Kto odpowiada za czyszczenie ulic w Warszawie?

6 lutego 2020
Ulica na warszawskiej Woli
  • Czysta Warszawa – poznaj obowiązki właściciela i zarządcy nieruchomości!

  • Gdzie zgłosić interwencję w sprawie czyszczenia ulic w Warszawie?

  • Jakie usługi porządkowe Warszawa zlecisz u Mariana?

Zimowe czyszczenie ulic zapewne jest tematem, który zdarzało się wam poruszać podczas rodzinnego spotkania w święta albo w trakcie wizyty przyjaciół. Sprawa utrzymania porządku przy posesji dotyczy bowiem także właścicieli nieruchomości, a wiec wielu z nas. To że teraz w zimę nie ma śniegu tyle co zwykle, nie znaczy, że możecie odesłać ją do lamusa. Do kogo zadzwonić, jeżeli śnieg tak was zasypie, że nie możecie wyjść z domu? Wiadomo! Zawsze pod ręką jest Marian. Jeden telefon i po sprawie, ale niekiedy trzeba zawiadomić właściciela terenu.

Usługi porządkowe Warszawa – kto odpowiada za czyszczenie ulic w stolicy?

Na naszej, kochanej Ziemi zachodzą duże zmiany, dlatego często w lutym czy nawet marcu, kiedy śnieg powinien już się topić, przeżywamy zimę stulecia. Drogowcy zaskoczeni, a my zwyczajnie nie możemy dojechać do pracy.

Co do zasady Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa zajmuje się zimowym czyszczeniem ulic od listopada do marca. W praktyce termin ten może zostać wydłużony w zależności od warunków pogodowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Sprzątanie ulic Warszawa, czyli co sypać zimą na drogi?

Natomiast za czyszczenie dróg gminnych, niestrzeżonych stref parkowania odpowiadają urzędy dzielnic. Oczyszczanie terenów zielonych, w tym parkowych alejek, zleca Zarząd Zieleni m. st. Warszawy.

WARTO WIEDZIEĆ!
Interwencje związane ze stanem warszawskich ulic i chodników możecie zgłosić za pośrednictwem portalu Warszawa19115.pl.

Reklama

Czyszczenie ulic Warszawa – jakie są obowiązki właścicieli nieruchomości?

Kapryśna aura nie funduje nam dziś srogiej zimy, często temperatura jest wysoka jak na tą porę roku. Szyby w naszych samochodach przed wyruszeniem do pracy rzadko pokrywają się szronem. Nie musimy męczyć naszych żon, aby pomogły nam odśnieżyć auto, bo my jak zwykle zaspaliśmy. Nasze dzieci nie dręczą nas wyjściem na sanki, bo zwyczajnie nie ma na czym jeździć. Ktoś z boku posłucha takich opowieści i stwierdzi: „Żyć, nie umierać!”.

Nie wszystko jest jednak tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pomimo tego, że grudzień czy styczeń nie obfitują w śnieg, a w święta robimy bałwany raczej z gliny niż śnieżnobiałego puchu, pogoda potrafi płatać figle.

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa, urzędy dzielnic, administratorzy, zarządcy osiedli i właściciele nieruchomości muszą zadbać o zimowe oczyszczanie ulic. Jeżeli chodnik przylega do naszej posesji, sami powinniśmy zatroszczyć się o jego sprzątanie.

Czyszczenie ulic Warszawa to nie tylko odśnieżanie

Chodnik przed domem trzeba odśnieżyć i zabezpieczyć przed ślizgawicą. Ale to nie wszystko! Pamiętajcie także o usunięciu śniegu z dachu i zwisających z rynien sopli.
Jednak czy naprawdę musicie robić to sami?

Usługi porządkowe Warszawa u Mariana – dla kogo?

Choć czyszczeniem ulic w Warszawie na pewno zajmą się służby miejskie w przestrzeni publicznej, posprzątanie chodnika przy waszej posesji będzie należało już do waszych obowiązków. W takim przypadku możemy zlecić wykonanie tej usługi specjalnej firmie, w szczególności jeśli mamy dużo pracy, a nadmiar obowiązków uprzykrza nam życie. Jeżeli nie radzicie sobie z utrzymaniem porządku wokół waszego domu, śmiało dzwońcie po Mariana.

A co dla firm? Wiecie, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Mówią, że decyduje kilka pierwszych sekund. Bądźcie pewni! Nikt nie lubi wracać do restauracji, przy której straszy zaśmiecony plac albo galerii handlowej z oblodzonym parkingiem. Tak nie musi być! Weź telefon i po prostu zadzwoń do Mariana. Ekipa pracusiów rozprawi się z każdym zleceniem, podczas gdy wy poświęcicie się swoim ulubionym zajęciom. Widzieliście już hit nominowany do Oskara? Czas wybrać się na seans.

Usługi porządkowe Warszawa – Off Topic Mariana

Porządkujemy przestrzeń publiczną, poradzimy sobie z firmową. Co robimy?

  • sprzątamy jezdnie, drogi, chodniki, place z bieżących zanieczyszczeń,
  • walczymy z chwastami na wszelkiego rodzaju nawierzchniach,
  • opróżniamy uliczne kosze na śmieci,
  • odgarniamy pługami śnieg z jezdni, placów,
  • odśnieżamy chodniki, parkingi, alejki, skuwamy lód,
  • zabezpieczamy nawierzchnie przed poślizgiem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Prace porządkowe – mechaniczne czyszczenie ulic. Jakie ceny w Warszawie?

Chyba lubisz, kiedy dobrze o Tobie mówią? Czysto i schludnie – niech się niesie w świat. Na tym możesz tylko zyskać! Co musisz zrobić? Chyba już wiesz? Zagoń do pracy ekipę Mariana.

Usługi porządkowe Warszawa o każdej porze roku – Zamów u Mariana:)

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie