardzo dobry prezent dla naszych kwiatków, które na pewno się ucieszą co pokażą nam rosnąc i kwitnąc pięknie w swoim czasie.

Segregacja i wywóz odpadów obejmuje także niepotrzebną żywność

A jeśli będę wam potrzebny po świętach by wywieść kontener na odpady dzwońcie na numer 669 939 999 lub piszcie na adres mailowy kontakt@zamowmariana.pl, a szybko przyjadę i wywóz śmieci w Warszawie odbędzie się szybko i sprawnie.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie