Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli kilka pomysłów Mariana na to jak spędzić pierwszy Dzień Wiosny

12 marca 2021
Kobieta o typie urody wiosna
  • Pierwszy Dzień Wiosny, czyli jak go świętować, gdy słońce przygrzewa? Kilka pomysłów Mariana

  • Pierwszy Dzień Wiosny astronomicznej, czyli zaczynamy wiosenne porządki!

  • W marcu jak w garncu, czyli jak świętować Pierwszy Dzień Wiosny, gdy pogoda nie dopisuje?

  • Pierwszy Dzień Wiosny 2021, czyli jak aktywnie świętować podczas epidemii koronawirusa?

Wiosna zbliża się do nas coraz szybciej. Dni są coraz dłuższe, słońce mimo, że nie rozgrzewa jeszcze zimnego powietrza jest mocniejsze, a przebiśniegi wychylają się spod śniegu i nieśmiało kwitną. My natomiast oswajamy się z myślą, że już niedługo rozpoczniemy w naszych ogrodach wiosenne porządki. W naszych głowach dojrzewają pomysły, co zmienić, jakie gatunki roślin dokupić, co przesadzić i przyciąć. Ale skoro Pierwszy Dzień Wiosny jest świętem, to nie zaczynajmy od pracy. W tym poście podpowiem kilka pomysłów na spędzenie tego czasu miło i w wiosennej atmosferze.

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli coś dla tych, którzy wolą spędzić Pierwszy Dzień Wiosny aktywnie

Przed pandemią koronawirusa Pierwszy Dzień Wiosny astronomicznej kojarzył nam się z piknikami w przedszkolach, powoli rozstawiano siłownie na świeżym powietrzu i nic nie stało na przeszkodzie, by zorganizować bieg czy rowerowy rajd, w którym mogła wziąć udział duża ilość osób. Ale niestety nadeszła epidemia koronawirusa, która zagości u nas na długo i trzeba było się dostosować.

Można jednak popatrzeć na to z innej strony. Epidemia niejako sprawiła, że trzeba było przyjrzeć się swoim relacjom z rodziną i zacząć spędzać z nią więcej czasu i jak się okazało jest na to dużo dobrych sposobów pozwalających na aktywne, a co ważne wspólne, spędzanie czasu. Jeśli lubimy, to możemy zacząć wiosenną pielęgnację ogrodu w Warszawie i nie tylko. Może mamy nowy, innowacyjny pomysł na nasz ogród albo po prostu lubimy spędzać czas z naszymi ulubionymi roślinami dbając o to, by rozwijały się i kwitły.

Reklama

Jeśli jesteśmy rodziną i mamy małe dzieci, możemy w Pierwszy Dzień Wiosny wysiać razem ich ulubione kwiaty lub pojechać do sklepu, by wybrać ładną huśtawkę czy zjeżdżalnię, która nie dość, że będzie miejscem zabaw, to stanie się elementem małej architektury ogrodu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Projektowanie ogrodu w Warszawie i nie tylko, czyli trochę o tym, po co nam mała architektura ogrodowa

Gdy mamy szczęście i jest ciepło, dobrym pomysłem będzie zrobienie w ogrodzie małego pikniku rodzinnego. Jeśli pasja do ogrodnictwa udziela się całej rodzinie, możemy pozwolić sobie na kupno roślin, które co prawda będą wymagać więcej pracy, ale staną się dumą naszego ogrodu.

Jeśli jednak ogród nie zajmuje pierwszego miejsca w waszym życiu, ale chcecie by był i ładnie wyglądał, zawsze możecie zadzwonić do Mariana na numer: 669 939 999 lub napisać wiadomość na adres: kontakt@zamowmariana.pl, który wykona dla was usługi ogrodnicze w Warszawie, takie jak przycinanie, koszenie trawnika, sadzenie drzew.

W ten sposób zyskacie czas dla siebie. Może będzie to relaks przy ulubionej książce lub muzyce?

Pielęgnacja ogrodu Warszawa – Off Topic Mariana

A w tym czasie, gdy będę pielęgnował zieleń w Warszawie, wy możecie spędzić Pierwszy Dzień Wiosny inaczej. Jeśli wiemy, że wszyscy jesteśmy zdrowi, możemy pojechać do lasu na długi spacer, podczas którego będziemy podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Las jest też dobrym miejscem, by pobiegać lub pojeździć na rowerze czując ciepłe słońce i wiosenny wiatr na twarzy.

Zarówno pielęgnacja ogrodu nie tylko w Warszawie, jak i uprawianie sportów tak by nie narażać innych na zarażenie koronawirusem, sprawi że będziemy odporniejsi, a co za tym idzie zdrowsi. Ponadto poprawimy swój nastrój i staniemy się mniej podatni na depresję, która zbiera duże żniwa podczas pandemii.

W marcu jak w garncu, czyli jak świętować pierwszy Dzień Wiosny w domu?

Często Pierwszy Dzień Wiosny wygląda jak dzień w listopadzie. Deszcz leje, kałuże na chodnikach, błoto na polnych drogach i mroźny wiatr, który sprawia, że koronawirus nie jest potrzebny, by zniechęcić nas do wyjścia z domu. I jak w takich warunkach poczuć wiosnę! Gdy mamy dużo kwiatów na parapetach, nie musimy za wiele robić, bo zieleń gości u nas przez okrągły rok uprzyjemniając ponure dni, kojąc zszargane nerwy.

Nie tylko pielęgnacja ogrodu w Pierwszy Dzień Wiosny – Przygotuj domowe dekoracje!

Wiosenne dekoracja z żonkili

Jeśli jednak mamy potrzebę, by udekorować dom na to święto, można zrobić gniazdko z wierzbowych gałązek, do którego możemy włożyć pomalowane już na Święta Wielkanocne wydmuszki. Inną wiosenną ozdobą może być wianek z mchu lub żonkile w wazonie. Więcej pomysłów na wiosenne dekoracje z roślin znajdziecie tutaj.

Jeśli jednak nie lubimy, by rośliny z naszego ogrodu usychały we wianku, gniazdku, więdły po jakimś czasie w wazonie, zawsze możemy kupić rokwiat doniczkowy lub sztuczny, gdy wiemy, że często będziemy wyjeżdżać z domu, a nie chcemy by usechł.

Pierwszy dzień wiosny, czyli słoneczne podsumowanie

Pierwszy Dzień Wiosny astronomicznej to święto, które możemy spędzić na wiele sposobów mimo pandemii koronawirusa. Gdy lubimy zajmować się roślinami, jest to dobry dzień, by zacząć wiosenną pielęgnację ogrodu nie tylko w Warszawie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli kiedy zacząć wiosenne porządki?

Lecz gdy wolimy uprawiać sporty, nie martwmy się. Koronawirus nam w tym nie przeszkodzi, gdyż możemy albo pójść do lasu i pobiegać, jeździć na rowerze lub ćwiczyć w domu. Przydadzą nam się wtedy stare hantle, które rzuciliśmy w kąt szafy czy sztanga, którą kupiliśmy kiedyś, ale było tyle innych rzeczy do zrobienia, że nie chciało nam się ćwiczyć.

Jeśli jednak Pierwszy Dzień Wiosny jest jak okropny, jesienny dzień, możemy sprawić, że dzięki doniczkowym kwiatom lub roślinnym dekoracjom do naszego domu zawita wiosna.

A tym czasem ja jadę, by wykonać usługi ogrodnicze w Warszawie, bo lubię, gdy miasto jest czyste, a przede wszystkim zielone, bo wtedy powietrze jest czystsze i lepiej będzie się każdemu oddychało.

A tym czasem ja jadę, by wykonać usługi ogrodnicze w Warszawie, bo lubię, gdy miasto jest czyste, a przede wszystkim zielone, bo wtedy powietrze jest czystsze i lepiej będzie się każdemu oddychało.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie