Najtańsze usługi pielęgnacji parków w Warszawie. Gdzie szukać?

2 września 2019
Park miejski w Warszawie
  • Kto zajmuje się pielęgnacją parków w Warszawie?

  • Ile kosztuje pielęgnacja parków w Warszawie?

  • Jakie prace składają się na pielęgnację parków w Warszawie?

Gdy wyjątkowo wcześniej skończyliśmy pracę, jest ciepły dzień, a nasze dzieci nie są zmęczone szkołą, bo jeszcze są wakacje, często mamy ochotę by pospacerować po mieście, a jest w czym wybierać: możemy pójść na stare miasto i pogapić się na ludzi i zabytki, kina, teatry, kawiarnie, oraz wszelkiego rodzaju restauracje i knajpy stoją przed nami otworem, ale jeśli chcemy w miejskiej dżungli popatrzeć na miłą dla oka zieleń, również mamy taką możliwość.

Warszawa akurat, bo o niej będę pisał w tym poście, ma kilka ciekawych miejsc. Nawet jeśli chcemy, możemy pójść do lasu (lasek bielański, czy kabacki). Ale jeśli po prostu chcemy pospacerować po okolicy, a nie mieszkamy na Bielanach, w naszym mieście praktycznie każda dzielnica ma swój park, gdzie możemy pójść i się zrelaksować.

Kto zajmuje się pielęgnacją parków w Warszawie?

Gdy chodząc po parkach, umilamy sobie czas patrząc na piękne klomby, drzewa posadzone w określonym porządku, trawniki, na które z uporem maniaka wchodzą ludzie pomimo próśb i zakazów, możemy zadać sobie pytanie, jak urzędnicy miejscy mając wiele spraw na głowie radzą sobie z tym aspektem miejskiego życia. Otóż każde miasto, w tym Warszawa ma zarząd, który się tym zajmuje (w tym przypadku Zarząd Zieleni m. st. Warszawy).

Reklama

Czym zajmuje się ZZW?

Zakres obowiązków Zarządu Zieleni Warszawy obejmuje takie sprawy jak utrzymanie dobrego stanu parków, skwerów, zieleńców i innych nieruchomości przeznaczonych na tereny zieleni, a którymi gospodaruje prezydent miasta stołecznego Warszawy.

Innymi obszarami, nad którymi opiekę sprawuje ZZW są: wody powierzchniowe wraz z gruntami pokrytymi wodą, oraz obiekty biernej ochrony przed powodzią i inne urządzenia wodne powierzone w zarządzanie i administrowanie ZZW, zieleń w pasach drogowych przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych, których zarządcą jest prezydent m.st. Warszawy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Prace porządkowe – mechaniczne czyszczenie ulic. Jakie ceny w Warszawie?

Pielęgnacja parków i zieleni miejskiej w Warszawie obejmuje wiele projektów

Do zadań ZZW należy planowanie, pozyskiwanie funduszy i projektowanie terenów zieleni, a także urządzeń wodnych i obiektów biernej ochrony przed powodzią, jak również pełnienie roli inwestora w innych programach i zadaniach inwestycyjnych zleconych ZZW do prowadzenia przez organy m.st. Warszawy.Więcej możecie przeczytać tutaj.

Pielęgnacja parków w Warszawie, czyli przetargi i zamówienia

Zazwyczaj gdy pisałem posty, w których była mowa o tym, gdzie szukać najtańszego wykonania np. wywozu gruzu, to tutaj jest zupełnie inaczej. Inną rzeczą jest, jeśli jakiś teren należy do nas, my chcemy przeznaczyć go na ogród, ale wolimy skorzystać z usług profesjonalistów niż zdać się na własne pomysły.

Usługi ogrodnicze Warszawa – pielęgnacja parków i ogrodów

Ale jeśli dany kawałek ziemi, w tym przypadku park należy do miasta, to do jego urzędników należy zorganizowanie przetargu, podczas którego wyłonią firmę, która zajmie się utrzymaniem porządku na terenie zielonym, nasadzeniami drzew, koszeniem trawy itd.

Usługi ogrodnicze w Warszawie – cennik

Jeśli jednak mamy swój kawałek ziemi, bo np. mieszkamy na osiedlu domków jednorodzinnych, możemy poszukać najtańszego wykonania usług ogrodniczych na kilka sposobów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Usługi ogrodnicze. Jakie ceny w Warszawie?

Jest możliwość sprawdzenia cen w przybliżeniu dzięki cennikom orientacyjnym. Możemy również skorzystać z serwisów porównujących ceny lub zadzwonić do kilku wybranych firm. Na podanie konkretnych cen za usługę nie ma co liczyć nie ważne, czy przeglądamy portale ogłoszeniowe, czy witryny internetowe firm świadczących usługi ogrodnicze.

Podsumowanie

W takim mieście jak Warszawa szukanie najtańszych usług pielęgnacji zieleni w parkach mija się z celem, bo wszystkimi terenami zielonymi (parkami, zieleńcami, skwerami i bulwarami) zajmuje się zarząd zieleni, do którego obowiązków należy znalezienie firm zajmujących się projektowaniem zieleni, koszeniem trawy, nasadzeniami drzew i ich przycinaniem oraz innymi pracami porządkowymi.

Szukanie najtańszych usług pielęgnacji zieleni w Warszawie ma dla nas sens jedynie wtedy, gdy mamy ogród i chcemy skorzystać z profesjonalnych usług ogrodniczych, gdyż nie znamy się zbytnio na ogrodach lub jesteśmy ludźmi zapracowanymi, którzy nie mogą sobie pozwolić na wzięcie wiosną, czy jesienią urlopu, żeby zrobić ogród marzeń, a chcemy go mieć, żeby w letnie ranki i wieczory wypić sobie kawę na świeżym powietrzu patrząc na kolorowe kwiaty i soczystą zieleń liści.

Najtańsze usługi w Warszawie możemy znaleźć dzięki serwisom porównującym ceny firm lub też dzwoniąc do kilku wybranych przez siebie przedsiębiorstw i decydując się na najkorzystniejszą dla nas ofertę. Natomiast w zorientowaniu się co do panujących standardów cenowych, pomogą nam cenniki orientacyjne podające w przybliżeniu kwoty za usługi.

A jeśli akurat moja oferta przypadnie wam do gustu możecie śmiało dzwonić na numer 669 939 999, i wypytać się o wszystko co was interesuje. A nuż nie będziecie musieli już dłużej szukać?

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie