Wywóz odpadów Warszawa, czyli jak to robić w czasach pandemii?

17 kwietnia 2020
Scrabble - napis pandemia
  • Wywóz odpadów Warszawa, czyli co zmieniło się w ich odbieraniu?

  • Wywóz śmieci Warszawa, a więc jakie są sposoby segregacji w czasach epidemii?

  • Wywóz odpadów Warszawa, czyli jak odbierać śmieci od osób zakażonych?

  • Wywóz śmieci Warszawa, czyli co robić ze zużytymi maseczkami?

Witam serdecznie. To znowu ja Marian i powiem wam szczerze, że ta epidemia bardzo dużo zmieniła w naszym życiu, a także w branży wywozu odpadów. Choroba sprawiła, że zwiększyła się ilość kategorii, według których przeprowadza się odbieranie odpadów.

Dziś poza kategoriami takimi jak odpady zmieszane, plastik, szkło, metal, makulatura, odpady medyczne, przemysłowe i budowlane zrodziła się nowa grupa kategorii. Nie dotyczy ona jednak rodzaju odbieranych śmieci, a grupy odbiorców, która korzysta z usług firm wywożących odpady.

Mówiąc najprościej – inaczej postępujemy z odpadami generowanymi przez osoby zdrowe, a inaczej z tymi, które wytwarza ktoś zarażony lub będący na domowej kwarantannie, gdyż akurat miał kontakt z kimś zarażonym.

W tym wpisie postaram się jak najzwięźlej wyszczególnić wszystkie grupy osób i powiedzieć, co mają z tymi odpadami robić i jak będzie przebiegać ich odbieranie.

Reklama

Wywóz odpadów w Warszawie, czyli jakie grupy odbiorców są wyszczególnione na czas epidemii?

Mamy cztery grupy osób, których położenie wymaga stosowania zupełnie różnych od siebie metod gospodarowania odpadami.

Są to osoby zdrowe, zarażone koronawirusem, będące na kwarantannie i stosujące środki zapobiegawcze np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, a także osoby będące w izolacji.

Każda z grup jest w zupełnie innej sytuacji i do każdej z nich muszą być dopasowane inne środki zapobiegawcze.

Tak na marginesie – wiele osób pracuje dzisiaj online. Niektórzy już narzekają na brak kontaktów. W domu jest nudno? Są na to sposoby! Wpadnijcie na kanał Youtube. Ninateka.pl – dla każdego coś dobrego:)

Wywóz odpadów Warszawa – Off Topic Mariana

Wywóz odpadów Warszawa, czyli osoby zdrowe w boju z pandemią

Nawet jeśli jesteśmy osobami zdrowymi, mającymi dobre samopoczucie, to chcemy się zabezpieczyć, żeby takiego stanu nie utracić, więc stosujemy środki dezynfekcyjne, w miejscach publicznych i w pracy nosimy maseczki, ale w głowie pojawia się pytanie: „Co z nimi zrobić gdy się zużyją”? Jeśli mamy maseczkę wielorazową to od razu ją pierzemy, ale co zrobić z jednorazową?

Maseczkę i rękawiczki wrzucamy do kosza przeznaczonego do wywozu odpadów zmieszanych.

Jestem zarażony! Co mam zrobić więc z wywozem odpadów?

Odpady wytwarzane przez osoby zarażone stanowią większe niebezpieczeństwo niż śmieci generowane przez gospodarstwa domowe zamieszkiwane przez osoby zdrowe, więc ich odbiór jest obwarowany kilkoma obostrzeniami, np. worki muszą mieć oznaczenie (napis C) i muszą być odbierane nie rzadziej niż co 7 dni. Po odebraniu takiej partii odpadów pojemnik na śmieci musi być zdezynfekowany. Więcej przeczytacie tutaj.

Wywóz odpadów podczas kwarantanny, a więc jak to zrobić?

Osoby, które są poddane kwarantannie lub stosują środki zapobiegawcze, powinny segregować odpady tak samo jak przed epidemią, tylko maseczki i rękawiczki powinny być zbierane do osobnych worków, które po uprzednim zawiązaniu mają być wrzucane do pojemników na odpady zmieszane.

Wywóz odpadów Warszawa, czyli co mają robić osoby w izolacji?

Osoby będące w izolacji powinny z uwagi na swoją sytuację mieć jak najmniejszą styczność z wytwarzanymi przez siebie śmieciami, tak więc ilość i sposób wyrzucania śmieci musi być inny.

Worek ze śmieciami powinien być zapełniony tylko do ¾ objętości i nie może być związywany przez osobę będącą w izolacji. Zrobić to powinien ktoś kto wynosi worek z miejsca izolacji. Ta osoba powinna umieścić worek w drugim worku, zawiązać go i zabezpieczyć przed przypadkowym otwarciem.

Worek z odpadami powinna przenieść w rękawiczkach do miejsca przeznaczonego do gromadzenia odpadów i umieścić w oznakowanym pojemniku przeznaczonym na te odpady. Dzięki temu ryzyko rozniesienia się wirusa poprzez odpady nieco się zmniejszy.

Wywóz odpadów Warszawa, a więc czy wszystkie odpady trzeba niezwłocznie wywozić?

Jeśli zdarzyło się tak, że jesteśmy poddani kwarantannie lub też w miejscu izolacji, to są na szczęście odpady, które nie wymagają natychmiastowego odbioru. Mówimy tu o zużytych bateriach, akumulatorach, świetlówkach i zepsutym sprzęcie elektronicznym. Elektrośmieci nie mogą być łączone z innymi odpadami.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz odpadów i elektrośmieci, czyli co z nimi zrobić?

Najlepszym sposobem będzie więc przechowanie ich w domu przez okres naszej kwarantanny, a potem zaniesienie ich do gminnego punktu zbiórki odpadów. I będzie to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które zmniejszy ryzyko zarażenia innych.

A jeśli znaleźliście mnie w Internecie i chcecie skorzystać z moich usług dzwońcie pod numer 669 939 999 lub piszcie na maila kontakt@zamowmariana.pl.

A jeśli ktoś przed zdecydowaniem, czy chce zamówić moje usługi lub nie, chce mnie bliżej poznać, to zapraszam na bloga. Na nim dowiecie się, jak rozsądnie gospodarować śmieciami, przestaną być dla was tajemnicą ceny firm zajmujących się wywozem odpadów, a także będziecie mogli poznać Mariana od kuchni, czytając historie z pracy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz gruzu Warszawa, czyli koronawirusowe pogotowie Mariana

A tym czasem pędzę, bo robota czeka, a może właśnie jadę już do kogoś z was?

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie