Projektowanie zieleni Warszawa, czyli jak udekorować ogród na święta?

12 grudnia 2020
Świąteczne iluminacje w ogrodzie
  • Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli od czego zacząć dekorowanie?

  • Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli kilka pomysłów na ozdobienie drzew i krzewów w ogrodzie

  • Pielęgnacja ogrodu Warszawa, a więc jakie ozdoby wybrać?

  • Mała architektura ogrodu Warszawa, czyli jak ozdobić stolik, altankę czy pergole?

Witam serdecznie. To znowu ja Marian. Ten od usług ogrodniczych w Warszawie. Niedługo nadejdą święta. Zaczynamy więc już myśleć nad kupnem prezentów dla bliskich, składników na potrawy wigilijne, dekoracji do domu i na choinkę, oraz samej choinki. W ferworze przygotowań możemy także pomyśleć o udekorowaniu ogrodu. Przyozdobione lampkami drzewka, altanka, pergola, czy elewacja domu sprawią, że ogród nabierze bajkowego, przyjemnego sercu klimatu i nie będzie wyglądał na tle rozjaśnionego i udekorowanego domu ponuro, a wręcz stanie się kolejną częścią świątecznego obrazu, który gdy będziemy patrzeć nań przez okno będzie wyglądał niesamowicie.

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli od czego zacząć ozdabianie ogrodu?

Najważniejszy jest pomysł. Każdy ogród jest inny i to my znamy swój najlepiej, choć często brak czasu, skupienia i spokojnego pomyślenia nad jego wyglądem może sprawić, że gdy przyjdzie czas świąt, a my będziemy chcieli nieco go ożywić, to możemy mieć mętlik w głowie i trudno będzie się zdecydować od czego zacząć.

Reklama

Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli zacznijmy od rzeczy małych

Zaczynając dekorowanie ogrodu możemy wypracować system, który roboczo nazwałbym „Zacznij od Domu”. Popatrzmy najpierw na parapety. Są jednostajne w kolorze, w zimie wręcz gołe, co sprawia nieprzyjemne wrażenie. Możemy je jednak upiększyć kładąc na nich kilka gałązek z drzew iglastych, trochę szyszek, możemy też przypiąć do parapetu ładną skarpetę na prezenty od świętego Mikołaja.

Zobacz 25 prostych i tanich pomysłów na świąteczne dekoracje!

Oświetlenie mogą stanowić lampiony. Następnym krokiem może być oświetlenie lampkami elewacji, co również da ciekawy efekt. Gdy skończymy możemy pomyśleć nad tym, jak przyozdobić cały ogród, tak by współgrał z upiększonym domem.

Projektowanie zieleni nie tylko w Warszawie, czyli jak ożywić ogród w zimie?

Popatrzmy na nasz ogród w zimową, śnieżną noc. Wyobraźmy sobie migające gdzieniegdzie skryte wśród gałęzi światełka, których blask igra na zwisających tu i ówdzie łańcuchach, girlandach, bombkach, czy kokardach, a leżący na ziemi śnieg mieni się wszechobecnym, delikatnym światłem, a jego zalegające na drzewach płatki wyglądają jak małe gwiazdki, które spadając z nieba zaplątały się w gąszczu gałęzi i zawisły kołysząc się lekko na wietrze.

Możemy sprawić, żeby nasz ogród nie był zimny i ciemny, ale przepełniony klimatyczną atmosferą wyczarowaną światłem i gustownie dobranymi ozdobami. Żeby uzyskać opisany powyżej efekt ozdabiamy zarówno iglaki jak i inne drzewka lampkami. Działające na wyobraźnię wrażenie przypadkowości uzyskamy montując dekoracje z lampek rozrzuconych, najlepiej na niskich drzewkach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Żywopłot – naturalny panel dźwiękowy. Jak wyciszyć ogród od ulicy?

Musimy jednak pamiętać, by na zewnątrz montować oświetlenie przeznaczone do użytku zewnętrznego z klasą ochrony co najmniej IP44, inaczej śniegi, wiatr i mrozy szybko je zepsują i efekt będzie krótkotrwały. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Projektowanie małej architektury ogrodowej Warszawa, czyli jak udekorować jej obecne w ogrodzie elementy w zimie?

Dekorując rośliny nie zapomnijmy o ozdobieniu altanki, pergoli, czy stolika, jeśli takowe posiadamy. Można to zrobić wieszając światełka, girlandy, czy łańcuchy, a na stoliku można położyć kilka gałązek drzew iglastych, wpleść w nie pojedyncze światełka i rozrzucić trochę szyszek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Projektowanie ogrodu w Warszawie i nie tylko, czyli trochę o tym, po co nam mała architektura ogrodowa?

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli jak zrobić samodzielnie świąteczne ozdoby do ogrodu?

Czasem, gdy co roku dokupujemy nowe bombki, łańcuchy, girlandy i kokardy, może nas najść ochota, by zrobić coś samemu. Zarówno w domu jak i w ogrodzie sprawdzą się ozdoby wykonane z suszonych owoców, ciekawym pomysłem będzie też wykonanie wianka z gałązek sosny lub świerka, który może być zawieszony w domu, ale i w ogrodzie. Warto więc połączyć dekorowanie ogrodu z wyrabianiem, w miarę własnych możliwości, niektórych ozdób samemu według swoich pomysłów.

Świąteczna dekoracja ogrodu – puść wodze fantazji!

Świąteczne dekoracje z suszonych owoców

Zimowe podsumowanie, czyli kiedy wszystko już będzie zakończone, a my świętujemy

Gdy w ciche, świąteczne wieczory będziemy siadywać przy kominku i cieszyć się spokojem patrzenie przez okno na emanujący światłem ogród, może być on dopełnieniem świątecznego klimatu. W nocy nie będzie przez okno przenikać nieprzyjazna ciemność, ale przeniknięty delikatną jasnością aksamitny półmrok. Śmiało więc dekorujmy ogrody przed świętami, żeby później cieszyć się swoją pracą i uzyskanym magicznym klimatem.

A jeśli później będzie potrzebna pomoc w przycięciu czegoś, to dzwońcie do mnie na numer: 669 939 999 lub piszcie na maila: kontakt@zamowmariana.pl, a przyjadę, by pomóc gdzie trzeba.

A tym czasem pędzę, bo w zimie również mam dużo zleceń, choć zdawałoby się, że to spokojny czas, ale nie dla Mariana, który jak wiecie, ma na punkcie swojej pracy bzika i by zadbać o zieleń od osiedla do osiedla samochodem swoim śmiga.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie