Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli praca najlepszą reklamą!

3 lutego 2020
Zaniedbany trawnik
  • Wiosna idzie, a trawnik jest do odnowienia? Marian już jedzie!

  • Martwisz się, jak reklamować usługi ogrodnicze? Dobrze wykonana praca to najlepsza reklama!

  • Na osiedlu jest za mało drzew? Dzwoń po Mariana, a zieleń będzie umilać wiosenne, letnie i część jesiennych dni!

  • Masz problem, bo firma, z której usług korzystałeś nie spełnia twoich oczekiwań? Wystarczy jeden telefon!

Witam serdecznie. To znowu ja Marian. Ten od pielęgnacji zieleni w Warszawie. Przyznam, że im bliżej marca tym bardziej zmęczony jestem nużącym oczekiwaniem na dni, w których z kosiarką w dłoni będę dawał nowe życie osiedlowym trawnikom albo kiedy będę przyczyniał się do większego zagęszczenia warszawskiej zieleni sadząc nowe drzewa.

Ale na razie jest jeszcze zimny, a jednak bezśnieżny luty i wszechobecny spokój rozleniwia tak, że jedynym ratunkiem są duże ilości kawy i herbaty. Myśli ożywiają tylko wspomnienia miłych zdarzeń podczas zeszłorocznej pracy, a także pojawiające się nowe zamówienia na tegoroczną wiosnę.

Ale taki spokojny czas ma jedną zaletę. Mogę więcej pisać na blogu, co robię z pasji i tworząc kolejne teksty o tym, jak dbać o ogród. Sam sobie przypominam o tym, że już niedługo będzie ciepło, zimowe kurtki spoczną na wieszakach i Warszawa rozbrzmi gwarem spacerowiczów.

Reklama

Nadchodzi wiosna, a trawnik jest w stanie agonalnym? Marian już jedzie!

Zeszłej wiosny, gdy telefony dzwoniły jeszcze z rzadka i zastanawiałem się, czy przypadkiem zbyt słabo reklamuję swoje usługi, popołudniu zadzwonił telefon.

Okazało się, że na Wawrze na jednym z osiedli będzie organizowany piknik z okazji pierwszego dnia wiosny i potrzebny jest ktoś, kto doprowadzi do porządku trawnik, na którym straszy zechnięta, zeszłoroczna trawa. Ucieszyłem się, bo myślałem już, że z nudów wypiję dziś piątą kawę. Od razu wstałem i ze swoją ekipą ruszyliśmy na Wawer. Zajęło nam to tyle, żeby po drodze posłuchać muzyki z naszych, młodych lat i powspominać Romualda Lipko.

Usługi ogrodnicze Warszawa – Off Topic Mariana

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli zielone pogotowie Mariana

Gdy przyjechaliśmy na miejsce, przywitał nas dozorca osiedla pan Jan. Podczas rozmowy wynikło, że nagły telefon był spowodowany tym, że firma, która zawsze wykonywała usługi na tym osiedlu miała nawał zleceń, a pan Jan zbyt późno zadzwonił i musiał na gwałt szukać kogoś kto uporządkuje trawnik.

Pielęgnacja zieleni Warszawa – Marian już jedzie!

Gdy pokazał nam miejsce, które mieliśmy doprowadzić do dobrego stanu, okazało się, że jest dużo do zrobienia. Zeschłych liści było co prawda mało (niedograbione resztki, z którymi dość szybko się uporaliśmy), ale sam trawnik wymagał szybkiej interwencji. Z ziemi sterczały pokręcone pędy i tylko gdzie niegdzie wychodziły z ziemi młode pędy. Wyglądało na to, że z powodu braku śniegu, który w ciągu zimy jest dla roślin naturalną ochroną, trawa najzwyczajniej w świecie przemarzła.

Niestety z powodu zmian klimatycznych utrzymanie zwyczajnego trawnika graniczy z cudem. Zimą wszystko przemarza, a latem zsycha, bo deszczu jest mało. Skończyło się na tym, że usunęliśmy zeschłą darń i trzeba było zrobić nowy trawnik od zera. Ale na Mariana nie ma mocnych i nie zniechęcą go żadne trudności.

Praca Mariana najlepszą reklamą, czyli jak zdobyć stałego klienta?

Zawsze wiedziałem, że zaufanie przyszłych klientów zdobywa się rzetelną pracą. Jeśli wykonujesz swoje usługi źle, to żadne pieniądze wydane na reklamę nie pomogą, gdyż w Internecie na forach usługobiorcy chwalą dobrze wykonaną pracę i ostrzegają przed firmami, które nie są uczciwe. I tak też było w tym przypadku.

Podczas odnawiania trawnika uciąłem sobie dość długą pogawędkę z panem Janem, podczas której wyszło, że już od jakiegoś czasu poszukuje innej firmy, która mogłaby wykonywać usługi ogrodnicze, bo tamta, o której wspomniał wcześniej, niezbyt mu odpowiadała cenowo, a i usługi wykonywane były z różnym skutkiem. Widziałem, że szczegółowo obserwuje, jak z chłopakami grabimy liście i usuwamy zeszłoroczną trawę pod nowy trawnik.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja zieleni osiedlowej, czyli podpowiedzi Mariana, kiedy zacząć planować wiosenne nasadzenia

Kiedy skończyliśmy pan Jan powiedział, że chce zamówić u mnie inne usługi ogrodnicze. Planował nieco bardziej zadrzewić teren, więc umówiliśmy się, że za jakiś tydzień przyjadę i posadzę trochę drzew. Dogadaliśmy się co do gatunków, miejsc, gdzie będę sadził itp. Na koniec pożegnaliśmy się i pojechałem dalej zadowolony, że dzięki jednemu zleceniu udało mi się zdobyć nowego, stałego klienta.

Nie byłbym oczywiście sobą gdybym nie polecił mu swojego bloga, na którym zamieszczam artykuły informujące o różnych zagadnieniach, a także będące instrukcjami jak utrzymać trawnik.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli jak prawidłowo skosić trawnik

Wiosna idzie, a ty patrzysz, a tu niegdyś piękny trawnik straszy sterczącymi z ziemi suchymi źdźbłami. Marian szybko ci pomoże, stan trawnika wnet poprawi, tam coś przytnie, tu przystrzyże, ludzie patrząc na odnowiony ogród westchną z zachwytem „O Boże”!

Śmiało dzwońcie na numer 669 939 999 albo piszcie na adres kontakt@zamowmariana.pl. Zawsze dogadamy się co do wykonania konkretnej usługi i ceny.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie