Marian mknie po Warszawie i… myje ulice!

2 sierpnia 2019
Widok Warszawy nocą
  • Jak wygląda sprzątanie ulic?

  • Jaki sprzęt jest potrzebny do sprzątania ulic, placów i chodników?

  • Jakie zalety ma sprzątanie ulic na mokro?

Wywóz szamba czy gruzu to nie wszystko, czym się zajmuję w Warszawie. Mechaniczne czyszczenie dróg, ulic, placów, dróg wewnętrznych, dróg i powierzchni w centrach logistycznych to kolejne obszary mojej działalności. Żeby zarobić, trzeba być wszechstronnym. Każdy, kto mnie zna, wie że jestem człowiekiem obrotnym, umiejącym wyczuć, czego oczekują ode mnie usługobiorcy. A tym samym instynktownie wiem, kiedy należy rozszerzyć pole mojego działania.

I tak wyszło, że wasz Marian zajmuje się nie tylko wywozem gruzu czy usługami asenizacyjnymi, ale także posprząta ulice, place, oczyści chodniki. Zarówno w tak pięknej porze letniej, jak i w sezonie zimowym.

Ale w tym tekście skupię się na tym, co robię w Warszawie i okolicach w porze letniej. Sierpnia jeszcze nie ma, a o wrześniu i kolejnych miesiącach nie myślę jeszcze, bo na samą wzmiankę o mokrej jesieni i mroźnej zimie, coś w moich trzewiach się skręca.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Sprzątanie ulic Warszawa, czyli co sypać zimą na drogi?

Tak więc zostańmy przy sezonie letnim, w którym trzeba walczyć o to, by Warszawa była czysta i piękna, a wszechobecna duchota i skwar nie przeszkadzały w pracy.

Często Warszawa wzdycha, chucha, dmucha, paruje po gwałtownej burzy, a na koniec znowu umiera z pragnienia. I tak w kółko – kurz uparcie tkwi na drogach, śmieci zalegają na chodnikach, więc miasto trzeba doprowadzić do porządku. Nie zaszkodzi też podczas sprzątania pomyśleć, jak zrobić to tak, by oczyścić to nasze ciężkie, przesycone spalinami i pyłem warszawskie powietrze.

Reklama

Jakiego sprzętu używa się podczas sprzątania ulic?

Trzeba od razu powiedzieć, że sprzątać miasto można na dwa sposoby: ręcznie (dotyczy to zamiatania i mycia chodników, placów lub schodów) i mechanicznie (chodzi tu o ulice). Do sprzątania mechanicznego używa się zamiatarek, które dzielą się na: ssące wyposażone w obrotowe szczotki, kanał ssawny, dmuchawę zasysającą, kontener na zgarnięte zanieczyszczenia oraz filtr wylotowy oddzielający zanieczyszczenia od powietrza.

Dodatkowym wyposażeniem może być trzecia wychylna szczotka przednia służąca do usuwania zanieczyszczeń z miejsc trudno dostępnych, frez usuwający zanieczyszczenia przylegające do nawierzchni, dodatkowy wąż ssawny do ręcznego usuwania zanieczyszczeń z miejsc trudno dostępnych, urządzenie do rozdrabniania odpadów w celu lepszego wykorzystania kontenera, urządzenia polepszające widoczność pracy (system kamer wideo, dodatkowa kierownica od strony bliższej krawężnika), urządzenia myjące do znaków drogowych czy pojemników na śmieci, oddzielne urządzenia do usuwania fekaliów, oddzielne pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, a także polewarki/zmywarki mogące występować również jako odrębne pojazdy. Więcej informacji na temat budowy zamiatarki możecie przeczytać tutaj.

Sprzątanie ulic Warszawa – firmy pracują nocą

Do czyszczenia chodników można użyć urządzenia służącego do czyszczenia kostki brukowej. Przyda się to szczególnie wtedy, gdy będziemy chcieli pozbyć się np. poprzylepianych do chodnika gum do żucia, co niestety jest u nas plagą.

Do usuwania uciążliwych śmieci z chodnika przyda się więc np. talerz myjący z odsysaniem brudnej wody wyposażony w dysze wirujące, pistolety i dyszę strumieniową służącą do odrywania nieczystości.

Trzeba jednak pamiętać, że przed użyciem takiego sprzętu należy dokładnie zamieść ciąg pieszy, gdyż talerz myjący nie jest przystosowany do odsysania takich odpadów jak mech czy niewielkie kamienie. Więcej o tego typu sprzętach możecie się dowiedzieć tutaj.

Co mają ze sobą wspólnego sprzątanie dróg i czyste powietrze?

Gdy idziemy sobie na spacer po mieście, doskonale czuć, a nawet widać, problem z miejskim powietrzem.

Czyszczenie chodników Warszawa to lepsza jakość powietrza?

Nie dotyczy to jedynie spalin, ale i pyłu, który unosząc się spod kół pędzących samochodów wraz ze spalinami tworzy koszmarną mieszankę i przyczynia się do powstawania większego smogu.

Tak więc, żeby choć trochę ulżyć mieszkańcom, dobrze jest nie tylko zamieść ulice, ale sprzątnąć je również na mokro.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Czyszczenie ulic Warszawa, czyli jakie zalety ma sprzątanie na mokro

Taka praktyka jest skuteczna, gdyż woda w naturalny sposób zapobiega pyleniu ułatwiając sprzątanie, parując sprawia, że powietrze jest czystsze, ulice przez jakiś czas mniej się kurzą i oczywiście zmniejsza się ilość pyłu krążącego w powietrzu. Taki stan rzeczy powoduje, że oddychanie miejskim powietrzem jest przyjemniejsze i nieco mniej szkodliwe.

Zwyczajne sprzątanie wraz z wdrażanymi programami mającymi na celu eliminację smogu może się przyczynić do postawienia przez Warszawę kroku w stronę stania się miastem przyjaznym dla obywateli.

A jeśli interesuje was, jakie jeszcze usługi mam do zaoferowania dzwońcie na numer 669 939 999. Gwarantuję, że gdy przyjadę w mig i załatwię wasz problem z nieczystościami. I nawet się nie obejrzycie, a po gruzie i innych brudach śladu nie będzie.

A teraz już muszę jechać, bo choć są wakacje, to Marian musi pilnować, żeby w mieście było czysto, szamba się nie wylewały, gruz nie zalegał na podwórkach, a ulice i chodniki lśniły w słońcu.

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie