Wywóz gruzu Warszawa, czyli lato nadchodzi

3 czerwca 2019
Zdjęcie letniego pejzażu
  • Kiedy zamówić kontener na gruz, a kiedy big bag?

  • Jaki jest najdłuższy czas postoju kontenera na gruz?

  • Co się dzieje z wywiezionym gruzem?

Tak niedawno pisałem o rozpoczynającej się wiośnie i o wiosennych porządkach, których częścią czasem jest mały remont, po którym przyda się kontener na gruz albo chociażby big bag.

A czas szybko zleciał i jest środek maja. Ładna pogoda kusi, by wyjechać na weekend nad morze lub jezioro a nawet w góry.
O remontach myśli się coraz mniej, bo nadchodzące upalne dni skutecznie do nich zniechęcają.

Umówmy się, że podczas prac remontowych zawsze pracujemy w pocie czoła i wydaje nam się, że jest goręcej niż normalnie.
I po całym dniu człowiek czuje się tak, jakby nagle był lipcowy, upalny dzień, a nie co prawda ciepły, lecz pochmurny kolejny dzień maja.

Ale żaden znany mi mieszkaniec Warszawy, planujący drobny remont a nie dużą budowę, nie ma zamiaru gotować się w letnim słońcu, jeśli może wykonać prace remontowe wcześniej, a w miesiącach najbardziej upalnych leżeć gdzieś na plaży i od czasu do czasu kąpać się w morzu.

Reklama

Wywóz gruzu Warszawa, czyli remont i wolne gospodarowanie czasem nie muszą się wykluczać

Jednym z takich miłośników wakacji, z którymi miałem przyjemność się zapoznać, jest pan Jurek. Gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają ten jegomość pakuje manatki i jedzie nad morze, gdzie w zależności od pogody pływa na desce windsurfingowej lub na kajaku, jeździ na rowerze, chodzi na długie spacery, a gdy słońce grzeje jak oszalałe, leży na plaży z dobrą książką na brzuchu, zimnym piwem w ręce i słuchawkach na uszach. Zdradził mi, czego słucha.

Wywóz gruzu Warszawa – Off Topic Mariana

Ale w tym roku jego poukładany porządek pracy i wyjazdów zachwiał się w posadach, gdyż od dawna nieremontowany dom domagał się odnowienia.

Do wymiany było praktycznie wszystko: kafelki w łazience i w kuchni, stara muszla klozetowa, ściankę działową między kuchnią i salonem też pan Jurek zamierzał wyburzyć, bo od dawna go denerwowała. Tak więc prac remontowych było dużo, a tym samym ilość gruzu do wywozu była całkiem spora.

Wywóz gruzu po remoncie

Wywóz gruzu, remont i kłopoty często idą w parze

Problemy zaczęły się już na początku remontu. Firma, która najpierw miała zająć się wywozem gruzu okazała się w tym czasie niedyspozycyjna, gdyż jej przedstawiciel, który zadzwonił dzień przed rozpoczęciem prac remontowych, poinformował że jednak na razie wszystkie kontenery na gruz są zajęte i wolny pojemnik będzie za trzy dni. Pan Jurek się zdenerwował, bo ekipa remontowa już umówiona, a tu takie coś, więc zaczął szybko i w nerwach szukać nowej firmy.

Jak pan Jurek znalazł Mariana, czyli nieoceniona pomoc znajomych i Internetu

Gdy przyjechałem do mojego klienta na Ochotę i po kilku minutach rozmowy zapytałem, w jaki sposób ów znalazł mnie wśród tylu firm świadczących takie same usługi, ów odpowiedział, że to wszystko dzięki znajomym i Internetowi.

Pan Jurek powiedział, że najpierw zadzwonił do kumpla, który też niedawno robił remont domu i ten polecił mu mnie podając numer, żeby mógł się ze mną skontaktować, ale polecił mu również mojego bloga, by przed podjęciem decyzji mógł przeczytać kilka wpisów i pomyśleć, czy na pewno powierzy mi wywóz gruzu.

Wywóz gruzu i naturalne środowisko

Pamiętacie mój wpis o raporcie ONZ, który umieściłem niedawno na moim blogu? Ten tekst miał nas uczulić na problem wręcz katastrofalnej liczby produkowanych przez nas odpadów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Musimy ograniczyć wywóz odpadów. Alarmujący raport ONZ

Pan Jurek jest jednym z tych obywateli, którym los naturalnego środowiska leży na sercu, więc gdy przeglądał opinie o firmie, w której pracuję oraz bloga, którego prowadzę, to poza jakością proponowanych usług interesowało go moje podejście do zagadnień związanych z naturalnym środowiskiem.

Tak więc dzięki wpisom na moim blogu, w których jasno tłumaczę co się dzieje z wywiezionym gruzem, a także co myślę o jego nielegalnym wywozie, o którym piszę również na blogu ludzie chcący wywieźć odpady legalnie troszcząc się o naturalne środowisko wiedzą, że mogą śmiało się do mnie zgłosić.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Nielegalny wywóz gruzu – jak zgłosić?

Tak więc pan Jurek po przemyśleniu wszystkich za i przeciw zadzwonił do mnie zamawiając kontener na gruz. Powiedział mi o jaki zakres remontu będzie chodziło, więc mniej więcej wiedziałem, jaki kontener będzie potrzebny. Wyjaśniłem mu też, że takie rzeczy jak kafle, czy stara armatura również zaliczamy do gruzu, więc śmiało może wrzucać wszystko do kontenera.

Wywóz gruzu Warszawa a negocjacje w sprawie długości postoju kontenera

Gdy przyjechałem we wtorek rano, remont dopiero się rozpoczynał, więc nie wiele było gruzu do ładowania. Wrzuciłem do pojemnika nagromadzoną kupkę gruzu i pojechałem realizować następne zlecenia. A z panem Jurkiem uzgodniliśmy, że kontener odbiorę po tygodniu, ale jeśli okazałoby się, że będzie to niewystarczający czas, to można będzie to zrobić jeszcze w następnym tygodniu.

Podsumowanie

U Mariana poza jakością usług jest ważna wygoda klienta, tak więc elastyczność w wykonywaniu zleceń też się liczy.

Wystarczy zadzwonić na numer: 669 939 999, a podczas rozmowy postaramy się dojść do najbardziej optymalnego rozwiązania, tak żeby nie przepłacić, kontener dobrać do szacunkowej ilości gruzu, a czas odbioru dostosować do aktualnych potrzeb klienta.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie