Wywóz gruzu Warszawa, czyli planujemy wiosenne remonty!

10 lutego 2020
Kobieta planująca remont i wywóz gruzu
  • Wywóz gruzu Warszawa, czyli jak dobrze zorganizować remont mieszkania?

  • Wywóz gruzu Warszawa, czyli kiedy rozpocząć planowanie remontu?

  • Wywóz gruzu Warszawa, czyli kryteria wyboru firmy zajmującej się wywozem gruzu w Warszawie

  • Jak rozsądnie ustalić harmonogram prac remontowych?

Ponury luty w natarciu, a przemyślenia Mariana apropo rozpoczynania remontu

Każdy, kto musi w tym tygodniu wyjść z domu wie, że pogoda nas nie rozpieszcza, a wręcz utrudnia życie. Wiatr wieje, deszcz zacina, a jednego dnia była nawet burza z piorunami, co w lutym mieć miejsca nie powinno.

W taką pogodę rozpoczynać remont niepodobna, więc i ja wtedy gruzu nie wywożę. Ale za to mam więcej czasu, by pisać teksty na bloga i rozjaśnić czytelnikom pewne kwestie. A choćby tą tyczącą się remontów, bo co prawda teraz trudno jest cokolwiek rozpoczynać, ale można zacząć planować już, jakie prace remontowe wykonamy, i której firmie powierzymy wywóz gruzu.

Reklama

Wywóz gruzu Warszawa, czyli kiedy zacząć planować remont?

Jeśli czujemy, że nasze mieszkanie potrzebuje remontu w jakimś zakresie lub po prostu chcemy zmian, to planowanie najlepiej rozpocząć jakieś trzy miesiące wcześniej. Podczas układania planu prac remontowych musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Po pierwsze musimy wiedzieć, czy chcemy robić remont generalny, czy tylko niewielkie zmiany – od tego będzie zależała ilość czasu potrzebnego na remont, suma wydanych pieniędzy, a także to jaki kontener na gruz wybierzemy, o czym więcej pisałem na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Lepszy kontener na gruz czy big bag? Sprawdź, co wybrać!

Po co przepłacać? Marian doradzi i podstawi najlepszy kontener na gruz i odpady. Zawsze możecie zadzwonić i spytać o najtańszą opcję. Zróbcie to już teraz bez pośpiechu i nerwów. Słyszeliście ten hit? Ukojenie dla zabieganych!

Wywóz gruzu Warszawa – Off Topic Mariana

Po drugie planując prace remontowe, musimy wiedzieć, co umiemy zrobić sami, a do czego zamówimy profesjonalną firmę.

Ponadto planując remont, warto zacząć wcześniej poszukiwania firmy zajmującej się wywozem gruzu, żeby na spokojnie porównać ceny i dostępne pojemności kontenerów. Więcej o kryteriach firmy zajmującej się wywozem gruzu znajdziecie we wcześniejszym wpisie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak odnaleźć idealną firmę do wywozu gruzu?

Wywóz gruzu Warszawa, czyli kiedy najlepiej zacząć prace?

Wbrew temu co na początku można sobie pomyśleć, remont sam w sobie nie musi się odbywać tylko od wiosny i jesieni.

Wszystko zależy od tego co chcemy odświeżyć, i czy remont będzie dotyczył zewnętrznej lub wewnętrznej części domu, gdyż charakter niektórych prac remontowych wręcz wymusza przeprowadzenie ich jedynie w konkretnych warunkach pogodowych, występujących od wiosny do wczesnej jesieni.

Są to m.in. wymiana okien i drzwi zewnętrznych czy instalacji grzewczej. Ze względu na wyższe temperatury i lepszą cyrkulację powietrza w tym okresie szybciej przebiegną również prace wykończeniowe i malowanie.
Z kolei zima jest dobrym terminem na wymianę drzwi wewnętrznych, płytek w łazience lub kuchni, czy pozbywanie się ścianek działowych. Więcej o planowaniu remontów możecie przeczytać tutaj.

Wywóz gruzu Warszawa, czyli harmonogram remontu

Jeśli planujemy remont poza tym, że podczas organizowania wszystkiego bierzemy pod uwagę porę roku, koszta, wybór firmy do wywozu gruzu i to, ile zrobimy sami, to musimy jeszcze wiedzieć, jakie prace wykonamy jako pierwsze. Kolejność wykonywania prac jest bardzo istotna. Jeśli jest dobrze przemyślana, czas remontu można skrócić do minimum.

Planując remont? Uwzględnij wywóz gruzu Warszawa

Przede wszystkim prace powinny być tak ustalone, by nie zepsuć tego, co zostało już zrobione. Trzeba więc zaplanować prace od najtrudniejszych i największych, wymagających np. kucia ścian czy podłóg oraz tych zabierających najwięcej czasu, np. poprawki instalacji elektrycznej, wyrównywanie ścian, układanie płytek, wymiana ościeżnic drzwi czy cyklinowanie podłóg, poprzez malowanie ścian, drzwi, aż do pozostałych prac wykończeniowych związanych z odświeżaniem mieszkania i szybkimi naprawami. Jeśli uda nam się to wszystko zaplanować, możemy mieć pewność, że zminimalizujemy chaotyczność wykonywanego przedsięwzięcia.

Podsumowanie

Remont mieszkania to praca, której rozpoczęcie powinny poprzedzać dwu lub trzymiesięczne przygotowania, w trakcie których rozpiszemy sobie harmonogram prac (od najtrudniejszych, poprzez te najbardziej czasochłonne aż do prac stricte wykończeniowych).

Dobrym posunięciem jest również sprawdzenie, co w trakcie remontu jesteśmy w stanie zrobić sami, a do jakiego rodzaju prac będzie trzeba zamówić profesjonalną firmę. Pomoże nam to ograniczyć koszty remontu.

Ponadto dobrze jest już wtedy zacząć rozglądać się za firmą zajmującą się wywozem gruzu i porównać ceny kontenerów na gruz.

A jeśli o to chodzi, to Marian z przyjemnością zajmie się wywozem gruzu. Wystarczy tylko jak zadzwonicie na numer 669 939 999 lub skontaktujecie się ze mną mailowo – kontakt@zamowmariana.pl.

Wtedy problem z zawalającym wasze podwórko gruzem możecie uznać za rozwiązany i śmiało można rozpocząć prace remontowe. A ja tym czasem już kończę i wstaję od biurka z laptopem, bo zniecierpliwieni klienci już czekają.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie