Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli czym kierować się przy kupowaniu narzędzi ogrodniczych?

5 lutego 2021
Zestaw narzędzi ogrodniczych
  • Projektowanie zieleni nie tylko w Warszawie, czyli jakich narzędzi użyć do formowania roślin?

  • Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli kiedy używamy mechanicznych, a kiedy ręcznych narzędzi do cięcia i strzyżenia?

  • Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli jakie są rodzaje narzędzi do cięcia i formowania roślin?

Luty to ostatni zimowy miesiąc i sezon ogrodniczy bardzo powoli, ale się jednak zbliża. Jeśli mamy ogród pełen krzewów i drzew, trzeba coś przyciąć, poprawić okrycie, ściółkę, o czym pisałem wcześniej na blogu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli powoli zaczynamy przygotowania do wiosny

Ale jeśli nie mamy dużo do roboty, to możemy pomyśleć o tym jakie w tym roku dokupić narzędzia ogrodnicze. Co nam będzie bardziej, a co mniej potrzebne. Mamy również czas, by zrobić to z głową i nie przepłacić. Marian powie wam, więc dziś o tym, jakie narzędzia są najpotrzebniejsze i czym się kierować podczas ich wybierania.

Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli jakie są rodzaje narzędzi ogrodniczych?

Narzędzia ogrodnicze dzielimy najpierw na dwie grupy: ręczne i mechaniczne. W obu grupach znajdziemy różne rodzaje sekatorów, nożyc, pił itd. Każde narzędzie jest do przycinania gałęzi o innej grubości.
  • Do narzędzi ręcznych należą: sekatory jedno, dwuręczne i takie z zębatą przekładnią, piły (z łukowatym, prostym brzeszczotem lub kabłąkowe – te ostatnie służą już do obróbki suchego drewna), nożyce do formowania żywopłotów, siekiery i kliny (będą potrzebne w ogrodach, w których rosną duże drzewa).
  • Narzędziami mechanicznymi do cięcia są: nożyce elektryczne i spalinowe, które przydadzą się jeśli posiadamy długi żywopłot, nożyce z napędem akumulatorowym (będą przydatne przy formowaniu roślin), pilarki łańcuchowe i urządzenia rozdrabniające gałęzie, jeśli chcemy wykorzystać je do ściółki na rabaty.

Reklama

Zestaw narzędzi na akumulator znacznie ułatwi pielęgnację ogrodu nie tylko w Warszawie

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli czym przekopać ogród?

Wybór urządzeń do przekopywania ogrodu musimy uzależnić od tego, czy gleba w naszym ogrodzie jest lekka czy ciężka, mokra. Na glebach lekkich nie sprawdzą się urządzenia do gleb ciężkich, gdyż są ciężkie i nieporęczne, więc praca w ogrodzie będzie bardziej męcząca niż trzeba.

Wybierając urządzenia do ogrodu dobrze jest wybrać takie, dzięki którym będzie można mieszać glebę z nawozem. W takiej roli sprawdzą się glebogryzarki spalinowe lub elektryczne. Do grabienia na glebach lekkich wybierzmy grabie zrobione z lżejszego metalu, natomiast do grabienia na glebach ciężkich dobre będą grabie o grubszych zębach.

Pielęgnacja ogrodu Warszawa – czym opryskać rośliny?

W małym ogrodzie wystarczy do tego zwykły opryskiwacz, ale w dużym przyda nam się ciśnieniowy z teleskopową lancą, którą możemy sięgnąć nawet na wysokość kilku metrów. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj.

Projektowanie zieleni Warszawa, czyli czym podlać ogród?

Jeśli nie posiadamy automatycznego systemu nawadniania, o którym możecie przeczytać u mnie na blogu, to zawsze możemy użyć węża ogrodowego, zraszacza, czy konewki, choć wtedy będzie dużo pracy rano lub wieczorem, szczególnie, gdy jest susza, której przetrwanie ułatwia posiadanie systemu nawadniającego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Systemy nawadniające ułatwią pielęgnację ogrodu nie tylko w Warszawie

Pielęgnacja zieleni nie tylko w Warszawie, a więc czym kierować się przy zakupie narzędzi ogrodiczych?

Szukając narzędzi do ogrodu nie możemy kierować się tylko ceną. Najważniejsza będzie dobra jakość, a co za tym idzie, czy narzędzia posłużą nam przez długie lata. Pierwszym co nas interesuje, powinno być to, czy urządzenia są wykonane z dobrego materiału, np. włókna węglowego lub stali nierdzewnej. Powinny one być również zabezpieczone przed korozją. Ważne jest również dobre wyprofilowanie uchwytu, żeby był dobrze dopasowany do dłoni i się w ręku nie ślizgał. Urządzenia takie jak sekatory czy nożyce powinny mieć również system blokowania, żeby dziecko nie mogło samo go otworzyć!

Kupując narzędzia do pielęgnacji zieleni nie kieruj się tylko ceną

Pieniądze - monety

Pielęgnacja ogrodu nie tylko w Warszawie – jak dbać o urządzenia ogrodnicze?

Narzędzia ogrodnicze mają dużą styczność z glebą, wilgocią, kwasami, bakteriami. Po skorzystaniu z takiego urządzenia trzeba je od razu wyczyścić, wytrzeć i schować w miejscu, do którego nie dochodzi wilgoć. Najlepiej schować je w futerale, żeby nikt nie zrobił sobie o nie krzywdy. Więcej możecie przeczytać tutaj.

A jeśli wolicie, by ktoś wam coś przyciął, to zawsze możecie zadzwonić do mnie na numer: 669 939 999 lub napisać na maila: kontakt@zamowmariana.pl, a na pewno przyjadę i sprawię, że ogród będzie miejscem pięknym i schludnym.

A tym czasem jadę, bo praca czeka, a ja jestem człowiekiem punktualnym i szanującym czas moich klientów. A poza tym ta praca to moja pasja, więc każde zlecenie jest dla mnie przyjemnością.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie