Wywóz gruzu Warszawa, czyli koronawirusowe pogotowie Mariana

10 kwietnia 2020
Kobieta przy komputerze w maseczce chirurgicznej
  • Jak wygląda wywóz gruzu podczas epidemii?

  • Czy klient może wybrać dzisiaj firmę do wywozu gruzu?

  • Wywóz gruzu, czyli z jakimi problemami dzisiaj się zmierzamy?

  • Co się stanie, gdy branża zajmująca się wywozem odpadów nie upora się z brakiem  ludzi?

  • Czy w Polsce jest już trudność z oddaniem odpadów do PSZOK-ów?

Wywóz gruzu Warszawa, czyli jak to działa dziś?

Kiedy ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego i gospodarka w pewien sposób znieruchomiała, wszyscy byli ciekawi, czy przez taki stan rzeczy w naszym kraju nie będzie problemu z artykułami pierwszej potrzeby i okazało się, że dostawy do sklepów dochodzą.

Inną grupą, która mogła się zaniepokoić tym, co się dzieje, są ludzie, którzy rozpoczęli remont przed epidemią, ale nie mogli się z nim wyrobić do czasu ogłoszenia u nas stanu epidemicznego, a z jakichś względów nie mieli wcześniej umówionego z firmą zlecenia na wywóz gruzu.

Reklama

Kontener na gruz – czy koronawirus uderzy w firmy komunalne?

Owszem, sytuacja w branży jest trudna, bo w niektórych przypadkach jest problem z odpowiednią liczbą personelu, ale w większości przypadków wywóz odpadów nie idzie jeszcze najgorzej, choć widmo epidemii sprawia, że pracownicy słusznie się niepokoją.

Wywóz gruzu Warszawa, czyli nadchodzą zmiany

Jeśli mając czas, chcemy uważnie popatrzeć na ceny firm wywozu gruzu i patrzymy, co jest napisane na stronach lub dzwonimy do przedsiębiorstw i pytamy się, czy teraz ceny są inne niż wcześniej, to możemy zobaczyć, że niewiele się w tej kwestii zmieniło.

Ale jeśli wpiszemy sobie w wyszukiwarkę „wywóz gruzu Warszawa koronawirus”, może się okazać, że coś niedługo ulegnie zmianom. Już przestają być czynne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów, o czym więcej tutaj.

Zaczyna także w niektórych rejonach kraju brakować ludzi do odbierania odpadów. Tak więc, branża wywozu odpadów może zacząć przeżywać, tak jak i inne gałęzie gospodarki, trudne chwile.

Wywóz gruzu Warszawa, czyli telefon za telefonem

Przez to, że w dzisiejszych czasach nie jest nic pewne, zacząłem mieć od stałych klientów telefony z zapytaniem, czy wszystkie zlecenia będą realizowane jak wcześniej. Na szczęście mogłem odpowiedzieć twierdząco, ale już zacząłem rozumieć, że nawet ja mogę się tej zarazie nie wywinąć.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak odnaleźć idealną firmę do wywozu gruzu?

Jak Marian małej apokalipsie zapobiegł

Wśród telefonów od stałych klientów zamawiających wywóz gruzu w Warszawie lub pytających się, czy nic nie ulegnie zmianie, był jeden od kogoś nowego.

Dzwonił pan Michał z Śródmieścia, który załamanym nieco głosem pytał, czy możliwe by było zamówienie kontenera na gruz na jutro, bo firma, od której go wcześniej zamawiał wysłała mu wiadomość, że wykonanie zlecenia jest jednak niemożliwe, gdyż wykryto zakażenie wśród pracowników, więc szuka szybko kogoś, kto pomoże mu się uporać z rosnącą stertą odpadów budowlanych.

Oczywiście przyjąłem zlecenie i już następnego dnia jechałem na miejsce pracy. Wiecie, że nie lubię tracić czasu podczas jazdy samochodem. W tym trudnym czasie pilnie śledzę opinie ekspertów na temat stanu gospodarki.

Odbiór gruzu Warszawa – Off Topic Mariana

Wywóz gruzu Warszawa, czyli człowiek przezorny zawsze ubezpieczony

Gdy dojechałem na miejsce, spodziewałem się walających się wszędzie kawałków cegieł, tynku, skutych kafli, gipsu itd. Ale gdy wjechaliśmy z chłopakami na podwórko, moim oczom ukazały się stojące w rzędzie cztery duże wiadra z gruzem, stare, wypchane nim worki, a to czego już nie dało się upchnąć zgarnięte było w kilka kupek: gdzie indziej cegły, kafle itp.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Zanim zamówisz wywóz odpadów z budowy – co z nimi zrobić?

Oczywiście bez namysłu wzięliśmy się za robotę i już niedługo potem wszystkie odpady były na swoim miejscu. Z panem Michałem umówiłem się, że kontener zostawię jeszcze na tydzień do zapełnienia, a jeśli będzie trzeba to będę mógł udostępnić kontener na gruz na jeszcze jeden tydzień. Później pożegnaliśmy się i odjechałem pędząc, bo goniły mnie jeszcze inne zlecenia.

Wywóz gruzu Wywóz gruzu Warszawa, czyli trochę przemyśleń Mariana

Szczerze mówiąc, to im dłużej to wszystko trwa, tym bardziej się martwię, jak to będzie w tych czasach z czystością w naszym kraju. Piszę to, bo już dobiegają nas sygnały, że nie wszędzie poradzono sobie z wywozem odpadów, o czym można przeczytać tutaj.

Powinniśmy pamiętać, że jeśli nic z tym nie zrobimy, zalegające odpady mogą wywołać inne choroby, które z koronawirusem stworzą jeszcze bardziej śmiercionośną mieszankę. A wtedy możemy już nie nadążać z leczeniem i śmierć może się stać jeszcze bliższym towarzyszem życia.

Ja na szczęście jeszcze działam i kto zadzwoni na numer: 669 939 999 lub napisze wiadomość na maila: kontakt@zamowmariana.pl, będzie mógł liczyć na moją pomoc w pozbyciu się odpadów.

Trzymajmy się wszyscy podczas pandemii i stosując się do rozporządzeń, spróbujmy się przyczynić do zmniejszenia liczby zachorowań, a może dzięki temu będziemy już mogli przeżyć lato nie w zamknięciu tylko z przyjaciółmi. A ja tym czasem pędzę do pracy by uwolnić Warszawę od gruzu.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie