Wywóz gruzu Warszawa – czy robienie remontu zimą jest dobrym pomysłem?

15 października 2020
Narzędzia potrzebne do remontu
  • Wywóz gruzu Warszawa, czyli kiedy najlepiej jest robić remont?

  • Wywóz odpadów poremontowych Warszawa – czy można robić remont jesienią i zimą?

  • Wywóz odpadów Warszawa, czyli jakich prac nie wykonywać jesienią i zimą?

  • Kontener na gruz Warszawa, czyli jakie przeszkody mogą wystąpić podczas robienia remontu zimą?

Wiosna i lato są ciepłym, pięknym czasem, który chcemy spędzać na świeżym powietrzu, spacerując czy dbając o swój wymarzony ogród. Ale w tym okresie najlepiej jest również uporać się z mniej przyjemnymi, o wiele cięższymi pracami związanymi z remontem mieszkania.

Często odkładamy go z roku na rok nie chcąc mieć większego niż zazwyczaj bałaganu w domu lub zajętych wakacji. Ale takie odkładanie remontu ciągle na później też nie jest dobre, gdyż może nam się powiększyć ilość prac, które będziemy musieli zrobić.

Trzeba więc do tej sytuacji podejść ze spokojem. Pomyśleć, co chcemy w naszym domu zmienić, poszukać ekipy remontowej, a także firmy, która zapewni nam wywóz gruzu.
O tym jak znaleźć taką firmę, która podstawi nam kontener na gruz lub big bag, a później to wszystko wywiezie, możecie przeczytać u mnie na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak odnaleźć idealną firmę do wywozu gruzu?

Wywóz odpadów poremontowych – czy wiosna i lato to jedynie słuszny czas na robienie remontu?

Wiosna i lato są najlepszym czasem do robienia remontów z kilku względów. Dłuższe dni pozwalają na dłuższy okres pracy przy naturalnym świetle, co zmniejsza koszty i po prostu ułatwia wykonywanie pracy. Ponadto jeśli kładziemy tynk lub malujemy ściany mieszkania, w zimie nie da się przewietrzyć całego domu, gdyż farba na ścianach blisko okien może przemarznąć i zmienić kolor. Ponadto farby w ogóle bardzo reagują na niskie temperatury, tak więc ich kolor może się zmienić pod wpływem temperatury już podczas przewożenia do klienta.

Można co prawda schnięcie ścian przyspieszyć sztucznie za pomocą osuszaczy, ale może to spowodować pojawienie się po jakimś czasie pęknięć będących wynikiem szybkiego i nienaturalnego schnięcia ścian.

Reklama

Remont zimą? Zobacz, jak usunąć wilgoć podczas prac remontowych!

Ale jeśli nie użyjemy osuszaczy, a z powodu mrozów otwarcie wszystkich okien w mieszkaniu będzie niemożliwe, musimy liczyć się z tym, że w niektórych miejscach ściany nie doschną w ogóle, a woda która nie mogła odparować, wniknie w strukturę ściany. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Wywóz gruzu Warszawa, czyli jakie są jeszcze problemy z remontem w zimie?

Poza opisanym powyżej wpływem temperatury na tynk czy farby i problemem z krótszą pracą w naturalnym świetle, zimowy remont nastręcza jeszcze inne problemy związane z niską temperaturą. Na przykład – jeśli zamierzamy układać zimą podłogi, trzeba pamiętać, żeby po przywiezieniu na miejsce odleżały jakiś czas (do dwóch dni) nabierając temperatury miejsca, w którym będą położone. Jeśli rozpoczniemy prace zbyt wcześnie podłogi, które pod wpływem ciepła zaczynają „pracować”, czyli się rozszerzać, mogą pęknąć.

Czy robienie remontu zimą będzie droższe?

Decydując się na remont zimą musimy liczyć się z wyższymi kosztami. Wszystko rozchodzi się o ogrzewanie. Żeby stworzyć dobre warunki do schnięcia ścian tak, by nie trzeba ich było sztucznie osuszać, odkręcamy zawory kaloryferów do maksymalnej wartości, a później otwieramy okna mieszkania. Zużywa się wtedy więcej paliwa do ogrzewania domu, co generuje większe koszty.

Wywóz odpadów Warszawa, a więc czy w ogóle rozpoczynać remont zimą?

Choć wykonywanie większości prac remontowych zimą jest ryzykownym przedsięwzięciem, bo najlepiej wykonane prace może zniszczyć mróz, to możemy podczas zimy zrobić takie prace, którym nie szkodzi niska temperatura. Przykładowo możemy ułożyć docieplenia poddaszy i zamontować stelaże i dokręcić do nich płyty gipsowo-kartonowe. Resztę remontu lepiej rozpocząć na wiosnę, gdy dni będą cieplejsze i mrozy odejdą.

Wywóz gruzu Warszawa, czyli podsumowanie

Decydując się na remont zimą, musimy się liczyć z ryzykownością takiego pomysłu spowodowaną czynnikami atmosferycznymi.

Może się zdarzyć tak, że to co zrobiliśmy w styczniu, bądź w lutym na wiosnę będziemy poprawiać. W zimę lepiej więc zająć się planowaniem remontu, szukaniem ekipy remontowej i firmy oferującej wywóz gruzu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Lepszy kontener na gruz czy big bag? Sprawdź, co wybrać!

Masz do wywozu małą ilość odpadów? Wybierz big bag!

Jeśli lubimy majsterkować, to możemy zacząć już wykonywać tę część remontu, której nie zaszkodzi niska temperatura i na wiosnę będzie nieco mniej do wykonania.

A jeśli potrzebujesz kogoś, kto szybko wywiezie gruz, to dzwoń na numer: 669 939 999 lub napisz na adres: kontakt@zamowmariana.pl, a problem możesz uważać za rozwiązany. Cena będzie uczciwa, bo Marian ceni swoją pracę i lubi ludzi, więc ich nie oskubuje.

A ja już zaraz jadę do pracy, bo kocham moje miasto i chcę, by lśniło i było przyjaznym domem dla nas wszystkich.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie