Pielęgnacja zieleni a statystyki. Czy Polacy często zlecają wykonanie usług ogrodniczych?

4 listopada 2019
Rośnie popularność usług pielęgnacji zieleni
  • Czy usługi ogrodnicze są popularne wśród Polaków?

  • Czy w wyszukiwarkach internetowych jest dużo zapytań o usługi ogrodnicze?

  • Kiedy notuje się największy wzrost zapytań o usługi ogrodnicze w Internecie?

  • Jakiego typu usługi ogrodnicze są najpopularniejsze wśród Polaków?

Witam serdecznie. To znowu ja Marian. Tak. Właśnie ten gość, który bez problemu zaprojektuje ogród, posadzi drzewa, czy zadba o klomby w naszej pięknej Warszawie.

Tak sobie myślałem, o czym by w tym tygodniu napisać, bo się robi szaro, zimno, a do ogrodu przez pogodę rzadko się chce wychodzić. I tak właśnie wpadłem na pomysł, by dzisiaj zamiast gubić się w gąszczach słów i opisów, przyjrzeć się jasnym i precyzyjnym statystykom.

Zazwyczaj lubię pisać na blogu o różnych sposobach dbania, a nawet zakładania ogrodu.

Ale dziś pomyślałem, że ciekawie będzie przyjrzeć się temu, czy jest w Polsce duży popyt na usługi ogrodnicze.

Reklama

Chcesz mieć piękny ogród, ale nie masz czasu się nim zająć? Od czego są usługi ogrodnicze?

Ogród często kojarzy nam się z całymi dniami sadzenia, obkopywania, nawożenia, przycinania, a wreszcie podlewania roślin.

Jeśli mamy na to czas i jesteśmy w dodatku ludźmi cierpliwymi, taki obraz może dla nas być całkiem pociągający (no może poza dniami, podczas których żar leje się z nieba, a ciało jest tak mokre, jakby przed chwilą było w kąpieli).

No ale poza tym mankamentem, jeśli mamy czas, a praca na świeżym powietrzu jest dla nas przyjemnością i mamy własny pomysł na ogród, to właściwie firmy zajmujące się usługami ogrodniczymi nie mają nic do roboty.

Ale co z obywatelami, którzy są zapracowani, pomysłów na ogród nie mają żadnych, a o ich możliwości gospodarowania lepiej nie wspominać?

To proste! Zamów usługi ogrodnicze Warszawa

Nadchodzi dobry czas dla zapracowanych, czyli usługi ogrodnicze ratunkiem dla przemęczonych

Powiedzmy sobie jasno. Żeby w dzisiejszych czasach mieć piękny ogród, nie trzeba poświęcać na to swojego cennego czasu i energii.

Nie powinniśmy się przejmować tym, że nasz sąsiad z naprzeciwka zbudował sam altanę, wykopał oczko wodne i zrobił skalniaki.

A my, „leniwi marzyciele”, chcielibyśmy też mieć ogród z prawdziwego zdarzenia, ale nie ma kiedy zabrać się za robotę, a jeśli zlecimy komuś zaprojektowanie miejsca przyszłego odpoczynku w wiosenne i letnie dni, to wykażemy się brakiem inwencji twórczej, a co najgorsze lenistwem.

Myśląc o sposobie, w jaki chcemy zrealizować nasze marzenie, nie patrzmy w ogóle na to, co powiedzą nam ludzie (chyba, że ograniczą się do mądrych rad z zakresu ogrodnictwa), tylko jeśli chcemy i możemy, to zróbmy wszystko sami, a jeśli z jakichś przyczyn się nie da, to usługi ogrodnicze są na wyciągnięcie ręki!

Kiedy wiosna nadchodzi Marian zaciera ręce i… Rusza w miasto pielęgnując zieleń, tam gdzie trzeba

Aż przez chwilę poczułem ciepły powiew wiatru, gdy wśród tej październikowej szarugi pomyślałem przez chwilę o wiośnie.

Tęsknię już za zapowiadającym późniejsze, ciepłe dni marcowym słońcem, kapryśnym kwietniem i przepięknie pachnącym majem.

Ale nie ukrywajmy, podczas tej pięknej pory roku można zarobić więcej na usługach ogrodniczych niż później, gdy zainteresowanie klientów spada, a niektórzy wolą jednak sami zadbać o swój ogród.

Widok rodzącego się nowego życia sprzyja nowym pomysłom na dom czy ogród.

Jeśli przyjrzymy się przykładowym statystykom zaczerpniętym z portalu PanoramaFirm, zobaczymy, że podczas wiosny popyt na usługi ogrodnicze gwałtownie wzrasta. Np. zapytania o:

  • szkółki drzew wzrosły o 192 %,
  • ziemię ogrodową wzrosły o 189 %,
  • środki ochrony roślin wzrosły o 102 %,
  • prace ziemne wzrosły o 175 %,
  • przycinanie drzew wzrosły o ponad 160 %.

Generalnie usługi ogrodnicze największą popularnością cieszą się podczas wiosny.

Uff, zmęczyłem się tymi procentami. Sęk w tym, aby odpocząć. Uwielbiam stare, dobre skecze. A wy? Czas na relaks!

Usługi ogrodnicze Warszawa. Off-topic Mariana

Często właściciele ogrodów zlecają firmom również założenie trawnika czy oczka wodnego. Dla tych bardziej zapracowanych przedsiębiorstwa mają w swoich ofertach: koszenie trawy, sadzenie kwiatów, drzew i krzewów, a także profesjonalne czyszczenie i konserwację tarasów i mebli ogrodowych.

Podsumowanie

Gdy zobaczymy choćby przykładowe statystyki dotyczące usług ogrodniczych i uświadomimy sobie, że ilość zapytań o rzecz tak zdawałoby się banalną, czyli o grabienie liści jesienią sukcesywnie wzrasta, to widzimy, że popularność usług ogrodniczych, a tym samym zwiększona wygoda ludzi, jest ważniejsza niż co innego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Szukasz ogrodnika? Poznaj najlepsze usługi ogrodnicze Warszawa

Dzisiaj nie musimy się martwić, że nie mamy czasu założyć ogródka, tylko jeśli denerwuje nas szary i niezagospodarowany kawałek ziemi na osiedlu, dzwonimy do Mariana na numer: 669 939 999 lub kontaktujemy się mailowo kontakt@zamowmariana.pl i już możemy zacząć się cieszyć ogrodem, który niedługo powstanie i będzie cieszył oczy mieszkańców osiedla.

A tymczasem żegnam się z wami, gdyż praca mnie wzywa, a nuż podczas wykonywania zleceń dowiem się czegoś interesującego i umieszczę to na blogu?

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie