Projektowanie ogrodu Warszawa. Jakie meble ogrodowe wybrać?

1 września 2020
Drewniane meble ogrodowe na tle żywopłotu
  • Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli jakimi kryteriami się kierować przy wyborze mebli?

  • Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli z jakiego materiału meble ogrodowe są najlepsze?

  • Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli jak kupować meble ogrodowe w korzystnych cenach?

  • Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli jak dobierać meble do stylu ogrodu?

Witam serdecznie. To znowu ja Marian. Kiedy zakładamy swój ogród marzeń dobierając gatunki roślin, a jeśli ktoś ma pomysł to również małą architekturę ogrodową, musimy pomyśleć o jednej, bardzo ważnej rzeczy.

Zazwyczaj, kiedy nadchodzi lato, duża część naszego życia toczy się w ogrodzie: popołudnia po pracy, ogniska i grille ze znajomymi, a także zabawy z dziećmi. Podwórko staje się, więc podczas ciepłych miesięcy kolejną częścią domu, w której odpoczywamy, przyrządzamy posiłki i sprzątamy (pielimy, przycinamy drzewa i krzewy). Tak więc, jeśli nasz ogród w okresie letnim staje się przedłużeniem naszego domu, powinniśmy pomyśleć o zakupie mebli.

Skoro wcześniej założyliśmy piękny ogród wkładając wiele pracy w to, żeby cieszył nas swoim wyglądem nawet w mieście, o czym więcej tutaj, to powinniśmy zakupić do niego takie meble, które będą wygodne, wytrzymałe i dobrze dobrane do stylu.

Projektowanie ogrodu w Warszawie, czyli jakimi kryteriami się kierować przy wyborze mebli?

Wybieranie mebli do ogrodu przypomina trochę to, jak wybieramy je do domu. Ważne jest to, by były zharmonizowane ze stylem naszego ogrodu. Ale poza stylem i kolorami w przypadku mebli ogrodowych niezwykle ważne jest to z jakiego materiału je zrobiono.

Możemy kupić meble drewniane, wiklinowe, metalowe, rattanowe, czy zrobione z tworzywa sztucznego.

Najbardziej wytrzymałe są meble metalowe i ponadto ich producenci zabezpieczają je preparatami antykorozyjnymi. Dobrze trzymają się także meble ze tworzywa sztucznego. Jeśli zdecydujemy się na zakup mebli drewnianych, musimy co jakiś czas je impregnować. Najgorsze są meble z wikliny i rattanu, gdyż wykazują najsłabszą odporność na warunki atmosferyczne, czyli nie powinniśmy ich trzymać w niezadaszonej części ogrodu, bo deszcze zniszczą takie meble dość szybko. Warto je kupić, gdy będą stały na tle wielobarwnych kwiatów, gdyż razem dobrze się prezentują.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jak samodzielnie zaprojektować ogród? Przegląd aplikacji

Reklama

Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli trochę o stylu

Kupując meble ogrodowe wyobraźmy sobie, że kupujemy je do domu. Mówię o tym dlatego, że ogród tak jak i dom ma swoje wnętrze, niepowtarzalny styl, który wcześniej sami wybraliśmy i dobrze by było, żebyśmy teraz za nim podążali.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja zieleni w Warszawie, czyli jakie są trendy w projektowaniu ogrodów?

Ogród powinien być przecież miejscem spokojnym, pełnym harmonii i cieszącym nasze oczy. Meble powinny współgrać z otaczającą je roślinnością, a także z przestrzenią ogrodu. Przykładowo tam, gdzie jest sporo przestrzeni i bujna zieleń dobrze będą wyglądały ciężkie drewniane fotele i duże stoły. Natomiast w mniejszych ogrodach sprawdzą się mniejsze meble o lekkiej budowie.

Projektujesz ogród w wiejskim stylu? Wybierz ciężkie meble z drewna

Musimy więc dobrze dobierać styl mebli do wnętrza ogrodu, ponieważ np. nie wstawimy drewnianego, zabytkowego krzesła do ogrodu nowoczesnego i odwrotnie. Metalowe krzesła nie będą się prezentowały dobrze przykładowo w ogrodzie w stylu wiejskim. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli jak nie przepłacić kupując meble ogrodowe?

Mówi się, że najgorętszym czasem zakupów są święta. Ale wtedy pękają w szwach centra handlowe, gdzie chodząc od sklepu do sklepu kupujemy gigantyczne ilości jedzenia i prezentów. Ale gdy zaczyna się sezon letni, nadchodzi kolejna fala zakupowiczów. Są to ludzie, którzy chcą szybko kupić meble ogrodowe, bo słoneczko przygrzewa, a w ogrodzie nie ma, gdzie usiąść. Problem jest taki, że wtedy ceny rosną i trafienie na tanie i porządnie zrobione meble graniczy z cudem. Często kończy się to tym, że kupujemy mniej niż planowaliśmy lub meble gorszej jakości. Chyba, że trafimy na jakąś promocję to jesteśmy w trochę lepszej sytuacji.

Jak wybrać meble ogrodowe, projektując ogród nie tylko w Warszawie? Praktycznyporadnik!

Ale co zrobić, by nie kupować w pośpiechu i do tego mieć korzystne dla nas ceny? Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie mebli ogrodowych przed lub po sezonie, gdy są wyprzedaże końcówek dostaw. Można też szukać ofert sprzedaży w Internecie i porównując wybrać tę najlepszą dla nas. Jeśli jednak wolimy kupować w sezonie w sklepach możemy, tak jak pisałem powyżej, czekać na promocje. Więcej możecie przeczytać tutaj.

A jeśli potrzebne wam są usługi Mariana takie jak nasadzanie czy przycinanie drzew i krzewów, a może skoszenie trawnika, dzwońcie na numer 669 939 999 lub piszcie na adres mailowy kontakt@zamowmariana.pl, a swój problem możecie uważać za rozwiązany. A tym czasem jadę już dbać o kolejne ogrody, żeby Warszawa wyglądała pięknie i zielono.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie