Prace porządkowe – mechaniczne czyszczenie ulic. Jakie ceny w Warszawie?

29 sierpnia 2019
Ulice Warszawy
  • Jakie ceny są w Warszawie za mechaniczne czyszczenie ulic?

  • Od czego zależą ceny za mechaniczne czyszczenie ulic?

  • Czy da się znaleźć w Internecie konkretne ceny za mechaniczne czyszczenie ulic?

Gdy chcemy skorzystać z zamówienia jakiejkolwiek usługi, czy dotyczy to wywozu gruzu lub szamba, czy nawet jeśli chcemy po prostu coś sobie kupić, zawsze o tym gdzie coś zamówimy lub kupimy, decyduje cena, którą poznajemy w trakcie kupna lub znajdujemy ją w Internecie. Ten drugi przypadek jest najwygodniejszy i bardziej dla nas ekonomiczny, gdyż możemy dłużej i głębiej zastanowić się nad kupnem towaru lub zamówieniem usługi.

Aż robi nam się lżej w głowie i na sercu, gdy wyobrazimy sobie taki scenariusz, ale niestety nie zawsze jest tak, że gdy klikniemy np. wywóz szamba Warszawa cennik lub inną frazę z słowem cennik to dostaniemy wykres konkretnych cen za usługę.

Fajnie by nam się żyło, gdyby w Internecie wszystko było jasno powiedziane, ale cóż jak to mówią „life is brutal” i czasem musimy wytężyć myśli, żeby uporać się z ukrytymi cenami. Nie inaczej jest z usługą o której jest dzisiejszy post, czyli z mechanicznym czyszczeniem ulic.

Lato, czy zima, a Warszawa musi lśnić!

Mechaniczne czyszczenie ulic dzielimy na letnie (zamiatanie ulic, mycie pod ciśnieniem itp.) oraz zimowe (odśnieżanie). Jasne jest, że do każdego wyżej wymienionego mechanicznego czyszczenia ulic potrzebne są inne urządzenia, co generuje osobne koszty.

Do letniego czyszczenia ulic często prócz zamiatarek wykorzystywane są myjki ciśnieniowe (mycie ulic wodą powoduje, że na drogach jest mniej kurzu). Natomiast w zimowym sprzątaniu ulic często wykorzystuje się piaskarki lub pługi śnieżne.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Sprzątanie ulic Warszawa, czyli co sypać zimą na drogi?

Opisując rodzaje mechanicznego czyszczenia ulic należy również uwzględnić sprzątanie ulic, chodników, parkingów i podjazdów po zimie, a mówię wam, że jest z czego.

Na pewno w mokry marcowy dzień idąc z domu do pracy i odwrotnie natykaliście się na zalegające tu i ówdzie kupki piachu. Na szczęście łatwo się jest ich pozbyć zamiatając i myjąc na mokro ulice.

Reklama

Mechaniczne czyszczenie ulic Warszawa

Mechaniczne czyszczenie ulic Warszawa cennik, a tu nic!

Czasami wchodząc w Internet i licząc na jego bezinteresowną pomoc możemy się bardzo rozczarować. Wujek Google trajkoczący jak najęty o ogłoszeniach typu: kupno, sprzedaż, zamiana, nie ma nam nagle nic do powiedzenia. Gdy wpiszemy frazę „mechaniczne czyszczenie ulic Warszawa cennik” znajdziemy jedynie reklamy zajmujących się tym firm, a o cennikach orientacyjnych można sobie pomarzyć.

Gdy tydzień temu poszukiwałem cenników usług ogrodniczych w Warszawie, wyniki szperania w sieci były słabe, ale nie beznadziejnie. Ale gdy chciałem wyszukać dla was ceny za mechaniczne czyszczenie ulic (chociażby widełkowe), niestety był z tym problem.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla kogoś kto chce porównać sobie ceny kilku firm, jest skorzystanie z serwisów internetowych, które tym się zajmują, o czym już pisałem na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Usługi ogrodnicze. Jakie ceny w Warszawie?

Od czego zależą ceny mechanicznego czyszczenia ulic w Warszawie?

Cena za mechaniczne czyszczenie ulic zależy od kilku bardzo ważnych czynników. Pierwszym z nich jest wielkość sprzątanego obszaru, gdyż cena zależy od ilości wyczyszczonych metrów kwadratowych.

Cena zależy również od ilości zamówionych usług (niektóre firmy dopuszczają zamawianie kilku usług w dowolnych kombinacjach, np. pielęgnacja zieleni – przycinanie powierzchni trawiastych i mechaniczne zamiatanie i mycie ciśnieniowe – zamiatanie mechaniczne chodników, ulic i parkingów. Usługi mogą być również wycenione po oględzinach miejsca, które ma być sprzątnięte. Innym czynnikiem utrudniającym bądź ułatwiającym pracę są warunki pogodowe.

Tak więc poznanie od razu konkretnych cen za usługę jest możliwe jedynie w przybliżeniu i można się liczyć z ich wzrostem lub obniżeniem po wycenieniu usług przez firmę sprzątającą.

Prace porządkowe w Warszawie zwykle odbywają się nocą

Mechaniczne czyszczenie ulic Warszawa, czyli telefon ostatnią deską ratunku?

Jeśli wyszukiwanie w Internecie nas zawiodło, a nie jesteśmy hazardzistami ryzykującymi swoje pieniądze zamawiając usługi firmy jedynie po przeczytaniu dobrej reklamy, w której magicznymi słowami są „solidność, rzetelność, uczciwość”, możemy zrobić dwie rzeczy.

Jeśli czas nas nie goni, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisów internetowych, dzięki którym porównywane są ze sobą ceny różnych firm.

Lecz gdy wolimy uzyskać szybszą odpowiedź możemy zadzwonić do kilku wybranych przedsiębiorstw, zadać ich przedstawicielom interesujące nas pytania i zdecydować się na usługi któregoś z nich.

Natomiast ludziom ciekawym wiedzy proponuję, by poczytali mojego bloga, na którym dowiedzą się więcej o mojej pracy, rozsądnym gospodarowaniu odpadami i o prawach rządzących moją branżą.

A jeśli wśród setek podobnych sobie przedsiębiorstw jakimś cudem natraficie na mnie i spodoba wam się moja oferta dzwońcie na numer 669 939 999, a porozmawiamy o usłudze jakiej aktualnie potrzebujecie.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie