Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli gdzie najlepiej kupować rośliny?

15 stycznia 2021
Rośliny i akcesoria potrzebne do ich pielęgnacji
  • Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli gdzie lepiej kupić rośliny: w supermarkecie, czy w sklepie ogrodniczym?

  • Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli jakie są wady roślin z supermarketów

  • Projektowanie ogrodu Warszawa, a więc jakie są zalety roślin z supermarketów.

  • Pielęgnacja zieleni Warszawa. Kiedy kupować w supermarkecie, a kiedy w sklepie ogrodniczym?

Witam serdecznie. To znowu ja. Ten Marian od usług ogrodniczych w Warszawie. Zaraz szybko minie styczeń, śmignie luty, a potem… Wiosna, a co za tym idzie szał zakupów: nasiona, sadzonki krzewów i drzew, wszystko szybko byleby dostać to, co chcemy, a czasami byleby dostać cokolwiek. A można przecież spokojnie, powoli.

Styczeń i luty to dobry czas, by zastanowić się, jakie rośliny chcemy mieć w ogrodzie, ile kupimy nasion, sadzonek. I tutaj mamy dylemat: czy jak w trakcie zwykłych zakupów w markecie kupimy także nasiona, to czy będą one tak samo dobre jak ze sklepu ogrodniczego?

O tym i o innych czynnikach rozstrzygających na korzyść lub na niekorzyść kupowania roślin w supermarketach napiszę właśnie w tym poście, który ma pomóc w odpowiedzeniu na pytanie, gdzie najlepiej kupować rośliny.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja ogrodu Warszawa – jak kupować rośliny? Rady Mariana

Reklama

Pielęgnacja zieleni, czyli wady i zalety kupowania roślin w supermarkecie

Jedną z wad kupowania w supermarketach jest niska jakość sprzedawanych tam nasion i sadzonek. Możemy przez to kupić rośliny mające jakieś choroby, które ujawnią się po kilku dniach lub też mogą one być mocno pędzone. Problemem jest również brak fachowców, którzy mogliby nam doradzić w sprawie kupowanych przez nas roślin. Dlatego jeśli decydujemy się na roślinę rzadką lub trudną w uprawie lepiej wybrać się do sklepu ogrodniczego, gdzie doradzą nam, co i jak zrobić.

Ale można też inaczej. Nie wiecie, jakie rośliny wybrać, aby nie martwić się zbytnio pielęgnacją ogrodu? Warszawa i okolice dzwonią do Mariana! To takie proste, jak słuchanie ulubionej muzyki.

Pielęgnacja ogrodu Warszawa – Off Topic Mariana

Kupowanie roślin w supermarketach ma też swoje zalety. Możemy to zrobić podczas zwykłych zakupów i mieć wszystko z głowy, rośliny są często dostępne w cenach niższych niż w sklepach ogrodniczych, a także nie trzeba wydawać pieniędzy na bilet czy paliwo, żeby jechać do centrum ogrodniczego.

Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli jakie gatunki możemy kupić w markecie, jeśli nie chce nam się dalej jechać?

Nie jest tak, że każda kupiona w supermarkecie roślina będzie chora, przesuszona, przelana, czy też będą na niej jakieś szkodniki. Jeśli akurat jesteśmy na zakupach i przypomniało nam się, że coś musimy kupić do ogrodu, nie musimy od razu jechać dalej do sklepu ogrodniczego. Mamy szczęście, jeśli chcieliśmy kupić rośliny jednoroczne.

Jakie rośliny z marketu nadają się do pielęgnacji w ogrodzie?

Szałwia

Możemy pomyśleć nad zakupem szałwii, petunii, werbeny lub żeniszka. Tak samo rzecz się ma co do roślin pokojowych takich jak kaktusy, sukulenty, wężownice. Jednak jeśli chcemy kupić zioła do mieszkania lepiej wybrać się do profesjonalnego punktu sprzedaży, dlatego, że często w marketach przenoszone są do chłodni co zmniejsza ich możliwość adaptacji i takie zioła szybko usychają. Więcej o tym, gdzie kupować rośliny przeczytacie tutaj.

Usługi ogrodnicze Warszawa, czyli podsumowanie

Gdy myślimy nad zakupem roślin róbmy to spokojnie, bez pośpiechu. Nie kupujmy roślin, bo akurat jesteśmy na zakupach – pamiętajmy, że rośliny w ogrodzie mogą być mocno pędzone i chore, a niektóre by zachować ich trwałość trzymane są w chłodni, co osłabia ich możliwości adaptacyjne. Można jednak w markecie kupić rośliny jednoroczne (petunia, szałwia, werbena) i pokojowe (kaktusy, sukulenty, pelargonie).

A jeśli potrzebujesz pomocy w zajęciu się twoim ogrodem skorzystaj z usług ogrodniczych w Warszawie i dzwoń do Mariana na numer 669 939 999 lub pisz na maila kontakt@zamowmariana.pl, a na pewno przyjadę i ci pomogę.

Ale, gdy wpierw wolisz bliżej mnie poznać, zajrzyj na mojego bloga i zdecyduj czy zadzwonić czy nie.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Jak dbać o rośliny w domu? Plant Power - pielęgnacja zieleni - […] i dorodny okaz, jaki ma nasz sąsiad. Drugim krokiem jest pójście na zakupy. A trzeba wiedzieć, gdzie kupować rośliny,…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie