Wywóz odpadów zielonych Warszawa – kiedy warto zamówić kontener?

9 listopada 2020
Worki z odpadami zielonymi przygotowane do wywozu
  • Lepiej wywieźć odpady zielone czy zbudować kompostownik w ogrodzie?

  • Wywóz odpadów Warszawa – poznaj zasady miejskiej zbiórki!

  • Planujesz generalne porządki? Zamów kontener na odpady Warszawa!

Jesień trwa w najlepsze, a z nią prace porządkowe w ogrodzie. Dla wielu osób podcinanie gałęzi, krzewów, kwiatów i innej roślinności może być całkiem przyjemne, jednak problem zaczyna się w momencie nagromadzenia pokaźnej sterty odpadów. Nie macie pojęcia, co z nią zrobić? Nie jesteście sami! Od czego macie Mariana! Dziś opowiem, jak należy postępować, aby nie ściągnąć sobie na głowę kłopotów.

Wywóz odpadów zielonych Warszawa – czy można je spalić w ogrodzie?

Sąsiad szwagra palił liście i nie miał z tego tytułu żadnych problemów? Pamiętajcie – wam może się to nie udać! Znajoma również myślała, że szybko pozbędzie się problemu, jednak policja zawitała do niej szybciej, niż dym uniósł się w kierunku nieba. Niestety, nawet jeśli macie spokojnych sąsiadów, to weźcie pod uwagę to, że patrol może zjawić się w okolicy w najmniej spodziewanym momencie.

Zgodnie z przepisami prawa palenie odpadów zielonych jest niedozwolone, a więc grozi mandatem.

W najlepszym przypadku można otrzymać pouczenie od mundurowych, jednak lepiej nie ryzykować. Trzeba również wziąć pod uwagę, że nasza planeta jest wystarczająco obciążona, a więc nie potrzebuje kolejnej dawki spalin.

Reklama

Kompostownik – jak samemu zagospodarować odpady zielone?

Odpady zielone należą do grupy odpadów organicznych, które ulegają samoczynnemu rozkładowi. Niejedna osoba zastanawia się, w jaki sposób je zagospodarować. Wiadomym jest, że wywóz odpadów zielonych organizowany przez miasto Warszawa odbywa się jedynie w ustalonych terminach. Liście, gałęzie, chwasty zalegające na działce nie tworzą zachęcającego krajobrazu. Właśnie dlatego wiele osób rozważa budowę kompostownika.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz odpadów Warszawa – dlaczego warto założyć kompostownik?

Podczas prac porządkowych w ogrodzie generowane są przede wszystkim odpady biodegradowalne, czyli takie, które można umieścić w kompostowniku. Oczywiście takie rozwiązanie ma zarówno zalety, jak i wady. Z pewnością można powiedzieć, że nie zawsze jest idealne. Wzbraniasz się przed budową kompostownika?

Wywóz odpadów czy kompostownik – co wybrać w Warszawie?

Plusy kompostownika:

  • Zmniejszenie ilości odpadów zielonych – w wielu przypadkach nie pomieścimy w kompostowniku wszystkich odpadów zielonych, jednak możemy pozbyć się znaczącej ich części. Wiele zależy oczywiście od wielkości konstrukcji. Nie każdy może pozwolić sobie na duży kompostownik, szczególnie jeśli działka jest malutka.
  • Oszczędność gotówki – kompostownik niesie za sobą realne oszczędności. Im mniej odpadów zielonych, tym niższy koszt wywozu.
  • Darmowy nawóz – ci, którzy cenią sobie ekologiczne środki użyźniające glebę będą zadowoleni. Dzięki kompostownikowi można zyskać darmowy nawóz o wysokiej skuteczności. Wiele osób uważa, że sprawdza się on o wiele lepiej, niż produkty o chemicznym składzie.
  • Niski koszt budowy – na kompostownik mogą pozwolić sobie nawet ci, którzy posiadają ograniczoną ilość środków finansowych. Dodatkowym atutem jest fakt, że konstrukcję można wznieść samodzielnie.

Minusy kompostowników:

  • Uciążliwy zapach – nie bez powodu kompostownik jest umieszczany zwykle w najdalszej części ogrodu. Raczej nie zaleca się jego budowy w okolicy balkonu lub tarasu. Zapach jest szczególnie męczący w ciepłe dni.
  • Owady i gryzonie – wokół kompostownika pojawiają się nie tylko owady, ale również gryzonie, takie jak np. myszy i szczury. Szkodniki pojawiają się głównie wtedy, gdy do kompostownika wrzucamy także inne odpady np. resztki jedzenia, jednak nie jest to regułą.

Zastanawiasz się, czy warto założyć kompostownik? Zobacz poradnik!

Generalne porządki w ogrodzie – a może kontener na odpady Warszawa?

Wywóz odpadów zielonych organizowany przez miasto Warszawa odbywa się co dwa tygodnie – wyłącznie w terminie od marca do listopada. Co mają zrobić osoby, które zdecydowały się posprzątać działkę w innym terminie? Najprościej zamówić kontener na odpady u Mariana!

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kontener na odpady – jak wybrać?

Oferuję wywóz odpadów w Warszawie i okolicy w dogodnie wybranym terminie. Ponadto, nie narzucam żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o limit. Zjawię się z niezbędnym sprzętem o ustalonej porze i pozbędę się niepotrzebnej zieleniny. Nie ma znaczenia, czy jest to lipiec, czy luty! Wystarczy jeden telefon, aby ustalić przebieg współpracy i zakres usług. Z mojej oferty szczególnie chętnie korzystają ci, dla których kompostownik na działce nie wchodzi w rachubę. A jak jest u was?

Kontener na odpady zielone Warszawa – Zamów w dogodnym terminie!
Zadzwoń lub napisz!

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie