Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli co w tym roku jest modne?

19 lutego 2021
Kobieta wśród kwiatów polnych
  • Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli jakie trendy przeważają w 2021 roku?

  • Piękny ogród Warszawa, czyli jakie rośliny wybrać?

  • Pomysł na ogród nie tylko w Warszawie, czyli jakie rodzaje ogrodów będą modne?

  • Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli jakie elementy małej architektury i ozdoby wybrać?

Słońce grzeje coraz mocniej i pomimo zalegającego tu i ówdzie śniegu, czujemy nadchodzącą wiosnę. Jeśli lubimy, powinniśmy nacieszyć się zimowymi, ostatnio śnieżnymi wieczorami, bo już niedługo zobaczymy na drzewach, krzewach i kwiatach pierwsze pąki, poczujemy zapach wilgotnej ziemi i wychylających się z pąków delikatnych, soczyście zielonych listków, a nasz ogród będzie wymagał od nas większej uwagi.

Ale przed czasem wiosennych porządków, sadzenia, przycinania, nawożenia, możemy zastanowić się, jakie nowe rośliny posadzić w ogrodzie, a jeśli owego nie posiadamy, mieszkamy w mieście i w ogóle jest problem z przestrzenią, to możemy zastanowić się nad zaprojektowaniem jego minimalistycznej wersji. Kiedy jesteśmy właścicielami dużej działki możemy zastanowić się nie tylko nad nowymi roślinami, ale także nad gadżetami do ogrodu nie tylko w Warszawie.

Reklama

Nie jesteś pomysłowym Dobromirem? Nie szkodzi, czyli moda pomocna w zakładaniu ogrodu nie tylko w Warszawie

Podczas realizacji usług ogrodniczych w Warszawie mam do czynienia z różnymi ludźmi. Czasem trzeba tylko coś przyciąć, czasem przesadzić, bo akurat w tym tygodniu nie ma czasu, a trzeba szybko, więc jestem swego rodzaju pogotowiem ogrodniczym w Warszawie, ale to nie wszystko, bo jak patrzę, to taki ogród nie jest zrobiony według własnego pomysłu, ale podług gustu ogrodnika.

Nie masz czasu na pielęgnację ogrodu? Warszawa dzwoni do Mariana!

Dziecko sprzątające ogród

Są też tacy, co również mają piękne ogrody nie tylko w Warszawie, ale nie jest to pokłosie własnej wizji tylko trendy, które obowiązują w danym czasie. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to złe podejście, że moda nie zawsze jest dobra i lepiej kierować się własnym pomysłem. Jest w tym dużo racji, bo taki ogród, który projektujemy sami jest dla nas jedyny i niepowtarzalny. Ale z drugiej strony moda może być inspiracją, nie musimy podążać za nią co do joty, a poza tym, gdy jedynym naszym czasem wolnym są weekendy, w które musimy pielić, spulchniać ziemię, nawozić, sadzić, przycinać, to trendy na dany rok ułatwią nam życie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Projektowanie ogrodu Warszawa – czym kierować się przy wyborze stylu?

Tak więc dzisiaj dla moich czytelników piszę post o trendach w ogrodnictwie, które mogą stać się pomocne przy wyborze roślin czy ozdób.

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli jakie rośliny będą modne w tym roku?

Od dawna wiemy, że rośliny mają na nas oddziaływanie dobroczynne. Przed pandemią kontakt z przyrodą realizowaliśmy często nie posiadając własnego ogrodu. Wyjazdy do lasu, nad jezioro, w góry były tym, co ładowało nasze akumulatory przed kolejnymi miesiącami pracy w murach biurowców. Ale gdy pandemia koronawirusa zagościła na dobre i w naszym kraju trzeba było zacząć się wykazywać własną inwencją twórczą, szczególnie wtedy, gdy był krótki czas tak dużych obostrzeń, że nawet spacer do lasu był problemem. Na szczęście teraz jest inaczej i możemy spacerować, ale uspokajająca nas zieleń nadal jest potrzebna, gdyż wielu uczy się, czy pracuje zdalnie.

Rośliny domowe, na które warto zwrócić uwagę w 2021 roku

Tak więc rośliny uprawiane w warunkach domowych w 2021 roku z pewnością będą towarem rozchwytywanym i podlegającym różnym modom. Przykładowo w tym roku mogą być modne paprocie, szczawik trójkątny czy wężownica. Na balkonach mogą zacząć królować, poza pelargoniami i fuksjami, warzywa i zioła, choćby dlatego, że chcemy przyprawić przepyszną zupę świeżym koperkiem czy pietruszką, a mamy dosyć niezdrowej żywności. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj.

Niemożność wyjazdów na wakacje, a więc często bycia dłużej niż kilka godzin z dziką naturą sprawiła, że zapragnęliśmy, by w naszych ogrodach było więcej swobody, wręcz dzikości. Mogą więc być modne w tym roku dzikie ogrody, w których nie mamy do czynienia z roślinami strzyżonymi pod linijkę. Rośliny rosną tam bujnie, jest miejsce na łąkę kwietną, stertę gałęzi, która może się stać schronieniem dla jeży. Zadanie ogrodnika jest tu jedno. Ma on nie dopuścić do tego, by ekspansywne gatunki roślin wyparły te słabsze. Dlatego jest to dzikość kontrolowana. Taka, która stwarza iluzję chaosu będąc jednocześnie dobrze przemyślaną przez ogrodnika. Więcej przeczytacie tutaj.

Zakładanie ogrodu nie tylko w Warszawie, czyli jakie elementy małej architektury i ozdoby wybrać?

Kolorami wiodącymi prym w tym roku są biel, srebro i szarość betonu. Jeśli chcemy by królowały one w naszym ogrodzie, musimy dobrze skomponować ze sobą rośliny i małą architekturę. Gdy marzy nam się połączenie srebra z bielą, możemy posadzić w ogrodzie rośliny o białych kwiatach i postawić meble ogrodowe w srebrnym kolorze. Ale jeśli marzy nam się szarość, możemy połączyć np. otoczaki z naturalnymi roślinami lub postawić betonową ściankę i zawiesić na niej doniczki z ziołami. Więcej możecie przeczytać tutaj.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Projektowanie ogrodu w Warszawie i nie tylko, czyli trochę o tym, po co nam mała architektura ogrodowa

Ale gdy nie macie czasu na dbanie o ogród, bo praca wam żyć nie daje, dzwońcie na numer: 669 939 999 lub piszcie na maila: kontakt@zamowmariana.pl.
Usługi ogrodnicze w Warszawie wykonam szybko, a co najważniejsze dobrze, bo dewizą Mariana jest: punktualność, dokładność, jakość!

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie