Kiedy wywozić szambo? Nie zgaduj, załóż elektryczny czujnik

18 kwietnia 2019
Zdjęcie zegara
  • Wywóz szamba – jak sprawdzić, czy zbiornik jest pełny

  • Rodzaje wskaźników wywozu szamba – który wybrać?

  • Co zrobić, gdy z zapomnisz o wywozie szamba? Rady dla warszawiaków

Dziś zajmiemy się kwestią napełnienia zbiornika na ścieki. Dopiekło wam ciągłe zaglądanie do środka? Znowu przegapiliście wywóz szamba i zbiornik pęka w szwach? Marian potrzebny od ręki! Wiecie, że w mig odpalę swój szambowóz i zjawię się jak najszybciej. Jednak nawet w Warszawie trzeba czasami trochę poczekać. Jest kilka gadżetów, które ułatwiają wam kontrolowanie poziomu cieczy. Co macie do wyboru? Przeczytajcie!

Regularne zaglądanie do szamba

Większość osób kontroluje szambo po prostu do niego zaglądając. Wówczas ocenia, czy już należy zamówić wywóz szamba, czy można jeszcze poczekać. Jednak nie polecam wam tego sposobu. Jest to po pierwsze niebezpieczne. W końcu mamy do czynienia z oparami szkodliwego metanu. Po drugie trzeba być bardzo systematycznym i regularnie odsuwać ciężką pokrywę. A z tym bywa różnie. Łatwo przegapić właściwy moment, a potem w Warszawie zostaje już tylko pilnie dzwonić po Mariana. Oczywiście zawsze chętnie was odwiedzę, ale po co zwlekać do ostatniej chwili?

Reklama

Wywóz szamba na czas! Tak też można

Wywóz szamba pod kontrolą czujników

Obecnie najlepszym sposobem są czujniki, które sygnalizują konieczność zamówienia wywozu szamba. Większość z nich jest dostępna w sklepach, choć niektóre można zrobić samemu. Wśród dostępnych opcji są czujniki z pływakiem lub elektroniczne zamontowane w kanale wentylacyjnym szamba. Ich konstrukcja oparta jest na gumowej piłce oraz listwie lub rurce unoszącej się wraz z poziomem cieczy.

Wskaźnik wywozu szamba dla majsterkowiczów

Marian da wam szybki przepis na to, jak samemu zrobić czujnik. Może to być rozwiązanie tymczasowe na lub na stałe. Pytanie, na ile wygodne? Potrzebna będzie lekka rurka, np. z PCV oraz gumowa piłeczka. Do jednego końca rurki trzeba zamontować kawałek tworzywa sztucznego, które będzie blokowało czujnik przy ujściu przewodu wentylacyjnego. Do drugiego końca przytwierdzamy piłkę, która będzie unosić się wraz ze wzrostem poziomu cieczy. Na rurce należy narysować miarkę oraz pole niealarmujące. Takie proste ustrojstwo powie nam, kiedy wywieźć szambo.

Marian nie byłby sobą, gdyby nie podsumował dla was każdego rozwiązania. Samodzielnie wykonany czujnik oczywiście pozwoli skutecznie kontrolować poziom ścieków. Co więcej, wydatek związany z zakupem części jest mniejszy niż zakup gotowego urządzenia do pomiaru. Jednak, by sprawdzać wypełnienie zbiornika, trzeba wyjść na zewnątrz i pamiętać o regularnej kontroli. Kiedy o tym zapominamy, może okazać się, że wywóz szamba potrzebny jest na wczoraj.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Przepełnione szambo, czyli kolejny problem dla środowiska

Czujnik, który sam przypomni o wywozie szamba

Nie każdy ma czas lub umiejętności, aby samodzielnie zbudować czujnik. Wówczas lepiej jest postawić na gotowe urządzenie. Przykładem może być czujnik elektroniczny. Zasada jego działania polega na umieszczeniu pływaka w zbiorniku. Wspomniany pływak podłączony jest do sygnalizatora, który można umieścić w domu lub w garażu. Kiedy poziom ścieków podnosi się do poziomu pływaka, wtedy czerwona lampka sygnalizatora informuje o tym, że trzeba zamówić usługę „wywóz szamba Warszawa”.

Czujnik elektroniczny jest bardzo wygodny. Pozwala skontrolować poziom szamba bez wychodzenia z domu. Co więcej, czerwona lampka na sygnalizatorze sama przypomni o konieczności opróżnienia szamba.

Jednak Marian zdaje sobie sprawę, że niektórzy mogą zniechęcić się wyższą ceną oraz koniecznością podłączenia przewodów elektrycznych do systemu. Niemniej jest to sposób bardzo wygodny, można powiedzieć, że prawie nie trzeba ruszać się z fotela.

Wywóz szamba. Zobacz, jak działa czujnik radiowy

Kiedy zamówić wywóz szamba?

Opróżnianie zbiornika na czas jest bardzo ważne. Wiadomo! Zalany ściekami wjazd, fetor w domu, zatkanie odpływy to spory problem, zwłaszcza jeśli dopadnie nas w dni wolne od pracy lub święta.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wywóz szamba przed świętami – dlaczego to takie ważne?

W takim czasie nie wystarczy alert z naszych smartfonów czy innych przypominajek. Może się zdarzyć, że trzeba będzie poczekać kilka dni na wywóz szamba w Warszawie.

A mam klientów, którzy ustawiają sobie w kalendarzu różne przypomnienia. Jest to jakiś sposób na wywóz szamba, którego jednak nie polecam. Stały harmonogram zwyczajnie się nie sprawdza ze względu na niejednakowe zużycie wody w różnych okresach. Można w ten sposób nieźle przepłacić. Zakup czujnika elektrycznego to koszt kilkuset złotych, a więc szybko się zwróci.

Wywóz szamba Warszawa – znowu zapomniałeś?
Nie ma problemu;) Dzwonię do Mariana!

Reklama

To jest reklama Google

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kliknij tu. Zadzwonisz do mnie