Wywóz odpadów Warszawa – dlaczego warto korzystać z recyklomatów?

16 marca 2020
Plastikowe butelki PET
 • Obywatelski recykling – puszki i butelki oddaj do recyklomatu!

 • Wywóz odpadów – gdzie znajdziesz recyklomaty w Warszawie?

 • Odbiór odpadów Warszawa – co dostaniesz za Eco punkty?

Dziś już nie mamy wyjścia — trzeba dbać o planetę! Można to robić, oszczędzając energię, sadząc drzewa, ale według Mariana jednym z ważniejszych sposobów jest segregacja odpadów i poddawanie ich recyklingowi. Pozwala to ograniczyć wywóz odpadów zmieszanych na rzecz posegregowanych surowców, które można przetworzyć. Warszawa wychodzi z inicjatywą i udostępnia w tym celu recyklomaty, o których Marian dzisiaj opowie.

Recyklomaty – pomysł na wywóz odpadów w Warszawie

Pamiętajcie, że jeśli chodzi o wywóz odpadów Warszawa zawsze może liczyć na Mariana. Szybko pozbędziecie się gruzu i innych śmieci po budowie lub remoncie, zamawiając kontener. Wystarczy do mnie zadzwonić lub napisać, a już odpalam ciężarówkę i zanim się obejrzycie, macie problem z głowy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Hałda śmieci po remoncie – co z tym zrobić i nie przepłacić?

Jednak mimo to nie można nie wspomnieć o wartej uwagi inicjatywie, jaką są recyklomaty. Recykomaty to nic innego jak automaty do recyklingu. Są one rozstawione w różnych punktach w Warszawie. Można do nich wrzucać śmieci z konkretnych surowców, które potem poddawane są recyklingowi. Za każde oddanie odpadów do recyklomatu dostaje się punkty, których stan można kontrolować w aplikacji.

Reklama

Wywóz odpadów do recyklomatu w Warszawie – Zobacz jakie to proste!

Automaty są opróżnianie nawet kilka razy dziennie — stan zapełnienia jest monitorowany on-line. W przypadku chęci skorzystania z recyklomatu, można sprawdzić poziom zapełnienia w aplikacji ECO-Portfel, gdzie kolor niebieski oznacza pusty automat, kolejne kolory (zielony, żółty, pomarańczowy) następne poziomy zapełnienia, aż po czerwony, który oznacza, ze recyklomat jest pełen.

Wywóz odpadów Warszawa – co wrzucicie do recyklomatu?

Kiedy już wiemy, jak działają reykolmaty, teraz nadszedł czas, by dowiedzieć się jakie rodzaje odpadów można do nich wrzucać.

Odpady przyjmowane w recyklomatach to niezgniecione butelki plastikowe (PET) po napojach, szklane butelki po napojach oraz aluminiowe puszki po napojach.

W celu lepszego zrozumienia, jakie odpady przyjmują recyklomaty, koniecznie trzeba pamiętać, że nie można wrzucać do nich:

 • butelek po chemii gospodarczej,
 • pojemników po aerozolach,
 • plastikowych opakowań innych niż butelki,
 • zabrudzonych, zatłuszczonych butelek szklanych.

Obecnie w Warszawie znajduje się 10 recyklomatów, z których mogą korzystać mieszkańcy. Znajdują się one na Ursynowie, Mokotowie, Żoliborzu, Ochocie, Bielanach, Białołęce i Pradze.

Nagrody za ECO punkty — czy warto wywozić odpady do recyklomatu?

Jak już Marian wspomniał, za oddawanie odpadów do recyklomatu dostaniecie punkty. Można je wymieniać na atrakcyjne nagrody i zniżki. Obejmują one m.in. Multikino.

Wywóz śmieci Warszawa – zamień odpady na ECO punkty w recyklomacie

Za 30 ECO punktów można otrzymać zniżkę na zestaw w barze w Multikinie, a za 40 ECO punktów bilet z oferty Multikina o wartości 16 zł. Z kolei 20 ECO punktów można wymienić na kartę „Rodzina do Kina”, a 25 ECO punktów na M!Kartę. Już za 5 punktów można otrzymać darmową kawę w Costa Coffee.

Oczywiście warto zapoznać się także z innymi ofertami wymiany punktów. Zbiera się w je w prosty sposób. Wystarczy po wyrzuceniu odpadów do recyklomatu zeskanować QRcode, a wcześniej zainstalować aplikację ECO Portfel.

Według Mariana taka zamiana odpadów na punkty zdecydowanie się opłaca. Nie ma co ukrywać, w kocu zyskuje się podwójnie. Po pierwsze, ratujemy planetę i rozsądnie pozbywamy się odpadów, a po drugie zbieramy punkty, które można wymienić na przyjemności.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Nie! Dla plastiku. Projekt minimalizacji wywozu odpadów. Przyłączycie się?

Regulamin wymiany Eco punktów na nagrody. Sprawdź szczegóły!

Oczywiście przed rozpoczęciem korzystania z recyklomatów i wymiany punktów warto dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania. Oto najważniejsze zasady akcji:

 • z recyklomatów może korzystać każdy,
 • niezbędne jest posiadanie aplikacji „ETS Portfel”,
 • surowce trzeba wrzucać pojedynczo do recyklomatu,
 • plastikowe butelki i puszki nie powinny być zgniecione.

Po zastosowaniu się do zasad akcji wystarczy już tylko zbierać punkty i wymieniać je na wybrane nagrody. Celem akcji jest między innymi edukacja na temat selektywnej zbiórki odpadów i właściwego ich segregowania.

Marian radzi, Marian wspiera, Marian odpady odbiera!

Pamiętajcie, że jeśli zbywają wam odpady po budowie, remoncie, a czas nagli, wywóz odpadów zamówicie u Mariana. Ekipa osiłków w mgnieniu oka zapełni kontener. Jeśli tylko chcecie, aby ktoś Cię wyręczył w załadunku.

Wywóz odpadów Warszawa i załadunek kontenera w jednym:)
Zamówisz u Mariana – Zadzwoń lub napisz!

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie