Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli zachowaj romantyczny klimat po Walentynkach!

11 lutego 2021
Dekoracja walentynkowa z kwiatów
  • Projektowanie zieleni Warszawa, czyli czym możemy przyozdobić ogród?

  • Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli nie wyrzucajmy staroci!

  • Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli Walentynki to nie wszystko. Zacznij wiosnę z romantycznym nastrojem!

  • Projektowanie zieleni nie tylko w Warszawie, a więc jak udekorować kwiaty w domu na Walentynki?

Walentynki nadchodzą. Niestety z powodu zimowej pory nie są one świętem, które my ogrodnicy moglibyśmy obejść w jakiś szczególny sposób. Pozostaje nam obejrzenie jakiegoś filmu z drugą połówką, pójście na romantyczną kolację, kupienie jakiegoś wyczekiwanego przez naszą ukochaną/ukochanego prezentu, a do tego bombonierki i kwiaty.

Jeśli mamy pomysł, możemy udekorować kwiaty, które stoją na parapetach w doniczkach, co sprawi, że Walentynki zakrólują w pełni w naszym domu i film z kolacją przy świecach będzie miłym, również estetycznie przeżyciem, gdy od czasu do czasu nasze oko zawiesi się na udekorowanych serduszkami kwiatach.

Ale za to gdy nadejdzie wiosna, możemy sprawić, że pomysły na ogród, które od dawna siedziały nam w głowach staną się rzeczywistością, a romantyczny nastrój nie będzie trwał tylko jeden dzień, ale każdy wieczór spędzony razem w ogrodzie z lampką wina stanie się pięknym przeżyciem.

Zakładanie ogrodu Warszawa. Słoiki, zepsute krzesło, rower. Tego nie wyrzucaj! Przyda się w ogrodzie!

Masz ogród zrobiony we własnym, właściwym tylko tobie stylu, który jest mieszanką różnych inspiracji. To dobrze. Siedząc w ogrodzie zastanawiałeś się, jak go udekorować? To powiem ci, że elementy do dekoracji masz we własnym domu:

  • stary słoik po umyciu może służyć jako świecznik,
  • stary rower po pomalowaniu na biało będzie mógł stać się konstrukcją dla roślin,
  • zepsute siedzisko od krzesła lub zapomniana taczka mogą posłużyć za kwietniki.

Reklama

Projektowanie ogrodu Warszawa – stwórz niepowtarzalne dekoracje z tego, co masz

Rower z kwiatami - dekoracja w ogrodzie

Jeśli jesteśmy kawoszami lub w ogóle lubimy siedząc w ogrodzie coś pić, nie zapomnijmy o postawieniu w miejscu do wypoczynku ażurowego, metalowego, białego stolika na kawę i wygodnego, wiklinowego bujanego fotela.

Dzięki takiemu wystrojowi wieczorny mrok rozproszy łagodne światło umieszczonych w świecznikach świec, a delikatne, ażurowe elementy nastroju dobrze skomponowane z umieszczonymi dalej konstrukcjami zrobionymi ze staroci pięknie połączą romantyczność z sielskością i swojskością.

Ponadto zrobione samemu dekoracje sprawią, że wywóz śmieci nie tylko w Warszawie ograniczymy tylko do odpadów, których w ogóle nie jesteśmy sami w stanie do czegoś wykorzystać, a to co wiemy jak powtórnie użyć w pewien sposób, sami recyklingujemy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Zero waste – jak ograniczyć wywóz odpadów? 5 pomysłów Mariana

Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli powiew orientu w zwykłym ogrodzie

Jeśli lubisz motywy orientalne, a nie masz czasu na trudną pracę przy ogrodzie japońskim, zawsze możesz zastosować tylko niektóre elementy nie wymagające wiele pracy, a dodające głębi nastrojowi ogrodu. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład postawienie na rabacie dwóch różnej wielkości kamieni, posążka lub postarzonej wazy. Na gałązce drzewa można też zawiesić bambusowy dzwonek wietrzny. Dzięki temu będziemy mieć zarówno wizualny jak i czasem dźwiękowy, ciekawy efekt.

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli jak udekorować na walentynki rośliny w doniczkach?

Jeśli spędzamy Walentynki w domu, przygotowujemy sobie kolację przy świecach i szukamy odpowiedniego na tę okazję filmu, możemy pomyśleć o udekorowaniu stojących na parapetach, towarzyszących nam ciągle zielonych przyjaciołach. Możemy udekorować na święto ziemię w doniczkach małymi serduszkami. Takie serduszka można też powiesić na samej roślinie, jeśli będzie to współgrało z kształtem liści. Więcej o ozdobach z kwiatów na walentynki możecie przeczytać tutaj. Dom nabierze przez to specyficznego, trochę słodkiego, ciepłego klimatu, który doda uroku spędzonemu wspólnie wieczorowi.

Łatwe w pielęgnacji rośliny doniczkowe – Znasz je?

Zakładanie ogrodu nie tylko w Warszawie, czyli podsumowanie

Walentynki są świętem, którego raczej w ogrodzie nie spędzimy, ale zawsze możemy pomyśleć nad tym, jak stworzyć na wiosnę ogród, który będzie nastrojowym, romantycznym miejscem, a efekt taki możemy osiągnąć mieszając z sobą elementy różnych stylów co sprawi, że każdy wiosenny, letni, czy jesienny wieczór spędzony w tym ogrodzie będzie niezapomnianym, pełnym ciekawych przeżyć czasem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Projektowanie ogrodu – krótki przewodnik po stylach do zastosowania w Warszawie

Ale przygotowując się do Walentynek w domu zawsze możemy udekorować stojące w doniczkach kwiaty, ziemię w doniczkach, czy też same doniczki. Tak więc zieleń w naszym domu może być elementem pięknej, wtapiającej się w walentynkową słodycz dekoracji.

A jeśli podczas zakładania ogrodu w Warszawie będziecie potrzebowali pomocy kogoś jeszcze, to dzwońcie do Mariana na numer: 669 939 999 lub piszcie na adres mailowy: kontakt@zamowmariana.pl, a możecie być pewni, że wasz ogród przejdzie pozytywną przemianę.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie