Wywóz odpadów, a zawieszenie segregacji śmieci, czy to możliwe?

24 kwietnia 2020
Pojemniki na śmieci segregowane
  • Jakie problemy mają gminy z wywozem odpadów?

  • Z jakimi niedogodnościami borykają się firmy zajmujące się wywozem odpadów?

  • Jak muszą radzić sobie z wywozem odpadów osoby zarażone?

  • Wywóz odpadów w Warszawie, a segregacja śmieci – co się zmieni w tej kwestii?

  • Wywóz odpadów Warszawa, a więc kiedy segregacja śmieci nie jest obowiązkowa?

Witam serdecznie. To znowu ja Marian. Mówię wam! Czasy się zmieniają, koronawirus hula po świecie bez opamiętania, a na tym wszystkim cierpią ludzie. Tak jak pandemia wymusiła zmiany w szkolnictwie i pracy, tak samo jest również w branży tak nieodzownej jak wywóz odpadów.

Poza problemami takimi jak brak ludzi do odbioru odpadów, a także tym, że firmy zaczęły grozić nieodbieraniem odpadów z punktów selektywnej zbiórki odpadów, jeśli nie zostaną podniesione opłaty, są też systemowe zmiany mające uporządkować chaos wywołany pandemią.

Przede wszystkim trzeba było jasno określić co trzeba robić podczas wywozu odpadów generowanych przez osoby zarażone, o czym więcej u mnie na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz odpadów Warszawa, czyli jak to robić w czasach pandemii?

Poza tym w niektórych miastach w Polsce pojawił się problem z wywozem odpadów. Koronawirus wpłynął negatywnie na bardzo ważną część gospodarki, nieodzowną branżę, bez której żylibyśmy zasypani śmieciami. Tak więc w tym poście opiszę wam ogólne zmiany, które dotyczą firm zajmujących się wywozem odpadów i mieszkańców korzystających z ich usług.

Reklama

Wywóz odpadów Warszawa, czyli segregacja śmieci zawieszona?

Komplikacje z wywozem śmieci już się pojawiają. Obecnie dotyczą pojedynczych gmin, które jeszcze przed epidemią miały problemy z wywozem śmieci, ale nie wiadomo w jakim kierunku to się rozwinie, a mianowicie, czy uda się problem rozwiązać póki jest niewielki, czy też będzie on miał większe rozmiary i stanie się problemem ogólnokrajowym.

W odpowiedzi na ogłoszenie epidemii niektóre samorządy zamknęły punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Jak podaje “DGP”, w niektórych miastach, np. w Poznaniu zawieszony zostanie wywóz śmieci posegregowanych z domów jednorodzinnych i dopóki instalacje działają, wywóz odpadów ma się odbywać w miarę możliwości w normalnym trybie.

Jednak wywóz śmieci może być utrudniony ze względu na obostrzenia związane ze stanem epidemii. Przedsiębiorcy wprowadzają co prawda środki ostrożności: dzielą pracowników na grupy, zmniejszają ich zagęszczenie. Te środki jednak mogą się okazać niewystarczające, dlatego branża odpadowa i samorządy chcą mieć narzędzia na wypadek kryzysu.

Wywóz odpadów Warszawa, czyli kogo będą dotyczyć zmienione reguły segregacji śmieci?

Zgodnie z projektem nowelizacji specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wojewoda będzie mógł zawiesić selektywną zbiórkę odpadów na terenie całego województwa. Będzie to dotyczyć zarówno gospodarstw domowych, jak i firm zajmujących się wywozem śmieci. Ale dotyczy to najbardziej osób zarażonych, które wytwarzają odpady zakaźne, więc siłą rzeczy trzeba było na ich potrzeby wymyślić nowe zasady.

Wojewoda może ustalić nowe zasady wywozu odpadów

Wywóz odpadów Warszawa, czyli podsumowanie sytuacji

Pandemia nie oszczędziła żadnego obszaru życia codziennego i wszyscy musieliśmy zmienić swój styl życia. Grille robione na wiosnę, zimne piwo w ogródku przed knajpą, spacer po mieście z grupą znajomych zdaje się już być pieśnią przeszłości, opowieścią o dawnych dobrych czasach i jest nam ciężko z tym, że skazani jesteśmy tylko na wirtualne kontakty. Miasto duchów! Nie mogłem się oprzeć. Uwielbiam tych kolesi! Nic na to nie poradzę:) Posłuchajcie!

Wywóz odpadów Warszawa – Off-Topic Mariana

Tak samo gwałtowne zmiany dotknęły firmy zajmujące się wywozem odpadów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz gruzu Warszawa, czyli koronawirusowe pogotowie Mariana

Epidemia wymusiła szereg znaczących zmian, które dotyczą tego, jak gospodarować odpadami osób zarażonych, kiedy może być zawieszona segregacja śmieci. W niektórych gminach przesuwa się również daty odbierania odpadów takich jak: elektrośmieci, szkło, papier, metal, czy plastik.

Przedsiębiorcy natomiast, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby i zmniejszyć możliwość zarażenia się wirusem, rozdzielają pracowników na mniejsze grupy. Ale i to może nie być pomocne, gdy w wyniku choroby zabraknie ludzi do odbioru odpadów, co czasem już ma miejsce.

Ale u mnie na razie na szczęście wszystko w porządku i jeśli chcecie, żebym zrealizował wywóz odpadów dzwońcie na numer 669 939 999 lub piszcie na maila kontakt@zamowmariana.pl, a swój problem możecie uważać za rozwiązany.

A tymczasem jadę, bo już mam kilka zamówień, które chcę z wielką przyjemnością zrealizować. A że koronawirus mi niestraszny, to jadę sobie przez Warszawę wywożąc odpady i patrząc na coraz czystsze miasto i cieszę się, że mam swój wkład w to, by to miejsce było zdrowsze i milsze do mieszkania.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie