Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli jak zbudować saunę w ogrodzie?

3 sierpnia 2020
Sauna ogrodowa
  • Pielęgnacja zieleni Warszawa. Budujemy saunę w ogrodzie, jaki rodzaj wybrać?

  • Pielęgnacja zieleni Warszawa, jakie materiały wybrać do budowy sauny?

  • Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli która część ogrodu będzie najlepsza do budowy sauny?

  • Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli jaki powinna mieć rozmiar?

Kiedy zbudowaliśmy dom, a czas który mamy wykorzystujemy na projektowanie naszego ogrodu marzeń, wyobrażamy sobie zielony zakątek, w którym po ciężkim dniu będziemy mogli odpocząć czując piękny zapach kwiatów i widząc miłą dla oka, uspokajającą nasze zszargane nerwy zieleń.

W projekcie naszego ogrodu możemy również uwzględnić miejsce, gdzie odpocznie nasze ciało, a co za tym idzie polepszy się również całe nasze samopoczucie. Sauna, bo o niej tu mowa, ma dobroczynny wpływ na nasz organizm, co przyczynia się do coraz większej liczby chętnych do posiadania takiego miejsca w swoim ogrodzie.

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli jaki rodzaj sauny wybrać?

Kiedy myślimy o budowie w naszym ogrodzie sauny, musimy zastanowić się nad tym, czy preferujemy sauny mokre (parowe) czy suche posiadające zupełnie inny klimat, gdyż w nich wilgotność powietrza oscyluje wokół 10 procent.

Jeśli chcemy zbudować taki obiekt w ogrodzie to znaczy, że wcześniej korzystaliśmy już z saun ogólnodostępnych, a chcemy mieć takie miejsce do relaksu na prywatny użytek.

Reklama

Sauna w ogrodzie – relaks na wyciągnięcie ręki!

Wybór budowy suchej czy też mokrej sauny zależy od preferencji potencjalnego użytkownika i nie powinno tu się mówić o tym, czy jest jedna lepsza lub gorsza od drugiej, bo jedyne co powinno decydować o wyborze to preferencje przyszłego właściciela, a także koszty.

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli gdzie zbudować saunę?

Budując taki obiekt trzeba wziąć pod uwagę styl naszego ogrodu, żeby pasował on swoim wyglądem do otoczenia. Ponadto budowlę najlepiej postawić tak, by była schowana wśród wysokich roślin zapewniając prywatność użytkownikom.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja zieleni w Warszawie, czyli jakie są trendy w projektowaniu ogrodów?

Sauna nie ma przykuwać uwagi i wyróżniać się, ale być w tle jako miejsce dające poza relaksem dużą prywatność.

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli jaki materiał wybrać do budowy sauny?

Materiał, z którego będziemy budować taki obiekt, powinien być odporny na wilgoć. Wybór pada często na wytrzymałe gatunki drewna takie jak osika, jodła kanadyjska, świerk skandynawski lub cedr.

Trzeba też zadbać o to, by podłoga w saunie nie nagrzewała się zbyt szybko i nie stwarzała ryzyka poślizgu i tutaj również sprawdzi się drewno lub płytki ceramiczne. Ważna jest też izolacja cieplna. Więcej można przeczytać tutaj.

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli jak zbudować saunę w ogrodzie?

Wszystko zależy od projektu. Jeśli zależy nam na prowizorycznej, lekkiej konstrukcji, to osadzamy ją na bloczkach betonowych. Natomiast gdy chcemy mieć obiekt, którzy będzie nam służył przez wiele lat potrzebny jest fundament i mocniejsze materiały do postawienia samej budowli.

Zasady i etapy budowy sauny – Zobacz poradnik!

Pozwolenie na budowę też zazwyczaj nie jest potrzebne, o czym przeczytacie tutaj. Możemy śmiało samodzielnie zbudować saunę lub kupić gotowy model, bo takie też są. I jest to dobre rozwiązanie dla tych wielbicieli saun, którzy nie mają zacięcia do budowlanki, a marzy się im takie miejsce relaksu.

Pielęgnacja zieleni Warszawa, a więc jaki rozmiar sauny wybrać?

Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na wypoczynku w samotności, czy też poza wygrzewaniem się chodzi nam o spotkanie towarzyskie, podczas którego pogadamy sobie ze znajomymi.

Jeśli pragniemy odpoczynku sam na sam ze sobą i poukładaniu własnych myśli po ciężkim dniu, to sauna powinna mieć wymiar 1,5×1,5 m. Natomiast jeśli planujemy relaks we dwójkę lub trójkę, bo akurat jesteśmy ludźmi, którzy relaks łączą z rozmową z przyjaciółmi, to obiekt musi mieć wymiar przynajmniej 2,5×2,5 m.

Większe konstrukcje mają tę zaletę, że można zainstalować urządzenia dodatkowe, np. odporne na wilgoć nagłośnienie, czyli melomani będą szczęśliwi. Większa przestrzeń pozwala również np. na dobudowanie prysznica, z którego skorzystamy wychodząc z sauny.

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli podsumowanie

Decydując się na budowę sauny możemy wybrać między suchą i mokrą. Co do budowy może to być domek lub kabina, a kształt może być różny np. kostka czy beczka. Saunę możemy zbudować samodzielnie lub zdecydować się na gotowy model do postawienia w ogrodzie. Pozwolenie na budowę nie jest zazwyczaj potrzebne. Wystarczy więc zgłosić zamiar budowy takiego obiektu w urzędzie (często w starostwie).

A jeśli potrzebujecie, by Marian podjął się np. przycięcia żywopłotu, nasadzenia drzew czy skoszenia trawy dzwońcie na numer: 669 939 999 lub piszcie na maila: kontakt@zamowmariana.pl, a problem możecie uważać za rozwiązany.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli praca najlepszą reklamą!

A jeśli ktoś jest ciekawy jak pracuję i chce ponadto dowiedzieć się czegoś ciekawego, może zajrzeć na mojego bloga. Ja tymczasem już muszę jechać, bo praca na mnie czeka.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie