Sprzątanie ulic Warszawa, a może wreszcie powiem czym można unicestwić brud?

24 lutego 2020
Zamiatarka uliczna
  • Sprzątanie ulic Warszawa, czyli jakich urządzeń się używa?

  • Sprzątanie ulic Warszawa, a więc jakie są kategorie zamiatarek?

  • Czyszczenie ulic Warszawa, kiedy użyć zamiatarki ręcznej?

  • Sprzątanie ulic Warszawa, a więc które zamiatarki używać tylko na ulicach?

  • Sprzątanie ulic Warszawa, czyli jakie są dobre cechy zamiatarek?

Witam was serdecznie. To znowu ja Marian. Ten od czyszczenia uczęszczanych przez was ulic w Warszawie. Dużo już na tym blogu napisałem o tym, jak sprzątać, o zaletach polewarek, a także o tym jak skutecznie usunąć zabrudzenia na kostce brukowej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Czyszczenie ulic Warszawa, czyli jakie zalety ma sprzątanie na mokro
Czyszczenie placów Warszawa – jak usunąć zabrudzenia z kostki brukowej?

Wiosna już idzie wielkimi, deszczowymi krokami, zimowy sprzęt sprzątający nawet nie wyruszył na drogi, a ja z roztargnienia nie napisałem wam czegoś ciekawego na temat technicznego aspektu mojej pracy.

Przyszedł, więc czas na opisanie wielkiej i szacownej rodziny maszyn, którymi niszczyciele miejskiego brudu się posługują. Jest to ciekawy temat, bo ile brudu, tyle sposobów na jego usunięcie. Nie każde urządzenie np. będzie dobre do usuwania nieczystości z ulic mających krawężniki.

Jedne sprzęty można zastosować tylko na ulicach miasta, a innymi już spokojnie wyczyścimy jakąś halę, taras czy dziedziniec.

Reklama

Mechaniczne czyszczenie ulic Warszawa – rodzaje zamiatarek ulicznych

Post ten więc będzie wyjątkowo techniczno-mechaniczny, czyli będzie coś dla wielbicieli wszelkich mechanizmów i ich zastosowań.

Sprzątanie w Warszawie nie jedno ma imię, a więc czego najpierw powinniśmy się dowiedzieć o sprzęcie sprzątającym?

Sprzętem jakiego używamy do sprzątania ulic jest zamiatarka, która dzieli się na różne typy. Mogą być zamiatarki elektryczne, ręczne, spalinowe, samojezdne, automatyczne, drogowe, komunalne.

Zamiatarki ręczne, elektryczne czy spalinowe wykorzystywane są przy zamiataniu dróg dojazdowych, tarasów i dziedzińców, obiektów handlowych, magazynów, obiektów przemysłowych, publicznych i komunalnych.

W szczególności zamiatarki spalinowe przeznaczone są do czyszczenia dużych terenów miejskich. Dzięki wysokiej klasy silnikowi, operator maszyny może wykonywać pracę w dowolnym miejscu, przez dowolną ilość czasu. Oczywiście ze względu na spaliny, jakie generuje urządzenie, jest ono przeznaczone do użytku na zewnątrz.

Zamiatarki elektryczne występują w wariancie z akumulatorem, który pozwala na jej użycie przez określoną ilość czasu. Przeznaczone są do użycia głównie na małych powierzchniach i często wewnątrz budynków. Dobór urządzenia powinien uwzględniać czas, jaki potrzebuje ono do pełnego naładowania, tak by był to dobry wybór a praca wydajna i w pełni wystarczalna.

Zamiatarki ręczne natomiast w szybki i skuteczny sposób poradzą sobie z liśćmi, piaskiem, a nawet śniegiem. Dobrej jakości zamiatarka ręczna potrafi usunąć 100 % zabrudzeń.

Sprzątanie ulic Warszawa, czyli jakie cechy powinna mieć dobra zamiatarka?

Najważniejszą cechą dobrej jakości zamiatarki jest jej wykonanie. Urządzenie powinno być kompaktowe i nie zajmować wiele miejsca, a ponadto być wydajne. Dobrze dobrane włosie sprzątające w zamiatarce to równie ważny element. W modelach elektrycznych oczekuje się dobrych akumulatorów.

Sprzatąnie ulic wymaga dobrej jakości sprzętu

Sprzątanie ulic w Warszawie, czyli w co może być wyposażona zamiatarka?

Na rynku jest bardzo wiele opisywanego tu sprzętu. Mogą go wykorzystywać firmy sprzątające lub użytkownicy prywatni. Zamiatarka może być użyta do czyszczenia ulic w Warszawie, budynku czy chodników i ścieżek w ośrodku rekreacyjnym.

Jeśli chcemy wyczyścić jakiś budynek publiczny, dobra będzie zamiatarka ręczna, która może być wyposażona w system walców tandemowych lub w ssawkę.

A jeśli trzeba wyczyścić teren na zewnątrz, dobra będzie zamiatarka spalinowa wyposażona np. w zbiegające się główne walce zamiatające, szczotkę boczną o regulowanym nachyleniu na prawą stronę, regulację ciśnienia i wysokości głównego walca zamiatającego.

Podsumowanie

Sprzątanie ulic w dzisiejszych czasach stało się na nasze szczęście bardzo zmechanizowane. Mało kto zamiata ulice w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nawet urządzenia ręczne są wykonane z pieczołowitością i dba się o takie szczegóły jak, np. włosie sprzątające.

Dziś do czyszczenia ulic w Warszawie używa się zamiatarek dzielonych na kategorie, takie jak: zamiatarki elektryczne (używane na ulicach i w obiektach publicznych), spalinowe (używa się ich tylko na zewnątrz), samojezdne (z siedziskiem, wymagające operatora maszyny) czy automatyczne. Mogą być one użyte przez ludzi prywatnych lub komercyjnie.

Zamiatarka dobrej jakości powinna być kompaktowa, wydajna, nie zajmować wiele miejsca, a elektryczna powinna mieć dobry akumulator.

A ja chętnie podejmę się sprzątania ulic w Warszawie i gdy tylko zadzwonicie na numer 669 939 999 lub napiszecie na maila kontakt@zamowmariana.pl, brud możecie uważać za unicestwiony, a samochody, jadąc uliczkami zamieszkałego przez was osiedla, nie będą wzbijać aż tak wielkich tumanów kurzu.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie